8 pomysłów na prezent dla podróżnika

Masz w rodzinie lub wśród bliskich znajomych kogoś, kto nie potrafi usiedzieć na miejscu i nieustannie gdzieś wyjeżdża? A może w pracy, w ramach sekretnego Mikołaja, dostał ci się kolega, który zaczyna planować kolejną podróż natychmiast po powrocie z poprzedniej? Świetnie się składa – kupowanie prezentów dla ludzi z pasją jest łatwe i przyjemne. Sprawdź, co ucieszy każdego podróżnika.

Gadżet z wymownym nadrukiem

Każda osoba mająca hobby uwielbia się otaczać przedmiotami, które nieustannie o nim przypominają. Jeśli szukasz drobiazgu dla podróżnika, świetnie sprawdzi się koszulka, podkładka pod myszkę, biżuteria czy zegar ścienny z ulubionym motywem (np. gór, morza, mapy czy kuli Ziemskiej). Ciekawym pomysłem będzie też kubek – nie tylko przyjemny dla oka, ale też praktyczny – zwłaszcza że technologia pozwala obecnie na zastosowanie bardzo ciekawych sposobów nadruku i zdobienia (sprawdź je tutaj: https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/kubki-reklamowe/).

Sprzęt przydatny w podróży

Plecak podróżny musi być spakowany z głową, aby nie powodował dyskomfortu i nie przeszkadzał w zwiedzaniu. Tym bardziej przydatne są więc liczne gadżety ułatwiające życie w trasie – i to właśnie one stanowią świetny prezent dla podróżnika. Przyda się nadmuchiwana poduszka pod głowę do samolotu, ładowarka do telefonu z wieloma przejściówkami, używanymi w różnych stronach świata, a w przypadku wielbiciela campingów – butelka na wodę z filtrem czy lekki ale ciepły śpiwór.

Specjalistyczna odzież

W podróży liczy się przede wszystkim wygoda – to dlatego ubrania, jakie zakłada turysta, warto dobierać pod kątem funkcjonalności – aby nie krępowały ruchów, dobrze chroniły przed zimnem, nie ważyły dużo, nie powodowały otarć. Każdy miłośnik podróżowania ucieszy się zatem z softshella czy windstoppera, ale także ze skarpet kompresyjnych czy z ochraniaczy na obuwie, zabezpieczające przed dostawaniem się śniegu czy błota.

Przewodnik, mapa, atlas

W XXI w., w czasach powszechnego internetu, papierowe przewodniki i mapy wydają się nieco przestarzałe. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie złapiemy zasięg i nie zawsze będzie nas stać na lokalny transfer danych. Nie trzeba jechać daleko – już u podnóża Tatr możemy mieć problem z wyduszeniem choćby jednej kreski. Warto więc poznać przyszłe plany obdarowywanego podróżnika i podarować mu drukowane wydawnictwo odpowiadające tej destynacji.

Książki, filmy, płyty z motywem drogi

Jeśli poza wojażami nasz podróżnik lubi również dobrą literaturę, muzykę czy kino, można iść w tym kierunku i sprezentować mu dzieło typu fiction lub non-fiction, podejmujące wątek drogi. Gatunek jest tutaj dowolny i zależy od preferencji obdarowywanego – jednego ucieszy reportaż czy dokument, innego raczej science fiction, albo nastrojowe ballady wykonywane przez barda, podejmujące temat wędrówki – idealne do nucenia przy kominku albo na górskiej trasie.

Kurs językowy

Podróżnik, któremu wybierasz prezent, marzy o odwiedzeniu jakiegoś konkretnego kraju? Ułatw mu realizację tych fantazji i podaruj kurs języka urzędowego w tym państwie. Może on mieć formę stacjonarną lub on-line, może to nawet być dobry podręcznik z plikami audio. Na rynku dostępne są szkolenia w zasadzie z każdego znanego języka, więc dopasowanie kursu do preferencji nie powinno stanowić problemu.

Potrawy kuchni świata

Coraz większą popularność w skali globalnej zyskuje turystyka kulinarna. Ludzie podróżują m.in. po to, aby spróbować egzotycznych potraw a z wycieczek przywożą przede wszystkim produkty spożywcze. Dobrym prezentem dla fana nie tylko podróży, ale i kuchni świata, będzie więc coś do jedzenia lub do picia, wyprodukowane lokalnie, w którymś z interesujących go krajów. Kawa lub herbata, słodycze i przekąski a może dobry alkohol albo nieznana przyprawa? Zapewne każdy podarunek wzbudzi ekscytację.

Voucher na kolejną podróż

Co najbardziej fascynuje zapalonego podróżnika? Oczywiście możliwość wyruszenia na kolejną wyprawę. Jeśli więc twój budżet prezentowy jest wysoki – bo np. chodzi o szczególną okazję a na podarunek zrzuca się wiele osób – doskonałą opcją będzie podarowanie vouchera biura podróży, linii lotniczych czy konkretnego hotelu – aby odbiorca mógł dalej realizować swoją pasję.

Niektórzy fani podróży mają sytuację rodzinną i finansową, która pozwala im na ciągłe wojażowanie. Inni muszą trzymać swoją fantazję na wodzy, bo w swobodnym odkrywaniu świata nieco przeszkadza najniższa krajowa albo dwójka małych dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że jedni i drudzy ucieszą się z zaproponowanych prezentów – bo podróżnik to w jakimś sensie stan umysłu i każdy, kto ma tę pasję, będzie marzył o kolejnych wycieczkach licząc, że któregoś dnia sny się spełnią.

Materiał zewnętrzny

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić