Autem z Polski do Czech. Jak przygotować się do długiej trasy samochodem?

Przygotowania zacznij o sprawdzenia stanu auta

Gdy Twoim głównym środkiem transportu jest auto, przed podróżą koniecznie sprawdź jego stan. W tym celu warto udać się do mechanika, który oceni stan ogólny auta, a jeśli zauważy jakieś niedopatrzenia, na pewno Cię o tym poinformuje. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, jaki jest stan opon w Twoim samochodzie i uzupełnij wszystkie możliwe płyny i oleje. Warto również zaopatrzyć się z zapasowe żarówki, które podczas jazdy niespodziewanie mogą się przepalić, a nawet tak mała usterka może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Gdy przygotujesz auto do trasy, możesz zabrać się za pakowanie i planowanie podróży!

Podróż do Czech. Te przedmioty koniecznie spakuj do walizki

Podróże za granicę są bardzo ekscytujące, jednak aby uniknąć niemiłych niespodzianek, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. W Twojej walizce nie może zabraknąć wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak: dowód osobisty, dowód rejestracyjny auta, ubezpieczenie, karta EKUZ, bądź inne ubezpieczenie podróżne. Co ważne, w telefonie bądź notatniku, zanotuj sobie czeskie numery alarmowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą Ci się przydać. Podróżując samochodem, na pewno nie ominiesz autostrad, które są dużym udogodnieniem dla kierowców i znacznie przyspieszają dotarcie do celu. Nie zapomnij więc zaopatrzyć się w winietę, która umożliwi Ci przemieszczanie się po drogach ekspresowych oraz autostradach. Na szczęście można kupić ją online! Z tej wygodnej formy zakupów korzysta coraz to większa ilość podróżnych!

Planowanie trasy

Podróż autem do Czech nie może obejść się bez zaplanowania trasy oraz przystanków. W tym celu warto skorzystać z map, zarówno tych papierowych, jak i tych dostępnych w internecie. Skąd wiedzieć, jakie miejsca w Czechach są warte odwiedzenia? W internecie znaleźć można setki poradników, zarówno tych w postaci artykułów i wpisów blogowych, jak i w formie wideo. Podróżnicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z podróży i polecają miejsca, które zrobiły na nich duże wrażenie, i które z pewnością warto odwiedzić. Czechy to przecież nie tylko Praga. To także wiele mniejszych miast i miasteczek, a także zjawiskowe góry!

Czechy to bardzo częsty kierunek wybierany przez Polaków. Nic dziwnego, ten mały kraj jest pełen interesujących i zjawiskowych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Niezależnie od tego, w jakich miejscach zamierzasz się zatrzymać, przygotowania do podróży zacznij jeszcze kilka tygodni przed wyjazdem. W przypadku tak długiej trasy lepiej dmuchać na zimno i być przygotowanym na wszystko. Sprawne auto to podstawa, jednak to nie wszystko, o czym warto pamiętać. W Twojej walizce nie może zabraknąć wszystkich ważnych dokumentów oraz mapy! Praga. Brno, Ołomuniec, a może góry? Jedno wiemy na pewno – przed Tobą niezapomniana podróż!

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić