10 Najlepszych Atrakcji w Mieście San Sebastian

fotografia – Pixabay

San Sebastian w oryginale zwany Donostia-San Sebastián, to miasto leżące w Hiszpanii, a dokładnie w prowincji Gipuzkoa. San Sebastian jest jednym z trzech miast Hiszpanii, które razem tworzą rejon zwany Krajem Basków. Dlatego też w tym rejonie można znaleźć wiele zabytków charakterystycznych dla tej kultury.

1. Basílica de Santa María del Coro

Na zboczu wzgórza Monte Urgull znajduje się przepiękna Bazylika de Santa María del Coro. To najznamienitszy zabytek o charakterze architektonicznym, pochodzi z 1750 roku. Cała bazylika jest utrzymana w stylu barokowym.

2. Museo San Telmo

W Muzeum San Telmo można się z bliska przyjrzeć niezwykłym eksponatom przedstawiającym życie i losy kultury Basków. Są tutaj eksponaty z czasów średniowiecza a także z późniejszych okresów aż po czasy współczesne. Można tu znaleźć nie tylko same dzieła sztuki, ale także eksponaty o charakterze etnograficznym i wykopaliska archeologiczne z tych terenów.

3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián – Festival Internacional de Cine de San Sebastián;

San Sebastian słynie też ze swojego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Festiwal ten odbywa się co roku we wrześniu i przyjeżdżają na niego tłumy. To jeden z najważniejszych festiwali w całej Europie i najbardziej znany w Hiszpanii. Nagroda przyznawana na tym festiwalu to złota muszla, także kilkorgu Polakom zdarzyło się ją otrzymać.

4. Plaza de la Constitución

Plaza de la Constitución to jeden z najważniejszych placów miejskich w San Sebastian. Przez lata miejsce to zmieniało nazwę, obecna nazwa jest już jakiś czas. Na placu jest wiele restauracji i kafejek, gdzie można miło spędzić czas. To w tym miejscu odbywały się i odbywają nadal różne wydarzenia kulturalne i nie tylko, takie jak na przykład: Día de Santo Tomás czy Tamborrada de San Sebastián.

5. Teatro Victoria Eugenia

Teatr Victoria Eugenia pochodzi z 1912 roku. To w tym miejscu odbywały się najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście, różne pokazy teatralne, musicale, występy taneczne, koncerty oraz pokazy filmowe. Z zewnątrz obiekt wygląda na bardzo stary, wnętrza mogą jednak pozytywnie zaskoczyć. Przede wszystkim właściciele obiektu zadbali o nowoczesne wyposażenie technologiczne, dzięki temu każdy występ jest bardzo profesjonalny.

6. Park rozrywki Monte Igueldo

Park rozrywki Monte Igueldo jest bardzo znanym miejscem w Hiszpanii, to co wyróżnia ten obiekt na tle innych to fakt, że ten park rozrywki ma ponad 100 lat i ma charakter retro. Park został otwarty po raz pierwszy w 1911 roku, do dziś zachowało się w nim wiele atrakcji z tamtego okresu. Obok nich zaś co roku otwierane są nowe atrakcje dla ludzi o mocnych nerwach, lubiących adrenalinę i dobrą zabawę. Ciekawostką jest to, że z wielu atrakcji tego parku rozpościera się przepiękny widok na całą panoramę miasta.

7. Plaże w San Sebastián

Plaże w San Sebastiián są słynne na cały świat. W tym mieście jest ich całkiem sporo. Do najbardziej znanych można zaliczyć: Playa de la Concha, Playa de la Zurriola, Playa de Ondarreta i Playa de la Isla Santa Clara. Największa z nich jest Playa de Ondarreta, zaś dla miłośników surfowania polecana jest Playa de la Zurriola. Najspokojniejsza i najmniejsza jest ostatnia plaża, ta jest polecana osobom ceniącym sobie spokój i ciszę, a także czysty piasek i zadbane otoczenie.

8. Mosty w San Sebastián

Do najsłynniejszych mostów San Sebarian można zaliczyć: Puente de Zurriola, Puente de María Cristina, Puente de Mundaiz, Puente de Santa Catalina, Puente de la Real Sociedad, Puente de Lehendakari Agirre i Pasarela Mikel Laboa. Co ciekawe niektóre z tych mostów nie mają żadnych podpór. Najstarszy jest Puente de Santa Catalina, pochodzi on z XIX wieku i początkowo miał postać drewnianą. Najbardziej efektowny jest zaś Puente de María Cristina, znajdują się na nim cztery obeliski, które są bardzo bogato zdobione.

9. Palacio de Miramar

Palacio de Miramar to piękny pałac, który w 1893 roku został wybudowany dla rodziny królewskiej. Ma on typowy styl angielski, ma ładną wieżyczkę i szerokie tarasy widokowe. Znajduje się on na wprost od zatoki, z jego tarasów można podziwiać piękną okolicę. W obecnej dobie w wnętrzach Palacio de Miramar odbywają się różne konferencje, spotkania oraz imprezy o charakterze biznesowym.

10. Katedra w San Sebastián – Catedral del Buen Pastor de San Sebastián

Katedra w San Sebastián to największa i najbardziej znana katedra w całej prowincji. Została ona wybudowana w XIX wieku i ma styl neogotycki. We wnętrzach katedry pomieści się aż 4000 ludzi, jest punktem centralnym jest strzelista wieża znajdująca się.

Po więcej informacji turystycznych warto zajrzeć tutaj

4.3/5 - (20 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić