Aquapark Wrocław – Informacje i Ciekawostki

Aquapark Wrocław
Aquapark Wrocław

Na obrzeżach Wrocławia w województwie dolnośląskim znajduje się wysokiej klasy Aquapark. Obiekt ten został udostępniony do użytkowania w 2008 roku i od tego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na terenie kompleksu basenowego można bardzo przyjemnie spędzić czas, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zobacz więcej atrakcji we Wrocławiu

Atrakcje Aquapark Wrocław

1. Dziecięca zatoka

W dziecięcej zatoce malutkie dzieci mogą próbować swoich sił w pływaniu. W tym basenie znajduje się dla nich wiele atrakcji, w tym specjalne zjeżdżalnie, zabawki i figury dydaktyczne. Jest tu odpowiednio dużo miejsca dla dzieci i ich rodziców.

2. Saunarium

Aquapark w Wrocławiu ma jedno z najlepszych saunarium w Polsce. W skład tego obiektu wchodzi łaźnia parowa Vesi, Sauna infrared Puna, sauna sucha z tężnią solną, ogród saunowy, basen w ogrodzie saunowym, ścieżka sensoryczna, biosauna Setri, sauna fińska ziemna, sauna fińska zewnętrzna, łaźnia kamienna i wiele innych podobnych obiektów.

3. Jacuzzi

Zrelaksować można się w kompleksie jacuzzi, które są rozmieszczone po całym obiekcie. Woda w nich jest bardzo gorąca, dodatkowo cały czas bulgocze i masuje, co jest bardzo przyjemne.

4. Baseny zewnętrzne

Letnią porą można korzystać w aquaparku z basenów zewnętrznych. Wśród nich znajdują się baseny dla dorosłych i brodziki dla dzieci. Przy sprzyjającej pogodzie można w nich miło spędzić czas.

5. Zjeżdżalnia multimedialna

Najciekawszą zjeżdżalnią w aquaparku jest zjeżdżalnia multimedialna. Ma ona długość 100 metrów i mogą z niej korzystać osoby powyżej 12 roku życia. Podczas zjazdu można nacieszyć oczy spektaklem świetlnym, który jest bardzo efektowny i przykuwający uwagę.

6. Basen sportowy

Na terenie obiektu znajduje się również duży basen sportowy dla miłośników długich dystansów. Ma on długość 25metrów a jego szerokość to 20 metrów. Posiada aż 8 torów do pływania wyczynowego.

7. Basen z falami

Niewątpliwie ogromną atrakcją tego miejsca jest basen z falami. Zabawa w takim basenie jest przednia, podoba się dorosłym i dzieciom. Sztucznie wywoływana fala jest sporą atrakcją, można przez nią przeskakiwać lub przed nią uciekać.

8. Basen solankowy

Na zewnątrz aquaparku znajduje się specjalny basen z wodą solankową. Kąpiel w takim basenie ma działanie zdrowotne. Woda w basenie jest przyjemnie gorąca, warto chociaż na chwilę wejść do takiej zdrowotnej wody.

9. Fitness i siłownia

W aquaparku znajduje się również duża siłownia oraz klub fitness. W tym miejscu można zadbać o swoją kondycję i poprawić wygląd. Obiekt ten jest czynny przez cały rok.

10. Strefa gastronomiczna

Na terenie obiektu działa wiele restauracji, barów i kawiarni. Można w nich popróbować lokalnych smakołyków i kuchni z całego świata. Niektóre z restauracji są czynne na terenie kompleksu basenów, inne zaś znajdują się na pasażu.

11. Imprezy urodzinowe

Wyjątkową propozycją dla dzieci jest możliwość zorganizowania w aquaparku w Wrocławiu imprezy urodzinowej. Poza opieką animatorów, wspólną zabawą w basenach, dzieci będą mogły też zjeść smaczny posiłek, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i miło spędzić czas.

12. Szkoła pływania

Każdy kto chce się nauczyć pływać, niezależnie od tego w jakim jest wieku może skorzystać z propozycji nauki pływania w szkółce pływackiej działającej na terenie obiektu wodnego w Wrocławiu. Doświadczeni instruktorzy nauczą różnych technik pływackich w przystępny sposób.

13. Zjeżdżalnia Magic Eye

Wyjątkową propozycją jest zjeżdżalnia Magic Eye. Zjeżdża się na niej w specjalnych pontonach – pojedynczych lub podwójnych. Ma ona 186 metrów i jest najdłuższa z wszystkich zjeżdżalni w tym aquaparku.

14. Zjeżdżalnia rodzinna

Dla miłośników rodzinnych zjazdów przeznaczona jest zjeżdżalnia rodzinna. To najkrótsza ze zjeżdżalni bo ma jedynie 8 metrów. Ale można nią zjechać w cztery osoby.

15. Zjeżdżalnia Turbo i Black Hole

Każdy miłośnik dużych emocji z pewnością doceni wrażenia z zjazdu zjeżdżalnią Turbo. To najszybsza zjeżdżalnia w tym aquaparku i chociaż ma długość tylko 50metrów, to jest bardzo ekstremalna. Kolejną propozycją jest Black Hole, która ma 104 metry i wychodzi ona na zewnątrz obiektu.

4.2/5 - (22 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić