Doradzamy, jak wybrać odpowiedni rozmiar walizki na wyjazd

walizka

Przed zakupem walizki każdy powinien zastanowić się nad jej rozmiarem. Szczególnie ważne jest to w przypadku podróżowania samolotem. Wcześniej należy sprawdzić wymiary bagażu, ponieważ wymagania mogą się różnić w zależności od firmy lotniczej, a dotyczy to nie tylko bagażu podręcznego, ale również rejestrowanego.

Mała, średnia czy duża walizka – jaką wybrać?

Mała walizka sprawdzi się na krótki, kilkudniowy wyjazd albo jako bagaż podręczny do samolotu. Średnia i duża walizka będzie idealna na długi wyjazd, a także jako bagaż rejestrowany. W zależności od preferencji, można zdecydować się na zakup jednej walizki albo kupić zestaw kilku walizek. Zazwyczaj ceny zestawów są niższe, a plusem takiego rozwiązania jest to, że wszystkie walizki są utrzymane w tym samym stylu – wykonane z identycznego materiału i są w tym samym kolorze. Zestaw walizek podróżnych składa się z trzech walizek w różnych rozmiarach albo dwóch walizek i jednej torby podręcznej.

Rozmiar i waga walizki

W przypadku wybierania się na krótki wyjazd – do 4 dni – najlepiej wybrać małą walizkę, tzw. kabinówkę, która ma pojemność do 40 litrów. Praktyczne małe walizki znajdziesz w ofercie CCC.eu: https://ccc.eu/pl/walizki/walizki-male. Walizki mające pojemność od 50 do 70 litrów sprawdzą się w przypadku dłuższych wyjazdów, do 8 dni. Natomiast na długie wakacje, trwające kilka tygodni, najlepiej wybrać większe walizki o pojemności od 90 litrów: https://ccc.eu/pl/walizki/walizki-duze.

Duże znaczenie ma również waga walizki – modele mogą się różnić między sobą nawet o 2 kg. Waga walizki ważna jest szczególnie podczas podróży samolotem, kiedy bagaż musi zmieścić się w ustalonym limicie.

Jak wybrać wielkość walizki na wyjazd?

Planując wyjazd letni, można być niemal pewnym, że rzeczy zmieszczą się do małej podręcznej walizki. Letnie ubrania są cienkie i lekkie, zatem nie zajmują wiele miejsca. Jednak pakując się wyłącznie w bagaż podręczny, trzeba pamiętać o tym, że np. w kosmetyki w większych ilościach będzie można zaopatrzyć się dopiero po dotarciu do miejsca docelowego. Nie ma takiej konieczności przy bagażu rejestrowanym. Dopuszczalna waga wynosi wtedy 20 kg – to całkiem sporo w przypadku wybierania się do ciepłych krajów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając walizkę na wyjazd?

Wybierając walizkę na wyjazd, poza jej rozmiarem, warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Niezwykle odporny jest ABS, który składa się z akrylonitrylu, butadienu oraz styrenu. Decydując się na walizkę, należy też zwrócić uwagę na jej konstrukcję, a w szczególności rodzaj kółek oraz stelaż. Najlepiej sprawdzić też rodzaj zamka i chwyty albo rączki. Znaczenie ma również liczba kieszeni oraz organizacja przestrzeni, czyli wyposażenie w specjalne pasy oraz podział na komory.

Nie bez znaczenia jest też faktura i kolor walizki. Najlepiej postawić na taki model, który się wyróżnia. Takie walizki nie tylko będą się oryginalnie prezentować, ale też są charakterystyczne, co pozwala na szybkie odnalezienie ich na taśmie bagażowej. Na jaki model warto postawić? Najlepiej zdecydować się na nietuzinkowy kolor, gdyż większość osób wybiera czerń, brąz i granat, które trudno od siebie odróżnić.

Uwagę z pewnością będą zwracać walizki w jaskrawych i intensywnych kolorach, a także pastelowych odcieniach. Ciekawe są modele z metalicznym wykończeniem w różnych barwach. Szukając walizki na wyjazd, można postawić również na unikalną fakturę albo materiał, który zwraca uwagę. Oryginalnym pomysłem są też zdobienia, np. w postaci kontrastujących ze sobą pasków. Szukając odpowiedniej walizki na wyjazd, warto sprawdzić asortyment sklepu CCC, którego oferta dostępna jest zarówno online, jak i stacjonarnie.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić