Kilkudniowy city Break w Londynie – co zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii?

Czym jest city break? To krótka, bo zaledwie kilkudniowa podróż do popularnego turystycznie miasta. Wybór zwykle pada na europejskie stolice ze względu na ich dużą dostępność i liczne atrakcje na miejscu. Londyn jest w czołówce miast wybieranych na city breaki. Sprawdzamy dlaczego.

Kiedy wybrać się na city break do Londynu?

City break zwykle planuje się na dni wolne, bez konieczności brania urlopu. Prym wiodą długie weekendy połączone ze świętami. Zwykły weekend też nadaje się na city break. Można zaplanować wylot na piątkowy wieczór i powrót w poniedziałek tuż przed rozpoczęciem pracy.

Najmniejszy tłok jest w Londynie wczesną wiosną. Z kolei we wrześniu jest najmniej opadów. Jeżeli więc zależy ci na spacerach po Londynie i podziwianiu jego uroków od zewnątrz, wybierz się tam po wakacjach. Jeśli jednak stawiasz na muzea i galerie, których w tym mieście jest wyjątkowo dużo, lepszym terminem będzie wiosna. W wakacje w Londynie jest dużo turystów, ale jeśli ci to nie przeszkadza, nie wahaj się. Od czerwca do sierpnia średnie temperatury przekraczają 20°C, co oznacza, że dni są naprawdę ciepłe.

City break w Londynie – co warto zobaczyć?

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie poznasz Londynu w trzy dni. To bardzo rozległe i pełne atrakcji miasto. Zdążysz jednak poznać jego ducha i zadecydować, czy, a może raczej – kiedy zechcesz tu wrócić.

A co musisz zobaczyć w Londynie?

Pałac Buckingham – siedziba rodziny królewskiej, którą warto zobaczyć choćby z daleka. Można i z bliska, bo ogrody pałacowe są dostępne dla zwiedzających przez cały rok i za darmo. Komnaty królewskie zwiedza się za opłatą i tylko w miesiącach letnich – w szczycie sezonu turystycznego.

Pałac Westminsterski – siedziba parlamentu brytyjskiego, bardzo charakterystyczny budynek o unikatowej architekturze. Jego częścią jest słynny Big Ben. Pamiątkowe zdjęcie w tym miejscu jest tak samo obowiązkowe, jak pod wieżą Eiffla w Paryżu.

Tower Bridge – słynny most nad Tamizą, którego nie można przegapić, planując zwiedzanie Londynu. Zbudowano go w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Zachwycał wtedy, zachwyca i teraz.

Tower of London – niegdyś twierdza i więzienie, dziś miejsce przechowywania między innymi insygniów królewskich. Zwiedzanie możliwe jest za opłatą.

National Gallery – państwowa galeria sztuki, w której zbiorach jest kilka tysięcy obiektów. Wstęp jest wolny.

Na uwagę zasługują też londyńskie Chinatown i Soho, punkt widokowy w Sky Garden, Trafalgar Square, Notting Hill i Portobello Market. A to nadal nie koniec. Tę listę można ciągnąć w nieskończoność.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając się do Londynu?

Londyn jest dużym i dość mocno zakorkowanym miastem, dlatego pobyt tutaj trzeba starannie zaplanować. Zanim wylądujesz na jednym z londyńskich lotnisk, wybierz, co chcesz zobaczyć i ustal kolejność zwiedzania. Postaraj się, by między poszczególnymi miejscami były nieduże odległości. Wówczas możesz zwiedzać Londyn nawet na piechotę.

Pogoda w Londynie bywa kapryśna, a deszcz nie jest niczym niezwykłym. Jednak i na to jest rada – większość muzeów londyńskich oferuje darmowy wstęp. Warto znać ich rozmieszczenie, bo mogą się okazać doskonałym planem B, a na pewno zdołasz się w jednym z nich ogrzać.

Pobyt w Londynie można zaplanować samodzielnie, wyszukując tanie noclegi i loty, lub skorzystać z kompletnej oferty biura podróży. Możesz na przykład zarezerwować city break do Londynu w ITACE. Plusem w tym wypadku jest gotowy plan zwiedzania ułożony tak, by zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Jeśli stawiasz na elastyczność i spontaniczność, wybierz opcję city break SMART – biuro podróży zapewnia przelot i hotel, plan zwiedzania układasz samodzielnie.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić