19 Najlepszych i Największych Aquaparków w Polsce 🗺️

termy w polsce

Pobyt w aquaparku to doskonały pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia: w parkach wodnych atrakcje znajdą zarówno pasjonaci aktywnego wypoczynku, jak i miłośnicy błogiego lenistwa. W dużych, nowoczesnych kompleksach znajdują się m.in. zjeżdżalnie wodne, brodziki dla dzieci, baseny ze sztucznymi falami i przeciwprądami, a także strefy SPA, saunaria i gabinety odnowy biologicznej.

Oto prawdopodobnie 10 najlepszych parków wodnych w Polsce, które warto odwiedzić.

1. Aquapark we Wrocławiu

Wrocławski Aquapark to jeden z największych parków wodnych w Polsce. Pobytem w kompleksie z pewnością będą usatysfakcjonowani wszyscy miłośnicy saun – znajdują się tu łaźnie parowe, sauna na podczerwień, sauny suche i fińskie oraz biosauny, w których wykorzystuje się również aromaterapię. We wrocławskim saunarium organizowane są seanse saunowe prowadzone przez doświadczonych instruktorów. W Aquaparku “Wrocław” położone są również liczne baseny rekreacyjne (wewnętrzne i zewnętrzne), zbiorniki solankowe, basen ze sztucznymi falami i kilka brodzików dla najmłodszych. Dużą atrakcją są tutejsze zjeżdżalnie wodne, w tym zjeżdżalnia Magic Eye, która ma długość prawie 200 metrów, a zjazd odbywa się na specjalnych pontonach.

2. Park Wodny w Tarnowskich Górach

W Parku Wodnym w Tarnowskim Górach każdy znajdzie coś dla siebie. Obiekt wyróżnia się licznymi zajęciami dla różnych grup wiekowych. Dorośli mogą skorzystać z seansów saunowych, szkoły pływania oraz wodnego aerobicu. Dla dzieci i młodzieży organizowane są półkolonie, nauki pływania i nurkowania, a także imprezy tematyczne i wodne bale. Starsi goście obiektu mogą wziąć udział w specjalnych zajęciach gimnastycznych dla seniorów. Znajdują się tu również baseny rekreacyjne, brodziki i wodne place zabaw, strefa SPA&Wellness, saunarium oraz duża strefa aktywności zewnętrznej. Ogromny kompleks to jednak nie tylko baseny – w obiekcie położona jest również hala sportowa, klub fitness, ścianki wspinaczkowe, lodowisko oraz boiska do gry w squasha.

3. Suntago

Park wodny – Suntago to ogromny, tropikalny aquapark, który położony jest w małej miejscowości Mszczonów pod Warszawą. Stosunkowo nowy obiekt został otwarty w 2020 roku i stanowi największy aquapark w Polsce. W ogromnym saunarium umiejscowionych zostało kilkanaście tematycznych saun (m.in. “Łaźnia Turecka”, “Wioska Egipska” i “Akwarium”). Wśród atrakcji kompleksu warto wyróżnić dużą ilość zjeżdżalni (jest ich tu ponad 30!), ogromną strefę wypoczynkową ze sztucznymi plażami i prawdziwymi palmami, baseny rekreacyjne z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz nowoczesny symulator fal do nauki surfingu. Dodatkowo w Suntago Water World znajdują się obiekty gastronomiczne i miejsca noclegowe.

4. Park Wodny w Krakowie

Park Wodny w Krakowie to kolejne miejsce, które zapewni mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Na terenie kompleksu położone są liczne baseny o charakterze prozdrowotnym (m.in. solanki, wanny jacuzzi, stanowiska do hydromasażu), baseny rekreacyjne, saunarium oraz zjeżdżalnie wodne, sztuczne fale i rwące rzeki. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest brodzik ze Statkiem Piratów. Na starszych gości obiektu czekają ścianki wspinaczkowe oraz rozległa, zewnętrzna strefa relaksu.

5. Aquadrom w Rudzie Śląskiej

Park wodny Aquadrom w Rudzie Śląskiej przez wielu uznawany jest za najciekawszy aquapark na Górnym Śląsku. Kompleks podzielony jest na trzy części: saunarium, strefę rekreacyjną i strefę sportową. W saunarium umiejscowione zostały m.in. sauny parowe i suche, łaźnie i biosauny, w których odbywają się specjalne seanse z instruktorem. W strefie rekreacyjnej znajdują się zjeżdżalnie, kilka wodnych placów zabaw dla dzieci oraz zbiorniki wodne z biczami wodnymi, gejzerami i przeciwprądem. Aquapark na tle innych wyróżnia jednak nowoczesne, ruchome dno basenu sportowego, który można spłycić do głębokości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów – jest to funkcja, która pozwala na prowadzenie zajęć sportowych dla najmłodszych.

6. Aquapark Zakopane

Baseny zewnętrzne w Aquaparku Zakopane zachwycają malowniczą panoramą Tatrzańskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce do zrelaksowania się po wielogodzinnych, pieszych trekingach po najwyższych w Polsce górach. Do wypełnienia basenów wykorzystywana jest głębinowa woda termalna, która wykazuje prozdrowotne właściwości – łagodzi bóle układu kostnego i mięśniowego oraz pomaga w walce z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. W dużym, zewnętrznym basenie znajdują się stanowiska do hydromasażu, kilkadziesiąt dysz ciśnieniowych i gejzery wodne, które pozwalają na długi relaks. W zakopiańskim parku wodnym umiejscowiono również strefę SPA, siłownię i niewielki klub fitnessu oraz dużą salę zabaw dla dzieci.

7. Baseny Tropikalne Kielce

Na obszarze województwa świętokrzyskiego znajduje się unikalna atrakcja – Baseny Tropikalne, umiejscowione w samym sercu Gór Świętokrzyskich. W tym tropikalnym, czynnym cały rok, raju znajdują się baseny dla dzieci i wodne place zabaw, wodna rzeka z powolnym, leniwym prądem, trzy zjeżdżalnie wodne oraz basen z barem, w którym spróbować można egzotycznych, kolorowych drinków. Na terenie obiektu funkcjonuje również restauracja, w której serwowane są regionalne przysmaki oraz dania kuchni polskiej i europejskiej.

8. Termy Maltańskie

Termy Maltańskie to ogromny park wodny, który umiejscowiony jest tuż przy brzegach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Do zasilania tutejszych basenów wykorzystywana jest termalna woda głębinowa, która pobierana jest z głębokości około 1300 metrów. Woda termalna, o temperaturze dochodzącej nawet do 40 stopni, wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, łagodzi dolegliwości neurologiczne i bóle o podłożu reumatycznym. Na terenie Term Maltańskich znajduje się wiele wodnych zjeżdżalni, baseny sportowe i rekreacyjne, obiekty gastronomiczne i place zabaw dla dzieci. Dużą atrakcją tego miejsca jest strefa saun, w której położone zostały m.in. sauny suche i parowe, łaźnie tureckie, tężnia solna i grota śnieżna. W obiekcie organizowane są również liczne kursy i szkolenia pływackie, imprezy tematyczne oraz seanse saunowe, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.

9. Aquapark Reda

Aquapark Reda to miejsce w którym można skorzystać z basenu sportowego, zajęć fitness oraz takich atrakcji, jak zjeżdżalnie czy dzika rzeka. Można też skorzystać z basenu do nurkowania oraz zjeżdżalni, która prowadzi przez akwarium z prawdziwymi rekinami. Wielką atrakcją na terenie parku w Redzie jest też jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa.

Nie brak tu również miejsc stworzonych z myślą o małych gościach, na których czeka basen z pirackim statkiem oraz zjeżdżalnia, z której może korzystać cała rodzina.

10. Aquapark Fala Łódź

Aquapark Fala w Łodzi jest jednym z największych parków wodnych w Polsce, przyciągającym gości zarówno bogatą ofertą zabiegów SPA, jak i nowoczesnymi saunami. Na tych, którzy preferują zabawy w wodzie, czekają z kolei baseny wewnętrzne i zewnętrzne. W strefie basenowej można brać udział w lekcjach pływania lub w zajęciach wodnego aerobiku, można się też skupić na dobrej zabawie. Całoroczny basen wypływowy, plaża naturystów i wodne place zabaw – oto przykładowe atrakcje tego parku. Na śmiałków czekają zjeżdżalnie baseny z falą oraz wanny solankowe, w których można odpocząć po większym wysiłku.

11. Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie to największy w Polsce kompleks basenów termalnych, w których przez cały rok można korzystać z kąpieli w ciepłej wodzie o niezwykłych właściwościach. Sztuczna fala, rwąca rzeka, baseny wewnętrzne i zewnętrzne – oto atrakcje, z jakich mogą tu korzystać goście. W Chochołowie czekają też nowoczesne sauny oraz strefa SPA, wielkim powodzeniem cieszy się tu również normobaria (komora ciśnieniowa). Na terenie kompleksu czekają też sala fitness oraz siłownia, dzięki którym w Termach Chochołowskich można popracować nad formą.

12. Termy Bukovina

Kompleks basenów w Bukowinie Tatrzańskiej jest jedną z najważniejszych atrakcji na Podhalu. Termy Bukovina to sauny i zabiegi SPA, dzięki którym można w przyjemny sposób poprawić swoją formę. To również baseny z termalną wodą i atrakcjami, które zapewniają doskonałą zabawę. Kuszą baseny wewnętrzne i zewnętrzne, zjeżdżalnie i wodne place zabaw, przyciąga też rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Tu można spędzić cały dzień na dobrej zabawie, ciesząc się jednocześnie pięknymi widokami na pobliskie Tatry.

13. Termy Uniejów

Leżący nad Wartą Uniejów jest jednym z ciekawszych miast w województwie łódzkim, a jako miejscowość uzdrowiskowa nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony turystów. Największą atrakcją miasta są Termy Uniejów – duży kompleks basenów, w których przez cały rok można korzystać z relaksu w ciepłej wodzie. Basen z pirackim statkiem, tężnia solankowa, rwąca rzeka oraz basen pływacki – oto wybrane atrakcje, z jakich można skorzystać w tym miejscu. Czekają też liczne sauny i basen lodowy, zjeżdżalnie oraz lokale gastronomiczne, w których można odpocząć bo aktywnym dniu.

14. Terma Bania

Terma Bania to jedna z najważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić Białka Tatrzańska. Bliskość stoków narciarskich i malownicza okolica to wielkie walory kompleksu, który przyciąga basenami z termalną wodą. W tym miejscu przez cały rok można relaksować się w basenach zewnętrznych i wewnętrznych, które wypełnia woda o temperaturze 34 – 38°C. Można tu skorzystać ze strefy zabawy z wodnymi placami zabaw i zjeżdżalniami, można wybrać się do strefy relaksu. Zabiegi SPA oraz sauny (w tym Ruska Bania) to kolejne atrakcje, dzięki którym każdy spędzi tu czas w przyjemny sposób.

15. Aquapark Sopot

Sopot może się pochwalić nie tylko pięknymi plażami i słynnym molo. Jedną z ważniejszych atrakcji na terenie tego kurortu jest park wodny, w którym cała rodzina może spędzić czas na wspólnej zabawie. Aquapark Sopot to baseny dla dorosłych i dzieci, całoroczny basen zewnętrzny oraz baseny z hydromasażami. Wodny plac zabaw, zjeżdżalnie oraz sauny to kolejne atrakcje, dzięki którym ten park wodny jest jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu nad Bałtykiem.

16. Gorący Potok w Szaflarach

W Szaflarach koło Nowego Targu czeka nie lada gratka dla tych, którzy lubią spędzać czas na zabawach w wodzie. To Gorący Potok, czyli zespół basenów termalnych, w których od 2014 roku można korzystać z licznych atrakcji. Nie brak tu basenów rekreacyjnych i zjeżdżalni, nie brak basenów z wodą geotermalną, która ma zaskakująco dobry wpływ na ludzkie zdrowie. Gorący Potok przyciąga też bazą noclegową i rozbudowanym zapleczem gastronomicznym, a goście kompleksu mogą korzystać z ciekawej oferty zabiegów SPA.

17. Park Wodny Nemo

Park Wodny Nemo to jedna z najważniejszych atrakcji na terenie Dąbrowy Górniczej w województwie śląskim. Jak można tu spędzić wolny czas? W nowoczesnych saunach lub w kręgielni, wielkim powodzeniem cieszy się tu również grota solna oraz sala bilardowa. Najważniejsze są jednak baseny (wewnętrzne i zewnętrzne), przygotowane z myślą o doświadczonych pływakach, jak i tych, dla których priorytetem jest dobra zabawa w wodzie. Rwąca rzeka, zjeżdżalnie oraz brodziki dla najmłodszych – oto wybrane atrakcje, z jakich można skorzystać w tym miejscu.

18. Aquapark Pilski

Aquapark w Pile, choć zdecydowanie mniejszy od parków wodnych w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie, gwarantuje ogrom atrakcji dla całej rodziny. Miejsce to słynie przede wszystkim z organizowania różnych zajęć i imprez tematycznych dla najmłodszych, którzy mogą wziąć tu udział w balach, półkoloniach i szkółkach pływackich. W Aquaparku Pilskim znajduje się saunarium (z sauną parową i suchą, sauną na podczerwień i wytwornicą lodu, która gwarantuje szybkie schłodzenie po seansie), duży basen rekreacyjny, baseny sportowe, dwie zjeżdżalnie wodne oraz specjalna strefa dla najmłodszych z wodnymi atrakcjami. W kompleksie umiejscowione zostało również boisko wielofunkcyjne, klub fitness oraz mała siłownia, a zimą znajduje się tu kameralne lodowisko, w którym funkcjonuje szkoła jazdy na łyżwach.

19. Aquapark Sandra SPA

Aquapark Sandra SPA w Pogorzelicy to największy park wodny na całym Pomorzu Zachodnim. W kompleksie umiejscowiono duży basen pływacki, rozległy plac zabaw z modelem statku pirackiego, strefa Wodna Dżungla dla dzieci i młodzieży oraz baseny zewnętrzne. Największą atrakcją kompleksu jest jednak wodne boisko do gier zespołowych. W obiekcie funkcjonuje również strefa SPA, w której odbywają się zabiegi kosmetyczne i masaże całego ciała.

4.3/5 - (48 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić