Chorwackie perły — wycieczki objazdowe wypełnione atrakcjami

Wycieczki do Chorwacji cieszą się ogromnym powodzeniem wśród odkrywców najpiękniejszych zakątków Europy. Chorwackie perły: Dubrownik, Split, Trogir, Mostar, Sarajewo mają do zaoferowania zwiedzanie zabytków światowej klasy na najwyższym poziomie. Urozmaicony program wycieczki wypełniają atrakcje. Spacery po starówce z przewodnikiem, rejs statkiem po Adriatyku, a na zakończenie dnia pyszna biesiada z lokalnym winem — oto scenariusz udanych wakacji w Chorwacji.

Wycieczki do Chorwacji z biurem podróży

Wśród propozycji na atrakcje turystyczne w Chorwacji podczas wycieczki objazdowej nie może brakować zwiedzania zabytkowych murów obronnych miasta Dubrownik, które otaczają starówkę. Dodatkowo w niewielkiej odległości od stałego lądu znajduje się wyspa Lokrum słynąca z pięknych krajobrazów i ciekawych zabytków.

Miłą odmianą po spędzeniu dnia w Dubrowniku i podziwianiu urokliwej zabudowy miejskiej, będzie wizyta w Parku Narodowym Plitwickie Jeziora. Znajduje się tam teren określany fenomenem hydrografii krasowej z 16 jeziorami i 92 wodospadami. Przebywanie w otoczeniu natury i źródeł krystalicznie czystej, chłodnej wody przyjemnie relaksuje i zapewnia wspaniałą scenografię do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Zróżnicowany program wycieczki do Chorwacji, opracowany przez biuro podróży MisjaGO, przeplata aktywności miejskie z odkrywaniem najpiękniejszych cudów chorwackiej natury. To mocna strona wycieczki, która cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wakacje w Chorwacji dla wszystkich

Wycieczki objazdowe po Chorwacji organizowane przez cały rok są przeznaczone dla każdego, kto chce poznać piękno tego kraju. Wycieczki zapewniają możliwość zwiedzania najpiękniejszych zabytkowych miejsc w Chorwacji, takich jak Dubrownik czy Split i poznania rysu historycznego w basenie Adriatyku.

Wakacje w Chorwacji w formie zorganizowanej wycieczki objazdowej są idealne dla osób, które chcą zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie, nie martwiąc się przy tym o organizację transportu i zakwaterowania. Ta forma wypoczynku jest dostępna dla różnych grup wiekowych, osób podróżujących w pojedynkę lub w parach, a także dla rodzin z dziećmi. Na wycieczkę mogą wybrać się trzy, a nawet cztery pokolenia i cieszyć ze wspólnie spędzonego czasu w przepięknych, pełnych ponadczasowego uroku miejscach w Chorwacji.

Świeże ryby i lokalne wino

Chorwacja słynie ze znakomitej kuchni, dlatego każdy może poczuć się tu jak koneser smaku. W kraju położonym nad Morzem Adriatyckim z wieloma wyspami i tawernami trzeba skosztować dań z ryb, które są tu rzeczywiście wyjątkowe. Ryby przyrządza się na rozmaite sposoby, a każdy region ma swoje wyjątkowe specjały. Smak dania dodatkowo podbija lokalne wino, które również wiąże się z konkretnym regionem i uprawą szczepów winorośli. Wróćmy jednak do ryb na danie główne! W rejonie Slawonii i Baranji najpopularniejszą potrawą, a zarazem tradycyjnym daniem jest pijani šaran. To danie, w którym karp jest solony, faszerowany czosnkiem i pieczony w piekarniku z dodatkiem cytryny, wina, oleju i ziół.

W całej niemalże Chorwacji turyści zajadają się prostym daniem o nazwie sardele na žaru, w którym podstawą są grillowane sardynki. Wcześniej ryby zwykle marynuje się w mieszance oliwy z oliwek, soku z cytryny, pieprzu i soli, a następnie są grillowane na węglu drzewnym. Danie to zwykle podaje się jako przystawkę wraz z chlebem, gotowanymi ziemniakami, sałatkami lub sezonowymi warzywami smażonymi na patelni. Najlepiej smakuje podane z lekkimi, słodkimi białymi winami z lokalnej winnicy.

Jest jeszcze słynny brudet — danie z ryb morskich, które przygotowuje się w różnych regionach Chorwacji. Na przykład w regionie Neretva brudel jest przygotowywany z węgorzy i żab, a w innych regionach z różnych gatunków ryb.

Temperatury i pogoda w Chorwacji

Chorwacja cieszy się klimatem umiarkowanym, zimą co prawda jest chłodno, a latem bywa bardzo gorąco. Najcieplejsze miesiące na wakacje w Chorwacji to czerwiec, lipiec i sierpień. Średnia temperatura latem wynosi około 26-27 stopni Celsjusza. W ciągu roku w Chorwacji dość często występują opady deszczu, dzięki temu roślinność jest bujna i bardziej zielona niż głębiej na południu Europy, w basenie Morza Śródziemnego. Około 20 dni deszczowych w miesiącach letnich, a zimą około 10 dni deszczowych w miesiącu zapewnia umiarkowanie wilgotny klimat w Chorwacji. Co najważniejsze, woda w morzu jest ciepła i nadaje się do kąpieli od maja do października, a jej temperatura wynosi około 18-27 stopni Celsjusza. Kiedy najlepiej pojechać na wakacje do Chorwacji? To zależy od chęci złapania oddechu i możliwości wyjazdu na wypoczynek.

Chorwacja jest położona stosunkowo blisko Polski. Odległość między Poznaniem a Dubrownikiem wynosi około 1550 kilometrów. Dystans można pokonać w kilkanaście godzin i poczuć różnicę w znacznie cieplejszych warunkach klimatycznych. Biuro podróży organizuje wyjazd z wybranego miejsca zbiórki. Rozpoczęcie wycieczki do Chorwacji to przejazd tranzytowy na południe przez Czechy i Austrię, na pierwszą kolację i nocleg z zakwaterowaniem na terenie północnej Chorwacji.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić