Aquapark w Krakowie 🗺️ Informacje i Ciekawostki

park wodny kraków
foto – Pixabay

Park Wodny w Krakowie – mieści się przy ulicy Dobrego Pasterza 126, w pobliżu Hotelu Swing. Należy do największych parków wodnych w Polsce. Poza wodnymi atrakcjami dla dużych i małych oferuje strefy dedykowane zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i przeznaczone dla spokojnego relaksu.

1. Woda w Parku poddawana jest wyłącznie ozonowaniu. Jej temperatura oscyluje w granicach 29-32 st. C.

2. Na terenie kompleksu wybudowano 8 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ok. 800 m. Prezentują różny poziom trudności. Cztery spośród nich są zjeżdżalniami zewnętrznymi. Do dyspozycji są m.in. zjeżdżalnie pontonowe, ekstremalnie szybkie czy też zjeżdżalnia rodzinna o szerokości 2 m. Część z nich wyposażona jest w multimedialne atrakcje wizualne i słuchowe, takie jak odgłosy dżungli, rozgwieżdżone niebo czy też odgłosy toru wyścigowego. Najdłuższa zjeżdżalnia, Kongo, ma 165 m długości.

3. Jedną z atrakcji hali basenowej jest Rwąca Rzeka. Na długości 29 m można zmagać się ze sztucznym nurtem. Na trasie rzeki znajduje się grota z dwoma wodospadami.

4. Osobliwą atrakcję na hali basenowej stanowi Tęczowa Ścieżka. Jest to trasa złożona z wysepek, po których można przechodzić jak po ścieżce, a które pozwalają na utrzymywanie się na wodzie.

5. Charakterystycznym elementem Parku Wodnego jest fontanna z trójgłowym kolorowym smokiem na hali basenowej. Nawiązuje on do słynnej krakowskiej legendy o smoku wawelskim.

6. Dla dzieci przewidziany jest brodzik z atrakcjami w postaci „Wyspy Piratów” z trzema minizjeżdzalniami i statkiem pirackim z wodnymi armatkami. Wśród atrakcji można również wymienić tryskające wodą postaci zwierząt. Poziom wody w brodziku nie przekracza 0,6 m.

7. Na terenie hali basenowej można spróbować swoich sił w grze w piłkę wodną lub też w wodną wersję koszykówki czy siatkówki. Do dyspozycji pozostaje również wodna siłownia oferująca 15 stanowisk treningowych oraz wyrastające wprost z wody ścianki wspinaczkowe. Wytyczone są również klasyczne tory pływackie.

8. Saunarium o łącznej powierzchni 400 m2 obejmuje fińskie sauny suche, ruską banię, a także saunę widowiskową, nawiązującą do saun austriacko-niemieckich, gdzie odbywały się ceremonie tematyczne z saunamistrzami. Ponadto można skorzystać z łaźni morskiej wzorowanej na antycznych termach, z sauny ziołowej czy też z sauny ognistej, gdzie panuje wyższa temperatura niż w tradycyjnych saunach suchych (110-115 st. C). Kolejnym punktem jest sauna-infrared solny, która pełni funkcję groty solnej. Jest to kabina termiczna na podczerwień z temperaturą wynoszą 40-50 st. C.

9. Strefa relaksu oprócz saunarium obejmuje również bicze wodne, hydromasaże czy leżanki do masaży wodnych. Wyposażona jest również w 8 wanien jacuzzi z wodą solankową o temperaturze 35-37 st. C.

10. Na terenie Parku Wodnego znajduje się FitPark oferujący różnorodne treningi i zajęcia takie jak siłownie, fitness i pilates, zajęcia z tańca oraz sportów walki. Znajduje się tu ponadto restauracja oraz Stacja Parkowa – działająca sezonowo plaża rekreacyjno-wypoczynkowa ulokowana pomiędzy Parkiem Wodnym i Hotelem Swing.

11. Park Wodny czynny jest codziennie od 8 do 22. Kobiety mogą korzystać z hali basenowej w jednoczęściowym lub dwuczęściowym kostiumie kąpielowym. Mężczyzn obowiązują kąpielówki lub spodenki kąpielowe.

12. Dla dzieci od 3. miesiąca do 4. roku życia prowadzone są zajęcia mające na celu oswajanie z wodą. Dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych oferowane są kursy nauki i doskonalenia pływania. Można również skorzystać z indywidualnych lekcji lub z oferty dla grup szkolnych.

13. Z hali basenowej o łącznej powierzchni 3,5 tys. m2 może jednocześnie korzystać 860 osób. W sezonie (od maja do sierpnia) dziennie obsługuje ona 2-3 tys. osób. Przy obiekcie znajduje się darmowy parking dla klientów mogący pomieścić ok. 300 samochodów.

14. Obiekt budowano przez 13 miesięcy. Inwestorem była spółka Super Krak S.A. a pomysłodawcą jej prezes Janusz Bielecki. Obecnie zarządza nim Park Wodny w Krakowie S.A.

15. W 2000 r. obiekt został wyróżniony tytułem „Budowa Roku”. Konkurs ten organizowany jest rokrocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

3.9/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić