Termy Cieplickie – Informacje i Ciekawostki

termy w polsce
foto – Pixabay

Termy Cieplickie to kolejne z tych miejsc, które warto odwiedzić, gdy marzy się o głębokim relaksie i dłuższym odpoczynku. To wspaniały kompleks, który codziennie zachwyca gości, którzy zjeżdżają właśnie tutaj z całego świata. Dlatego warto zapoznać się z licznymi ciekawostkami na temat tego miejsca, co w dużej mierze pomoże zrozumieć, skąd bierze się fenomen tych właśnie term i czemu zawdzięczają swoją wielką sławę.

1. Termy Cieplickie uznawane są za jedną z największych atrakcji na terenie Cieplic. Otwarte zostały w roku 2014 i od samego początku zaczęły ściągać do siebie tysiące turystów.

2. Każdy, kto marzy o odprężającym relaksie w saunie, trafił w idealne miejsce. Termy Cieplickie oferują każdemu klientowi możliwość wyboru. Można wybrać zarówno parową, na podczerwień, jak i również suchą.

3. Pasjonaci ciepłej wody zdecydowanie będą zachwyceni z kolejnej z ciekawostek. Otóż średnia temperatura wody w Termach Cieplickich wynosi od 27 do 36 stopni Celsjusza.

4. Warto również zwrócić uwagę na ogólną powierzchnię lustra wody, gdyż jest ona wręcz imponująca. Wynosi aż 1183 metry kwadratowe.

5. Biorąc pod uwagę atrakcję dla dzieci, to również będą one zachwycone. Na pierwszy rzut oka rzucają się przede wszystkim liczne zjeżdżalnie, które zachwycą każdego milusińskiego, który spróbuje na nich swoich sił.

6. Bardzo fajny jest również inny pomysł, na który wpadli właściciele Term Cieplickich. Otóż stworzyli tam grotę śnieżną, która cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem.

7. Warto także zauważyć, że woda, która jest tam używana, ma działanie uzdrawiające, jak i również relaksujące, już od wielu setek lat.

8. O walorach tej wody przekonało się już wiele słynnych osobistości, jak na przykład królowa Maria Kazimiera Sobieska, jak i również książę Stanisław Poniatowski.

9. To także miejsce na rozrywkę dla seniorów, gdyż właśnie tam oferowane są zajęcia Aqua Senior, które zarówno rozkręcą, jak i również zadbają o odpowiednie zdrowie wszystkich seniorów.

10. Dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas na leżeniu w wodzie, idealnie nadają się leżanki wodne z bąbelkami.

3.7/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić