Aquadrom Ruda Śląska

termy w polsce

Aquadrom w Rudzie Śląskiej nie bez powodu od wielu lat plasuje się w czołówce parków wodnych Górnego Śląska. Z pewnością jedna wizyta sprawi, że będziemy chcieli regularnie odwiedzać wodny raj, by wspólnie z bliskimi móc nacieszyć się możliwościami nowych rozwiązań oraz wspólnym czasem spędzonym na aktywnym wypoczynku.

Aquadrom powstał w 2012 roku i można śmiało powiedzieć, że od tego czasu cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem.

Aquadrom dzieli się na trzy najważniejsze strefy – Strefę Sportu, Strefę Rekreacji oraz fantastyczne miejsce o nazwie Saunarium. Każda ze stref jest obowiązkowym punktem podczas pierwszej wizyty – oczywiście, jeżeli tylko chcemy w pełni wykorzystać czas oraz możliwości miejsca.

Strefa Sportu

Strefa Sportu to bez wątpienia miejsce dla osób, które bez pływania nie wyobrażają sobie życia, co więcej – są z pływaniem związani zawodowo i potrzebują dogodnego miejsca na trening. Znajdziemy tutaj aż dwa baseny sportowe oraz instruktorską fosę. Niezwykle ważnym elementem Strefy Sportowej jest basen z ruchomym dnem. Ten specjalistyczny element basenu pozwala na zaaranżowanie różnego rodzaju konkretnych zajęć wodnych, które wymagają określonej głębokości. Wbrew pozorom Strefa Sportu nie jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla profesjonalnych pływaków. Jeżeli należymy do osób, które nigdy wcześniej nie opanowały sztuki pływania, to również powinniśmy udać się do tej strefy, ponieważ park oferuje kompleksową naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jest to wobec tego idealne miejsce dla osób, które potrzebują wsparcie profesjonalisty, cennych wskazówek i miejsca na naukę. Całe miejsce zaaranżowane jest w taki sposób, aby miejsca nie zabrakło zarówno dla wprawionych graczy, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem.

Strefa Rekreacji

Kolejnym istotnym punktem Aquadromu jest z pewnością Strefa Rekreacji, które cieszy się mianem serca całego parku. Ulubione miejsce wielu gości ze względu na mnogość wymyślnych i szalonych atrakcji. To właśnie tutaj znajdziemy zjeżdżalnie da dzieci oraz dorosłych, baseny, jacuzzi, a także baseny wyposażone w aktywowaną sztuczną falę i rwącą rzekę. Miejsce na pewno można określić jako centrum całego Parku. Skupia największą ilość ludzi również z tego względu, że odbywają się tam grupowe zajęcia wodne, którym również warto się przyjrzeć z bliska, a nawet spróbować się przyłączyć.

Saunarium

Ostatnią główną strefą Aquadromu jest Saunarium. To miejsce, w którym wypoczynek i pełny relaks mają pierwszeństwo. “Ścieżka zmysłów” czyli łaźnia parowa to idealne miejsce na wyciszenie się, odprężenie i chwilę wyłącznie dla siebie. Zwłaszcza rodzice mogą spędzić tutaj dłuższą chwilę i nabrać sił na kolejne zabawy z latoroślami w Strefie Rekreacji. Chwila dla siebie po ciężkim tygodniu w takim miejscu to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto w ferworze dnia zapomina o swoich potrzebach. Warto przyjechać tutaj tylko po to, by doświadczyć relaksu, który pozwoli nam naładować baterie na kolejny intensywny tydzień. Warto samemu sprawdzić to miejsce i na własnej skórze przekonać się o jego świetności. Już jedna wizyta sprawi, że będziemy chcieli regularnie wracać.

Dodatkowo Aquadrom posiada również strefę suchą Smart Gym dla tych, którzy rekreację i sport tolerują wyłącznie na sucho.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić