Kalendarz rezerwacji – 6 potrzebnych i ułatwiających pracę funkcji

Właściciele mieszkań na wynajem, którzy dysponują nowoczesnym kalendarzem rezerwacji online, cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Dzięki takiemu narzędziu każdy z nich może samodzielnie dokonywać rezerwacji bez wychodzenia z domu na ekranie swojego komputera, smartfona czy tabletu. Warto wiedzieć, że kalendarze rezerwacji wyposażone są w ogromną liczbę bardzo wygodnych funkcjonalności, które szczegółowo omawiamy w poniższym artykule.

System rezerwacji online – definicja

Każda firma, która świadczy usługi związane z wynajmem krótkoterminowym, może odnieść szereg korzyści w związku z inwestycją w system rezerwacji online. Dzięki temu klienci mogą znacznie szybciej znaleźć wolne terminy, zaś przedsiębiorca ma możliwość wglądu w to, jak kształtuje się zapotrzebowanie na noclegi w danym czasie.

Klienci agroturystyki czy kempingu, którzy mają zapewnioną możliwość wybrania terminu z poziomu intuicyjnego interfejsu na stronie internetowej są bardziej skłonni na wybranie tego konkretnego miejsca. Wynika to z faktu, iż nie muszą dzwonić, wysyłać e-maili, co jest niezwykle czasochłonne. Wystarczy, że uruchomią kalendarz, wybiorą interesujący ich termin oraz wypełnią prosty formularz. System rezerwacji online niesie szereg korzyści także dla właścicieli tego typu firm. Nie ma konieczności zatrudniania dużej liczby pracowników biura obsługi klienta, ponieważ osoby zainteresowane noclegiem mogą składać rezerwacje w pełni samodzielnie i to przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Jednym z najbardziej znanych usługodawców oferujących możliwość implementacji systemu rezerwacji online jest BedBooking. Szczegółowe informacje na temat jego oferty dostępne są na https://bed-booking.com/pl/funkcjonalnosci/kalendarz-rezerwacji-na-stronie-www/.

Jakie funkcje ma system rezerwacji online dla właścicieli obiektów noclegowych?

System rezerwacji online dedykowany właścicielom obiektów noclegowych –  apartamentów, mieszkań na wynajem, agroturystyki, kempingów, pensjonatów czy hosteli, posiada wiele niezwykle przydatnych funkcji. Jedną z nich jest dostęp do informacji na temat dostępnych terminów w czasie rzeczywistym. Zainteresowani potencjalni klienci odwiedzający stronę danej firmy mogą zapoznać się z aktualnymi wolnymi terminami. Jednocześnie ogranicza to praktycznie do zera ryzyko tzw. dublowania rezerwacji, co przy ręcznym wprowadzaniu danych do systemu dzieje się stosunkowo często.

Kalendarz rezerwacji pozwala też na zawarcie listy wszystkich dostępnych usług, które klienci mają do wyboru w danym hotelu czy pensjonacie. Omawiany system może też posłużyć do wysyłania automatycznych powiadomień klientom w związku z ich rezerwacjami. Może to dotyczyć np. wysyłania przypomnień dotyczących zbliżającego się terminu przyjazdu do obiektu czy komunikatów na temat zmian w terminarzu, pojawienia się nowych usług itd.

Profesjonalny system rezerwacji online, taki jak BedBooking, daje też właścicielom obiektów noclegowych pełną kontrolę nad harmonogramem rezerwacji. Mają oni możliwość blokowania terminów, zarządzania dostępnością, modyfikowania rezerwacji itd. Dodatkowo, właściciel firmy może śledzić historię rezerwacji, sprawdzać dane klientów oraz wszelkie inne informacje, co usprawnia zarządzanie oraz pomaga efektywnie analizować zbierane dane.

W niektórych systemach rezerwacji jest też funkcja zbierania opinii od dotychczasowych klientów. W ten sposób właściciele obiektów noclegowych mogą promować swoje firmy oraz – co najważniejsze – pozyskiwać cenne informacje zwrotne od klientów, by dążyć do udoskonalania oferowanych przez siebie usług. .

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić