Egzotyczne wakacje: samodzielnie czy z biurem podróży?

foto – freepik.com

Współczesne podróże polskie i zagraniczne to obecnie szerokie możliwości również w kontekście organizacyjnym. Planując egzotyczne wakacje, możesz dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb, możliwości finansowych czy preferencji, jeśli chodzi o formę wypoczynku. Równym powodzeniem cieszą się wyjazdy organizowane samodzielnie, jak i za pośrednictwem biur podróży. Każda opcja ma swoje wady i zalety, dlatego najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czego oczekujesz. Znajdź swój własny sposób na podróżowanie!

Wyjazd na własną rękę – duże możliwości, ale i obowiązki

Planowanie wakacji samodzielnie ma jedną zasadniczą zaletę – to nieograniczona swoboda działania. Ogranicza cię jedynie twój budżet, który w tym wypadku musisz dość skrupulatnie zaplanować. Organizowanie wyprawy zwłaszcza w egzotycznym kierunku wiąże się m.in. z:

  •       wyborem optymalnego środka transportu;
  •       rezerwacją hotelu w dobrej lokalizacji;
  •       zaplanowaniem trasy zwiedzania.

Wylot na Wyspy Kanaryjskie, na Dominikanę, Zanzibar i każdym innym egzotycznym kierunku to w rzeczywistości sporo pracy jeszcze przed samą podróżą. Panuje także przekonanie, że wakacje na tropikalnej wyspie organizowane na własną rękę są o wiele tańsze niż wspólnie z biurem podróży. To nie do końca prawda, zwłaszcza że takie planowanie wymaga dobrej znajomości specyfiki wybranego kraju, warunków czy przepisów prawa tam obowiązujących. Pamiętaj, że na własną rękę będziesz musiał również zadbać o swoje bezpieczeństwo, wykupując odpowiednią polisę turystyczną.

Finalnie często okazuje się, że zorganizowana wycieczka to koszt podobny do niezależnego wyjazdu. Dlatego warto porównać konkretne oferty i możliwości, kiedy tylko zdecydujesz, gdzie chcesz spędzić wakacje.

Poza tym popularne egzotyczne wyspy, takie jak wspomniana Dominikana czy Zanzibar, są oddalone od Polski o tysiące kilometrów i już sama podróż może być męcząca. Warto wówczas zdecydować się na kompleksową obsługę biura, które po przylocie zadba m.in. o twój transport do hotelu. Zastanawiasz się, jak długo trwa lot na Zanzibar z Polski lub ile trwa lot na Dominikanę? Przy dobrych warunkach pogodowych to nawet kilkanaście godzin spędzonych w samolocie.

Egzotyczne wakacje z biurem podróży – najlepsze, gdy lecisz tam po raz pierwszy

Aktualnie oferta polskich biur podróży jest tak zróżnicowana, że dzięki wykupionym wycieczkom można zwiedzić niemal cały świat. Taka forma wyjazdu odciąża się od obowiązków typowo organizacyjnych. Nie musisz się martwić o przejazdy, posiłki, ubezpieczenie czy lokalne atrakcje.

Jeśli chodzi o koszty, często okazuje się, że odbiegają one niewiele od samodzielnie zorganizowanych wakacji w tropikach. To oczywiście zależy również od okresu, w którym dokonasz rezerwacji wycieczki w biurze.

Chcesz spędzić wakacje, nie martwiąc się o podstawowe potrzeby i nieznajomość lokalnych warunków? Biura podróży zapewniają obecnie kompleksową obsługę od momentu rezerwacji usługi, aż do twojego powrotu z wakacji. Jeśli jednak masz zmysł organizacyjny i ponad wszystko cenisz sobie niezależność, nie rezygnuj ze swoich predyspozycji i zaplanuj urlop, który na długo zapadnie ci w pamięci!

5/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić