7 Najlepszych Restauracji w Wałbrzychu 🍽️

restauracja wałbrzych
foto – pixabay.com

Wałbrzych jeszcze kilkanaście lat temu był miastem kojarzonym z biedą i licznymi problemami, które zapoczątkował upadek miejscowego górnictwa. Dziś zamknięte kopalnie zmieniają się w muzea i ośrodki kultury, a przemysłowe niegdyś miasto staje się coraz ważniejszych punktem na turystycznej mapie Dolnego Śląska. Wałbrzych otwiera się na gości, co przekłada się m.in. na coraz ciekawszą ofertę gastronomiczną. Jakie restauracje warto odwiedzić w tym mieście?

1. Złota Stacja

złota stacja
foto – zlotastacja.pl

Wałbrzych rozsławiły opowieści o Złotym Pociągu i skarbach, które w czasie wojny zostały ukryte na terenie miasta. Poszukiwania złota zainspirowały wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy opowieści o tajemniczym pociągu wykorzystali w mądry sposób. Jednym z najlepszych dowodów na to jest Złota Stacja – restauracja, która wizualnie nawiązuje do tajemniczego pociągu. A ponieważ znajduje się ona w pobliżu Rynku, chętnych na wizytę w jej wnętrzu nie brakuje. Co można tu zjeść? Burgery, naleśniki (słodkie i wytrawne) oraz pyszne sałatki. Miejsce to oczaruje również miłośników aromatycznej kawy i domowych ciast, którym nie można się oprzeć.

2. Pierogarnia na Basztowej

pierogarnia na basztowej
foto – fb.com/PierogarniaNaBasztowe

Kto lubi domowe pierogi, ten powinien zajrzeć na Podzamcze, na ulicę Basztową. Czekają tu pyszne pierogi z kapustą i grzybami lub mięsem, pierogi wiejskie i zbójnickie, uszka z pieczarkami oraz krokiety (z mięsem lub kapustą i pieczarkami). Można tu również napić się barszczu, który – podobnie jak pierogi i krokiety – zawsze zachwyca dobrym smakiem i świeżością.


Zwiedzasz Wałbrzych ? Zobacz najlepsze atrakcje w Wałbrzychu


3. Dobra Nasza

dobra nasza
foto – fb.com/restauracjadobranasza

Kto lubi swobodną atmosferę i domowe jedzenie, ten w lokalu na ulicy Blankowej poczuje się doskonale. W menu czeka wiele klasycznych propozycji, w tym pomidorowa z ryżem oraz żurek z kiełbasą i jajkiem. Karczek w sosie, schabowy z dodatkami oraz placki ziemniaczane – oto kolejne dania, które cieszą się wielkim powodzeniem. Na jaroszy czeka tu smażony ser, naleśniki zapiekane z warzywami oraz sałatki, z kolei miłośników słodkości nie zawiodą serwowane w tym miejscu domowe ciasta.

4. Polskie Smaki

polskie smaki wałbrzych
foto – restauracjapolskiesmakiwalbrzych.pl

Miłośnicy tradycyjnej polskiej kuchni docenią z pewnością restaurację, która od 10 lat mieści się w pobliżu Rynku. Polskie Smaki to dobre miejsce i na rodzinny obiad, i na większą imprezę. W menu czekają tradycyjne dania mięsne i rybne, nie brak tu również klasycznych pierogów i naleśników. Wielkim powodzeniem cieszy się tu również placek po węgiersku oraz zupa gulaszowa, która jest nie tylko smacznym, ale i sycącym daniem.

5. Coolturalna Montownia

coolturalna montownia
foto – montownia.art

Coolturalna Montownia to doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią spędzać czas wśród zabytków techniki. Industrialne wnętrze przyciąga, podobnie jak najbliższe otoczenie. Restauracja ta mieści się bowiem na terenie Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki, które powstało na terenie zlikwidowanej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Ten poprzemysłowy obiekt jest dumą miasta, a mieszczący się tu lokal gastronomiczny na brak gości nie może narzekać. Na dobrą obsługę mogą tu liczyć zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni goście. Co można zjeść? Krem z gruszki i pietruszki, zrazy wołowe z kluskami śląskimi lub czarny makaron z krewetkami.

6. Restauracja Pasaż

restauracja pasaż wałbrzych
foto – fb.com/restauracjapasaz

Piękne wnętrze, widok na reprezentacyjny plac Magistracki i menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – oto najważniejsze powody, dla których warto odwiedzić Pasaż. Na co można postawić w tym miejscu? Na sałatki (m.in. hiszpańską z wędzonym łososiem lub bałkańską z kozim serem), pizzę z pieca i makarony (dostępne również w wersji „z pieca”). Można tu również sięgnąć po zestaw obiadowy z zupą i drugim daniem (np. schabowym lub rybą), można postawić na placki ziemniaczane i pierogi. Pasaż znany jest też doskonale miłośnikom świeżych soków, które będą wspaniałym dodatkiem do każdego posiłku.

7. Bar mleczny Kanka

Kanka to popularny bar mleczny, mieszczący się w pobliżu Dworca PKP.  Kto trafi na ulicę 11 Listopada, ten będzie mógł odpocząć w przyjemnej atmosferze i nacieszyć się smakiem tradycyjnych domowych obiadów. Dla miłośników dobrego jedzenia w przystępnej cenie, ten lokal szybko stanie się jednym z ważniejszych punktów na kulinarnej mapie Wałbrzycha.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić