Słońce, piękne widoki, niewygórowane ceny — 5 miast, do których możesz się wybrać na weekendowy wyjazd

Nie zawsze trzeba wyjeżdżać za granicę na kilkanaście dni. Czasem weekendowy trip jest dobrą opcją, aby odpocząć, zwiedzić miasto i poznać bliżej kulturę danego regionu. Jeśli taka opcja zwiedzania świata do Ciebie przemawia, możesz zobaczyć dużo, nie wydając przy tym znacznej części oszczędności. Gdzie się wybrać, aby cieszyć się słońcem, pięknymi widokami i atrakcyjnymi cenami?

5 miast idealnych na city break

City break to krótki wyjazd do miasta, który trwa z reguły 2-4 dni. Często decydują się na niego studenci oraz inne osoby, które chcą zwiedzać świat, ale jednocześnie nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy. Aby podróżowanie rzeczywiście było tanie, nie wystarczy to, że będzie trwało krótko. Bardzo ważne są też kierunki. Odpowiedni wybór jest w tym wypadku kluczowy.

1. Praga

Praga jest bardzo dobrze skomunikowana z Polską. Możesz się do niej dostać samolotem, pociągiem czy autobusem. Cena podróży będzie wynosiła od kilkudziesięciu do kilkuset złotych — w zależności od tego, czy pojedziesz, czy polecisz i kiedy zdecydujesz się na podróż. Poza sezonem wakacyjnym koszty biletów, a także noclegów i atrakcji są przystępniejsze.

Co ciekawego możesz zobaczyć w Pradze? Zdecydowanie warto wybrać się do miasta choćby po to, aby móc pospacerować malowniczymi uliczkami i podziwiać gotycką architekturę. Most Karola, Hradczany, Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny to miejsca, które również warto odwiedzić.

Jeśli lubisz obcować ze sztuką, muzea, ściana Johna Lennona czy liczne rzeźby zlokalizowane np. w parkach również będą dla Ciebie ciekawe.

2. Nicea

Nicea jest stolicą Lazurowego Wybrzeża, jednak panują w niej umiarkowane ceny. Możesz znaleźć atrakcyjny nocleg blisko centrum za około 300 zł za dobę, co jest we Francji dobrym wynikiem. Na miejscu możesz spacerować po plaży czy po wąskich uliczkach miasta bez ponoszenia kosztów za taką atrakcję. To idealna okazja do tego, by poczuć rytm serca miasta i zakochać się w tym, co w nim najpiękniejsze — krajobrazie i atmosferze.

Do Nicei wylecisz z wielu lotnisk w Polsce. Cena biletu lotniczego poza sezonem może być bardzo atrakcyjna. Warto szukać okazji, aby zobaczyć miejsce kojarzone z luksusem w stosunkowo niskiej cenie. Jest to zdecydowanie możliwe. Wymaga jednak odpowiedniego planowania i poszukiwania.

Jeśli wybierasz się do Nicei, na stronie https://rankomat.pl/turystyka/nicea znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące podróży w tym kierunku. Dowiesz się z nich m.in., jakie miejsca warto odwiedzić.

3. Sewilla

Sewilla jest miastem w południowej Hiszpanii. Stolica Andaluzji jest uznawana za jedno z najciekawszych miejsc Półwyspu Iberyjskiego. Tanie linie lotnicze oferują bilety w tym kierunku w korzystnej cenie, dlatego coraz więcej Polaków chętnie się tam wybiera. Zachęca do tego również atmosfera w mieście, a także atrakcje, które można w nim zobaczyć.

Będąc w Sewilli, zdecydowanie warto spróbować pysznych lokalnych tapas — miasto słynie z tawern i małych, klimatycznych knajpek. Miłośnicy wina skosztują w nich wybitnych trunków, których smak na długo z nimi pozostanie.

Miejscami wartymi odwiedzenia w stolicy Andaluzji są m.in.: Katedra w Sewilli i dzwonnica La Giralda, Alcázar, Główne Archiwum Indii czy np. Kościół Najświętszego Zbawiciela. Warto zobaczyć też dawną dzielnicę żydowską (Santa Cruz i Judería), którą wielu uznaje za jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta.

4. Pafos

Pafos to miasto w Cyprze, które było jego starożytną stolicą. Zostało zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi, ale mimo częściowej odbudowy nie odzyskało w pełni poprzedniego statusu, w tym miana stolicy. Dzisiaj turyści odwiedzają je głównie ze względu na starożytne świątynie czy pozostałości po rzymskich termach i teatrach. Legenda głosi, że to właśnie w Pafos Afrodyta wyłoniła się z morza.

Co warto tutaj zobaczyć? Jeśli się wybierzesz na Cypr, odwiedź Park Archeologiczny Nea Pafos – Kato Pafos, w którym są starożytne ruiny rzymskie i greckie, a także Kościół Agia Kyriaki uznawany za jedną z największych sakralnych atrakcji wyspy. Warto też spróbować lokalnej kuchni, w tym owoców morza, które są tutaj wyjątkowo smaczne.

Loty na Cypr są znacznie tańsze poza sezonem niż w jego trakcie — różnica może wynosić nawet dwukrotność ceny. W związku z tym warto szukać atrakcyjnych opcji.

5. Porto

Porto jest drugim miastem w Portugalii (po Lizbonie) w kontekście wielkości. Wiele osób uważa, że konkuruje ze stolicą o miano najpiękniejszego. Jest malowniczo położone, a ci, którzy już w nim byli, mówią jednoznacznie: skradnie serce nawet najbardziej oddanego Lizbonie turysty.

Co warto tutaj zobaczyć? Na pewno na uwagę zasługują Ponte Dom Luis I (symbol miasta, dwukondygnacyjny most), Ribeira (jedna z dzielnic, która została wpisana na listę UNESCO) i Torre dos Clerigos (najwyższa wieża w Porto i punkt widokowy).

Loty do miasta kosztują średnio około kilkuset złotych w jedną stronę. Możesz znaleźć też atrakcyjne oferty poza sezonem, dzięki którym wylecisz do Portugalii już za kilkadziesiąt złotych.

Praga, Nice, Sewilla, Pafos czy Porto to dobre miejsca na krótkie wyjazdy. Polska ma z nimi dogodne połączenia, a poza sezonem możesz znaleźć tanie bilety. Zwiedzanie miast nie będzie też kosztowne, bo to, co w nich najlepsze — atmosfera, architektura, malownicze ulice — jest w większości darmowe.

Materiał zewnętrzny

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić