Ekspresowe przesyłki zagraniczne – ile kosztuje ich nadanie? W jakim czasie dotrą do adresata?

foto – freepik.com

Przesyłki zagraniczne są coraz popularniejsze. Rosnąca liczba Polaków na emigracji i prężnie rozwijająca się międzynarodowa sprzedaż e-commerce to tylko niektóre z powodów. Dzięki popularności przesyłek zagranicznych ich koszty spadają. Podobnie czas oczekiwania, zwłaszcza przy wyborze paczki ekspresowej. Jak długo trwa dostawa przesyłki międzynarodowej i z jakimi kosztami się wiąże?

Ekspresowe przesyłki zagraniczne – ile dni zajmuje dostawa?

Minęły czasy, kiedy na przesyłkę zagraniczną trzeba było czekać długie tygodnie. Obecnie nawet paczka z Azji potrafi dotrzeć do Polski w ok. 10 dni. Rozwój branży e-commerce sprawia, że kurierzy coraz szybciej dostarczają międzynarodowe przesyłki. Niektórzy oferują nawet opcję ekspresowej dostawy, z której warto skorzystać, jeśli zależy Ci na czasie.

Czas dostawy różni się w zależności od przewoźnika. Międzynarodowe firmy kurierskie dają możliwość wykupienia przesyłki ekspresowej, która może dotrzeć do adresata na terenie Unii Europejskiej w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych. Najczęściej transportowana jest samolotem, co przyspiesza dostawę.

Czas oczekiwania zależy również od kraju docelowego. Jeśli wysyłasz paczkę z Polski do Niemiec, dostarczenie w jeden dzień nie stanowi problemu. Droga do Portugalii czy Wielkiej Brytanii zajmuje dłużej. Wysyłka na inny kontynent zazwyczaj trwa minimum 10 dni, chociaż przy opcji ekspresowej przewoźnicy deklarują, że nie zajmuje więcej niż tydzień.

Jeśli zależy Ci na czasie, najlepiej wybierz kuriera posiadającego własną ogólnoświatową sieć logistyczną. Wielu przewoźników współpracuje z zagranicznymi firmami kurierskimi, ale bywa, że w kraju docelowym przesyłka trafia w ręce państwowego urzędu pocztowego. Mając porównanie do jakości usług Poczty Polskiej, nie spodziewaj się w takim przypadku ekspresowej dostawy.

Gdzie nadawać przesyłki międzynarodowe w najlepszych cenach?

Największych światowych przewoźników dostarczających ekspresowe przesyłki zagraniczne znajdziesz na shipcenter.pl. Cena usługi międzynarodowej uzależniona jest od kraju docelowego oraz wymiarów paczki. Zauważ, że przesyłki ekspresowe realizowane są przez oddzielnego kuriera Express. Wśród opcji dodatkowych możesz wybrać skrócenie czasu dostawy o jeden dzień roboczy.

Wysyłka standardowej paczki zagranicznej na terenie Europy kosztuje kilkadziesiąt złotych. Przy usłudze ekspresowej cena może być około dwukrotnie wyższa. W przeciwieństwie do paczek krajowych różnice w cennikach poszczególnych przewoźników dla międzynarodowych przesyłek są dużo większe. Ostateczny koszt zależy od parametrów i wybranych usług dodatkowych.

Monitoring przesyłek zagranicznych – dlaczego jest ważny?

Często kupujesz produkty na azjatyckich portalach? Zapewne zdarzyło Ci się, że status dostawy w systemie przez dłuższy czas nie uległ aktualizacji. Czasem dopiero w momencie przekroczenia przez paczkę polskiej granicy widzisz, na jakim etapie jest dostawa. Kiedy indziej pojawia się na Twoim progu niespodziewanie, ponieważ została nadana listem ekonomicznym. Wszystko zależy od tego, jaki kurier obsługuje przesyłkę.

Nadając przesyłkę zagranicę, warto korzystać z ofert firm o światowej renomie, które oferują usługę monitoringu przesyłek zagranicznych. Numer przewozowy pozwoli Ci śledzić paczkę od momentu jej nadania. Monitoring ułatwia również lokalizację pakunku i reklamację, jeśli przesyłka ulegnie zgubieniu.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić