Hotel konferencyjny w centralnej Polsce – jak zaplanować dobrą organizację eventu?

Centrum konferencyjne to miejsce, które ma dla wielu przedsiębiorców, edukatorów, naukowców i badaczy niemałe znaczenie. To bowiem obiekty konferencyjne często stają się prawdziwą przestrzenią wymiany myśli, doświadczeń; służą nawiązywaniu ciekawych kontaktów zawodowych. Aby te cele udało się zrealizować, dobry organizator powinien zadbać nie tylko o świetnie wyposażone sale konferencyjne, lecz także o właściwe zaplecze gastronomiczne, rozrywkowe oraz noclegowe. 

Hotel konferencyjny w centralnej Polsce

Jeśli planujesz organizację międzynarodowego lub ogólnopolskiego wydarzenia, centrum Polski to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o lokalizację. Nie musisz od razu stawiać na hotel w ścisłym centrum miasta. Centrum biznesowe czy konferencyjne może być zlokalizowane w pobliżu miasta, ale niekoniecznie bezpośrednio w jego centrum. Okolice Łodzi to dobry wybór przede wszystkim ze względu dobre trasy dojazdowe, atrakcyjne połączenia komunikacyjne także z samej Łodzi. Łatwo tutaj dojechać praktycznie z każdego zakątka Polski. Łódź jest także dobrze skomunikowana z polskimi lotniskami, co w kontekście organizacji wydarzeń o charakterze międzynarodowym także nie jest bez znaczenia.

Przestronne sale konferencyjne — dopasowane do Twoich potrzeb

Wybierając obiekt na organizację swojego wydarzenia, dużo uwagi z pewnością poświęcasz ocenie sal konferencyjnych. Hotel konferencyjny w centralnej Polsce daje wiele ciekawych możliwości. Warto skupić się nie bowiem nie tylko na tym, czy sala jest wystarczająco duża, aby zapewnić uczestnikom komfort korzystania z niej. Istotne jest także to, czy sala konferencyjna nie będzie nie tylko za mała, ale i za duża. Nowoczesne obiekty konferencyjne do dyspozycji gości coraz częściej oddają różnorodne sale — od bardzo kameralnych po naprawdę duże, bardzo przestronne sale na kilkaset osób. Często istnieje także możliwość przearanżowanie większych sal na mniejsze, podzielenia przestrzeni w zależności od charakteru spotkań, liczby uczestników, efektu, jaki chcesz uzyskać. Czasami przy większych spotkaniach i tak zależy ci na osiągnięciu wrażenia intymności i bliskości — tutaj aranżacja przestrzeni ma naprawdę spore znaczenie. Warto poszukać miejsca, które wśród hoteli konferencyjnych wyróżnia się otwartością i czułością na twoje potrzeby, także w sferze aranżacji przestrzeni.

Warto zwrócić uwagę, jakie przestrzenie na terenie obiektu mieszczą się i jakie dają możliwości. Tutaj nie chodzi wbrew pozorom wyłącznie o samą przestrzeń konferencyjną, lecz także umiejętne połączenie wydarzeń edukacyjno-promocyjnych z odpowiednim brandingiem marek, dodatkowymi atrakcjami dla uczestników.

Hotele konferencyjne — połącz naukę, biznes i wygodę

To, że trzeba upewnić się, że w obiekcie znajduje się odpowiednia liczba pokoi i miejsc noclegowych (zgodnie z preferencjami gości; nieraz z pewnością zdarzyli ci się goście, którzy wymagali pokoi jednoosobowych i odpowiednią liczbę takich miejsc trzeba było mieć dla nich przygotowanych). Z pewnością znaczenie będzie mieć także znakomita restauracja i lista atrakcji turystycznych w pobliżu. Warto na przykład szczególną uwagę zwrócić na takie elementy jak:

  • patio lub podobna mu przestrzeń, która daje możliwość zorganizowania grilla, imprezy integracyjnej, ale którą można również wykorzystać do promocji samochodu, maszyny oraz innego produktu;
  • parking, który nie musi spełniać wyłącznie funkcji miejsca dla samochodów organizatorów i gości, lecz jego część można na przykład wyłączyć i wykorzystać do prezentacji różnego rodzaju urządzeń; będzie on przydatny także wszędzie tam, gdzie imprezy integracyjne, wyzwania wymagać będą twardej nawierzchni;
  • alejka/uliczka, którą można wykorzystać do działań brandingowych, organizacji wydarzenia powitalnego dla uczestników,
  • tereny zielone — przydają się przy organizacji eventów bardzo, szczególnie w okresie wiosenno-letnim; to przestrzeń, w której można stworzyć chillout zone albo wykorzystać podczas zajęć integracyjnych.

Dodatkowym atutem mogą się okazać takie atrakcje, jak taras na dachu, luksusowe apartamenty, które można wykorzystać dla specjalnych gości. Plusem będzie z pewnością także centrum fitness lub biznesowe SPA, które świetnie sprawdzi się jako przestrzeń odpoczynku od intensywnych spotkań, dyskusji czy wystąpień przed uczestnikami. Imprezy firmowe w Łódzkim organizowane w tego typu przestrzeniach także z pewnością zyskają na atrakcyjności.

Obiekty konferencyjne na ekskluzywne wydarzenia i kameralne spotkania biznesowe

Najlepsze hotele i centra konferencyjne ocenia się nie tylko po liczbie komfortowych pokoi, odpowiedniej wielkości sal konferencyjnych czy też możliwości zorganizowania dodatkowych atrakcji. Bardzo dużo powie ci już pierwszy kontakt z obsługą tego typu wydarzeń. Warto bowiem wybrać miejsce, w którym jako organizator jesteś słyszany i słuchany. Szczególnie duże wydarzenia mają to do siebie, że zawsze pojawiają się podczas nich nieprzewidziane niespodzianki. Warto zadbać o partnera, który będzie cię w ich rozwiązywaniu wspierał, a części — dzięki dobrej współpracy i organizacji — po prostu przeciwdziałał.

Materiał zewnętrzny

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić