Wieża widokowa Sky Walk – Informacje i Ciekawostki

sky walk świeradów zdrój
foto – Pixabay

Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju to wielka atrakcja turystyczna, która pozwala na niemal kilometrowy spacer ponad koronami drzew. Co warto wiedzieć o tym miejscu i jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w pobliżu? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje.

1. Wieża widokowa Sky Walk wznosi się na wysokość 62 metrów i jest połączona z mającą ponad 800 metrów ścieżką, która pozwala obserwować całą okolicę.

2. Na ostatnim piętrze platformy znajduje się szklana platforma oraz siatka, po której turyści mogą chodzić. Stanowi ona wyzwanie nawet dla tych osób, które na co dzień uwielbiają adrenalinę i silne emocje.

3. Sky Walk to idealne miejsce na spacer rodzinny z dziećmi, ponieważ znajduje się tutaj sporo atrakcji dla najmłodszych. Na wieży umieszczono pajęczą sieć, a także zjeżdżalnię o długości 105 metrów, dzięki której dzieci i dorośli mogą znacząco skrócić sobie czas zejścia, a przy okazji świetnie się bawić.

4. Na całej trasie wiodącej przez kładkę w chmurach znajduje się bardzo dużo elementów kulturowych oraz edukacyjnych, które nawiązują nie tylko do Gór Izerskich, ale również do całego regionu. Przygoda w chmurach ma więc walory dydaktyczne.

5. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania wieży Sky Walk jest towarzystwo maskotki miasta, którą jest urocza żaba Kwisia.

6. Na wieżę Sky Walk w Świeradowie-Zdroju organizowane są wycieczki szkolne, podczas których dzieci otrzymują pytania quizowe, a osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, otrzymują podarunki od pracowników wieży.

7. Wejście na Sky Walk kosztuje około czterdziestu złotych za osobę dorosłą oraz około trzydziestu za bilet ulgowy dla dziecka. Od początku czerwca do końca sierpnia wieża jest czynna od godziny dziewiątej rano do dziewiętnastej, a z kolei od początku marca do końca kwietnia od godziny dziewiątej rano do godziny siedemnastej.

8. Dojście do wieży z parkingu w Świeradowie-Zdroju zajmuje około dwudziestu miunut, natomiast sam spacer w chmurach to około pietnastu minut. Wycieczka zazwyczaj trwa jednak dłużej ze względu na atrakcje znajdujące się na wieży. Przy kasie znajduje się również sklepik z pamiątkami.

9. Sky Walk znajduje się na zboczu góry Świeradowiec, która jest szczytem Gór Izerskich wznoszącym się na wysokość 1037 metrów nad poziomem morza. Przebiega tędy Główny Szlak Sudecki wiodący ze Świeradowa-Zdroju przez Izerskie Garby aż do Szklarskiej Poręby, a także niebieski szlak turystyczny, który wiedzie ze Świeradowa-Zdroju przez Świeradowiec i Halę Izerską aż do Szklarskiej Poręby.

10. Same Góry Izerskie to teren, który jest niezwykle atrakcyjny dla miłośników górskich wycieczek, turystyki rowerowej i konnej, a także narciarstwa. Znajdują sie tutaj popularne schroniska takie, jak Chatka Górzystów czy też Izerski Stóg.

11. W pobliżu Świeradowca z wieżą Sky Walk regularnie odbywają się wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour oraz słynny Bieg Piastów, czyli międzynarodowa impreza narciarska.

12. Świeradów-Zdrój to miasto o charakterze uzdrowiskowym, które cieszy się uznaniem kuracjuszy i narciarzy. Znajduje się tutaj mnóstwo atrakcji dla fanów zimowych sportów, a także znane Mini Muzeum Szachów.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić