5 dziwnych kanadyjskich zwyczajów, które mogą Cię zaskoczyć

Kanada, kraj pełen kontrastów, niezwykłych krajobrazów i zdecydowanie niebanalnej kultury, skrywa w sobie wiele zaskakujących niespodzianek. Zwyczaje w Kanadzie dość mocno różnią się od tych, do których przywykliśmy w Europie. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Syrop klonowy do wszystkiego

Niemałe zaskoczenie może budzić jeden z najpopularniejszych zwyczajów w Kanadzie, a mianowicie spożywanie syropu klonowego do niemal każdego posiłku. Owszem, doskonale zdajemy sobie sprawę, że syrop klonowy należy do najbardziej rozpoznawalnych produktów tego kraju, ale Kanadyjczycy potrafią go używać z wręcz niewiarygodnym kunsztem. Dodają go nie tylko do deserów, ale także do mięs, zup, a nawet piwa. Stanowi podstawę wielu tradycyjnych przepisów i jest nieodłącznym elementem kanadyjskiej tradycji kulinarnej.

Hokej jako religia

Kolejnym zaskakującym zwyczajem kanadyjskim jest absolutna miłość do hokeja. W Kanadzie to więcej niż sport – hokej stał się prawdziwą religią, która łączy pokolenia i jest obecna praktycznie na każdym kroku. Kanadyjczycy z zapałem śledzą rozgrywki, uczestniczą w lokalnych spotkaniach oraz wspierają swoje ulubione drużyny. To zjawisko jest tak silnie zakorzenione w kulturze kanadyjskiej, że ciężko jest go nie zauważyć podczas pobytu na terytorium tego kraju.

Nic więc dziwnego, że miłośnicy hokeja z innych krajów, w tym z Europy, nierzadko za cel wizyty w Kanadzie obierają sobie pójście na mecz NHL. Czy jednak aby dostać się do kraju, muszą dysponować aktualnym paszporty? Tego dowiesz się na stronie https://paszporty.com.pl/czy-do-kanady-potrzebny-jest-paszport/.

Kanadyjskie drogi najbezpieczniejsze. Dla zwierząt

W ramach ochrony dzikiej przyrody rząd Kanady wprowadził innowacyjne rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie zwierząt przed zagrożeniami ze strony ruchu drogowego. Kanadyjskie drogi uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych dla zwierząt, a wszystko za sprawą specjalnie skonstruowanych dla nich przejść. W ramach budowy dróg wydano miliardy dolarów na stworzenie warunków przystosowanych do zwierząt, zapewniając im bezpieczną przestrzeń do przemieszczania się.

„Przepraszam” i „dziękuję” jako najczęściej używane słowa

Jednym z najbardziej charakterystycznych kanadyjskich zwyczajów jest ogromne poszanowanie dla zasad grzeczności. W kanadyjskim społeczeństwie bardzo często używa się słów „przepraszam” i „dziękuję”. Są one nieodłącznym elementem codziennych rozmów i wymiany myśli między mieszkańcami Kanady w niemal każdej sytuacji. Jedni uznają to za godne podziwu zachowaniu, a inny za wyuczoną, sztuczną grzeczność.

Nietypowy zwyczaj – pieczenie zimą cukrowych pianek nad ogniskiem

Na koniec warto zwrócić uwagę na niecodzienny zwyczaj, o którym prawdopodobnie nie dane było Ci usłyszeć. Otóż Kanadyjczycy mają w zwyczaju pieczenie… cukrowych pianek nad ogniskiem podczas zimowych wieczorów. Pomimo niskich temperatur nie rezygnują z tego rodzaju rozrywki, tworząc przytulną i ciepłą atmosferę podczas pobytu przy ognisku, a także smakując przysmaki, które przygotowują. Może to wydawać się nietypowe, ale dla Kanadyjczyków jest to kolejny sposób na spędzenie jakościowego czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku.

Chcesz osobiście poznać nie tylko przepiękne krajobrazy i naturalne tereny północnoamerykańskiego kraju, ale również jego kulturę i zwyczaje mieszkańców? Jeśli wybierasz się do Kanady, pamiętaj o wszystkich formalnościach – z wieloma z nich zapoznasz się na stronie https://paszporty.com.pl/.

Materiał zewnętrzny

4/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić