Czy w okolicach lotniska Chopina w Warszawie są tanie i bezpieczne parkingi?

Miejsca postojowe w okolicy portu lotniczego w Warszawie to przede wszystkim wygoda podroży. To istotne, zwłaszcza gdy wybierasz się na wakacje z większym bagażem, ale nie chcesz przepłacać za postój. Na jakich warunkach można się tam zatrzymać?

Parkowanie w okolicach lotniska Chopina przez kilka dni – jakich kosztów można się spodziewać?

Jeśli chcesz zaparkować samochód w bliskim sąsiedztwie terminala na Okęciu, do dyspozycji masz ok. 3000 miejsc na parkingach zarządzanych przez ten obiekt. To jednak nie wszystko! Port lotniczy w Warszawie otacza cała sieć parkingów, które prowadzą przedsiębiorcy niezależni od lotniska.

Konkurencja między nimi jest całkiem spora, co powoduje, że ceny w niektórych obiektach są naprawdę korzystne. Ostateczny koszt zależy od takich czynników, jak okres postoju czy odległość parkingu od budynku lotniska. Okazuje się jednak, że kilka kilometrów, a więc stosunkowo niewiele, może sprawić, że otrzymasz cenę, która z pewnością nie nadszarpnie Twojego budżetu.

Przykładowo parking S7FLYPARK położony w odległości 13 km od Okęcia proponuje wyjątkowo atrakcyjne ceny za parkowanie. Rozpoczynają się od 110 zł za dzień. Co ważne, na większości tego typu obiektów im dłuższy będzie okres parkowania, tym niższa cena całej usługi. To wyjątkowo korzystna zależność dla osób, które potrzebują miejsca parkingowego w długoterminowej perspektywie – np. powyżej 7 lub 9 dni, w zależności od operatora.

Czy możliwa jest rezerwacja miejsca parkingowego online?

Cennik może prezentować się jeszcze korzystniej, jeśli zdecydujesz się na wcześniejszą rezerwację parkingu online. Taką możliwość zapewnia wiele firm działających w pobliżu lotniska Chopina. Zabookowanie miejsca z wyprzedzeniem daje także pewność, że będzie na Ciebie czekało. Możesz wówczas zaplanować podróż na lotnisko o wiele wygodniej i bez stresu związanego z szukaniem parkingu na ostatnią chwilę.

Co ważne, rezerwacja przez Internet to bardzo prosta procedura. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie wybranego operatora, podając m.in. dane swoje i samochodu oraz orientacyjne godziny przyjazdu i wyjazdu. W niektórych firmach należność reguluje się przy odbiorze samochodu po przylocie, a inne dają możliwość zapłaty z góry.

A co, jeśli Twoje plany ulegną zmianie? Na większości parkingów nie ma problemu z bezpłatną modyfikacją rezerwacji lub jej anulowaniem. Często można tego dokonać nawet na dobę przed przyjazdem.

Czy podróż z parkingu na lotnisko będzie kłopotliwa?

Wychodząc naprzeciw wygodzie klientów, coraz więcej operatorów parkingów oferuje opcję transferu na lotnisko i z powrotem. To jedna z dodatkowych opcji, które stają się już właściwie standardem. Przewóz najczęściej odbywa się busem lub samochodem osobowym. Przy rezerwacji warto dokładnie sprawdzić:

  • czy transfer jest dostępny całodobowo,
  • ile trwa przejazd,
  • ile osób może liczyć na tę opcję bezpłatnie.

To rozwiązanie korzystne zwłaszcza wtedy, gdy podróżujesz z mało poręcznym bagażem lub masz niewiele czasu do wylotu. Z kolei transfer po podróży to często wybawienie, gdy jesteś zmęczony lotem i w ciągu kilku minut chcesz znaleźć się we własnym samochodzie.

Pojazdy dowożące klientów parkingów na Okęcie są zwykle wygodne i zatrzymują się w pobliżu terminala pasażerskiego. Nawet jeśli lecisz z lotniska w Warszawie po raz pierwszy, z pewnością się nie zgubisz.

Jeśli zrezygnujesz z transferu oferowanego przez parking, pozostaje Ci zamówienie taksówki. Nie masz jednak wówczas pewności, że kierowca pojawi się na czas. Poza tym to dodatkowe koszty, które nie są warte Twojego stresu ani ryzyka spóźnienia na samolot.

Źródło: s7flypark.pl

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze parkingu przy lotnisku Chopina?

Jeśli chcesz postawić na atrakcyjny parking w pobliżu lotniska Chopina, liczy się nie tylko jego dogodna lokalizacja. Choć to niewątpliwie czynnik stawiany przez zmotoryzowanych podróżnych na pierwszym miejscu, równie ważne jest bezpieczeństwo postoju. Aby na nie liczyć, niekoniecznie musisz decydować się na parking strzeżony i o wiele droższy.

Duże znaczenie ma także sposób organizacji wybranego obiektu. Pozostawienie pojazdu na ogrodzonym, monitorowanym i utwardzonym terenie jest o wiele bezpieczniejsze niż np. na osiedlu pod blokiem, kiedy nie ma Cię na miejscu przez dłuższy czas.

Jeżeli interesuje Cię tani i całodobowo monitorowany parking w okolicach lotniska Chopina, S7Flypark to obiekt, który mieści się zaledwie 13 km od niego, oferuje transfer w cenie wynajmu, jest dobrze oświetlony i nadzorowany przez cały czas.

Coraz więcej klientów parkingów w okolicy lotniska zwraca także uwagę na usługi pozaparkingowe, takie jak:

  • możliwość ładowania na parkingu samochodu elektrycznego,
  • usługę mycia pojazdu,
  • bezpłatne Wi-Fi na terenie parkingu,
  • możliwość skorzystania z kompresora,
  • bezpieczne przechowywanie kluczyków.

Wszystko po to, aby Twoja podróż była komfortowa i bezstresowa na każdym etapie. Niezależnie od jej celu i okresu trwania wyjazdu, parking w pobliżu lotniska Chopina to dobry wybór. Pozwoli Ci cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa bez przepłacania.

Jeśli zależy Ci na wygodnym rozwiązaniu i wysokiej jakości usługach, wybierz operatora, który odpowie na pytania o każdej porze. Zanim dokonasz rezerwacji, dokładnie sprawdź, czy warunki zapewniane przez wybrany parking odpowiadają na Twoje indywidualne potrzeby.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić