Co na prezent dla żeglarza? Szukamy najlepszych pomysłów

Bliska Ci osoba kocha morze i bezbrzeżne przygody? Skoro tak, należy jej się prezent dopasowany do upodobań. Ale gdzie możesz go znaleźć? Teraz masz szansę skorzystać z poradnika, który pokaże Ci kilka świetnych propozycji na prezent żeglarski. Poznaj nasze sugestie, które ucieszą każdego fana morskich przygód! Czytaj dalej.

Co jest niezbędne na wyprawie żeglarskiej?

Żegluga wymaga właściwego przygotowania, co ma związek z uporządkowanym ekwipunkiem osobistym. Sprawdź, co powinno się w nim znaleźć!

Trzeba przyznać, że każdy żeglarz ucieszy się ze świetnej lornetki. Sprawdza się bardzo dobrze, gdy chcesz śledzić inne jednostki, czy obserwować to, co dzieje się w najbliżej odległości czy zaroślach brzegów. Warto również sprawdzić monokulary. To niewielkie akcesoria, która przydają się zwłaszcza wtedy, gdy nie masz zbyt wiele miejsca, a musisz obserwować okolicę. Jako prezent dla żeglarza możesz też uwzględnić ostre noże żeglarskie. Nie da się ich zastąpić przez coś innego. Można je wykorzystać do ogromnej ilości zadań – od przygotowywania posiłków po drobne naprawy czy pomoc w sytuacjach kryzysowych. Podobnie sprawdzi się multitool, gdy trzeba szybko coś naprawić.

A co jeśli bliska Ci osoba potrzebuje na moment zatrzymać się podczas żeglugi? Nie musisz kupować kotwicy, mowa raczej o zatrzymaniu myśli i przelaniu ich na papier. Służą do tego dzienniki żeglarskie. Oprócz tego przydadzą się karabińczyki w co najmniej kilku sztukach, by zapewnić sobie mocowanie na pokładzie i poza nim. Sięgnij też po urządzenie do obserwacji dna morskiego bez nurkowania – aquascope.

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź propozycje sklepu żeglarskiego Maristo.pl – https://www.maristo.pl/blog/prezent-dla-zeglarza

Pomysł na prezent żeglarski? Komfort podczas żeglugi

Nawet najlepsza przygoda może wymagać odpoczynku i wyciszenia na pokładzie. A chłodne noce potrafią uprzykrzyć miłe chwile. Dlatego sięgnij po prezent żeglarski w postaci wysokiej jakości ciepłego koca. Do tego możesz dorzucić też miłą i przyjemna w dotyku poduszkę. O wiele łatwiej będzie przetrwać chłodną noc, czy po prostu wieczór spędzony na pokładzie. W ten sposób stworzysz świetne warunki dla bliskiej Ci osoby podczas wielogodzinnej żeglugi.

A co powiesz na lodówki kompresorowe? To prezent dla osoby, która wypływa na dłuższe kilkudniowe rejsy. Do tego możesz zapewnić bliskiej osobie kubki termiczne. Co najmniej jeden taki praktyczny gadżet pomoże rozgrzać się, gdy będzie chłodniej.

Co zapewnia bezpieczeństwo na wodzie?

Nikt by nie chciał, żeby jego bliski stał sam na sam z niebezpieczeństwem na otwartym morzu. Nawet na jeziorze pogoda może zmienić się szybko i spowodować spore zagrożenie. Dlatego każdy żeglarz musi mieć kamizelkę ratunkową. 

W zależności od rodzaju żeglugi i warunków atmosferycznych można sięgnąć po kamizelkę przygotowaną do konkretnego celu np. spokojnej żeglugi. 

Każdemu przyda się też urządzenie, które podniesie poziom bezpieczeństwa. Do tego służą radiopławy. Są to niezawodne aparaty sygnalizacyjne, które stosuje się w momencie zagrożenia dla życia czy zdrowia żeglarza. Aby uchronić samotnego podróżnika przed najgorszym, warto sięgnąć po lokalizator.

Pomóż rozwijać pasję żeglarską – prezent dla żeglarza

Jakie jeszcze urządzenia mogą świetnie sprawdzić się na prezent dla bliskiej osoby? To świetne akcesoria nawigacyjne, do których zaliczają się kompasy żeglarskie. Świetnie sprawdzają się przy okazji krótkich, ale też kilkudniowych wypraw morskich. Jeśli chcesz sprezentować urządzenie do pomiaru głębokości wody, wybierz echosondy przydatne zwłaszcza na płytkich wodach. Jeśli bliska Ci osoba posługuje się mapami morskimi, możesz postawić na cyrkle nawigacyjne. Są niezbędne do precyzyjnych pomiarów.

Co jeszcze może stanowić odpowiedni prezent dla żeglarza? Sprawdź dodatkowe akcesoria, takie jak etui, czy deski SUP albo kamizelki. To niewielkie prezenty, ale mogą sprawić bliskiej Ci osobie naprawdę mnóstwo radości. Są też bardzo przydatne w podróżach morskich.

Te akcesoria sprawiają, że każda żeglarska pasja nabiera jeszcze większego smaku i kojarzy się z Tobą. Dając prezent w formie jednego z ww. produktów, ofiarowujesz osobie nie tylko coś praktycznego, ale przede wszystkim wyjątkowego!

Wszystkie produkty na prezenty żeglarskie znajdziecie tutaj: https://www.maristo.pl/prezenty-zeglarskie

5/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić