Muzeum Polskiej Wódki 🗺️ Informacje i Ciekawostki

muzeum polskiej wódki
foto – Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70153652

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie jest jedyną tego typu placówką muzealną na całym świecie. To miejsce, w którym można poznać tajniki i historię napoju alkoholowego, który w swojej poezji opiewali najwięksi poeci polscy i który do dziś stanowi istotną część polskiej kultury oraz towar eksportowy. Oto kilka ciekawostek na temat tego miejsca.

1. Muzeum mieści się na terenie Centrum Praskiego Koneser, a dokładnie w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji. To właśnie tutaj na przełomie XIX i XX wieku znajdował się neogotycki kompleks Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.

2. Na terenie kompleksu rozlewano najsłynniejsze marki polskiej wódki, takie jak Wyborowa czy Luksusowa.

3. Celem Muzeum Polskiej Wódki jest ukazanie nie tylko historii polskiego trunku i jego miejsca na kartach kultury, ale również podkreślenie znaczenia polskiej wódki w czasach obecnych, kiedy jest jest ona popularna na całym świecie.

4. Cały kompleks jest bardzo nowoczesny. Wycieczki mogą się tutaj odbywać w aż siedmiu językach, a przestrzeń muzealna jest dostosowana do wymogów osób niepełnosprawnych.

5. Podczas zwiedzania turyści mają szansę poznać aż 500 lat historii polskiej wódki, która jest ciekawie przedstawiona za pomocą interaktywnej wystawy. Można tutaj zobaczyć wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, a także odkryć tajniki produkcji w gorzelniach rolniczych.

6. Tryby zwiedzania VIP oraz Premium przewidują również degustację. Po zwiedzeniu interaktywnych galerii, sali kinowej i nauce poprawnego serwowania, można skosztować koktajlu z polską wódką i otrzymać dyplom Konesera Polskiej Wódki.

7. Muzeum przewiduje również pełne wrażeń zwiedzanie nocne, podczas którego można zorganizować imprezę służbową, wieczór kawalerski albo nietypową randkę.

8. Na terenie Muzeum Polskiej Wódki odbywają się warsztaty, podczas których uczestnicy mogą nauczyć się przyrządzania popularnych drinków, tradycyjnych nalewek, a także uzupełnić swoją wiedzę na temat narodowego trunku.

9. Akademia Polskiej Wódki to program edukacyjny powstający z inicjatywy nietuzinkowego muzeum. Jego celem jest promocja chronionego oznaczenia geograficznego Polish Vodka.

10. “Z żyta wzięte” to autorski projekt Muzeum Polskiej Wódki, na który składa się sześć części serialu. Każdy z nich podejmuje nieco inny temat, a można się w nich dowiedzieć więcej na temat całego kompleksu i codziennych obowiązków pracowników muzeum.

3.8/5 - (52 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić