Park Myślęcinek – Informacje i Ciekawostki

myślęcinek
foto – Autorstwa Pit1233 – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7599486

Myślęcinek to przepiękne miejsce na terenie Bydgoszczy, które przyciąga do siebie tysiące zaciekawionym miejscem turystów. Oto garść ciekawostek na temat tego miejsca.

1. Pierwsze prace nad stworzeniem parku rozpoczęły się w 1971 roku, który idealnie miał posłużyć wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy do upragnionego relaksu.

2. Myślęcinek jest największym tego typu parkiem miejskim na terenie całej Polski, gdyż posiada prawie 830 hektarów zielonej powierzchni, która idealne nadaje się do codziennego odpoczynku.


Szukasz więcej atrakcji w okolicy ? Zobacz najlepsze atrakcje w Bydgoszczy


3. Ciekawostką jest również fakt, że pierwszym obiektem, który powstał na terenie parku, był Ogród Fauny Polskiej. Ciekawy jest tu również fakt, że było to jedyne miejsce, które zgromadziło na swoich terenach jedynie polskie gatunki różnorakich zwierząt.

4. Ogromna powierzchnia parku sprawia, że to miejsce idealne na sportowe wydarzenia. W 2010 roku odbyły się tu Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych.

5. Myślęcinek znany jest również z tego, że odbywają się na jego terenie różne imprezy plenerowe. Jedną z najciekawszych jest niewątpliwie Terenowa Masakra, czyli bieg z licznymi różnorakimi przeszkodami, które pokonać mogą tylko najlepsi.

6. Również najmłodsi będą zachwyceni tym miejscem, gdyż pełne róznych atrakcji, takich jak lunapark, czy kolejka parkowa.

7. Ciekawostką szczególnie zimą, jest znajdujący się tutaj oświetlony, sztucznie naśnieżany stok, którego zjazd liczy prawie 170 metrów.

8. Myślęcinek znany jest również z tego, że na swoim terenie posiada jeden z najlepszych w Polsce torów do ekstremalnych zjazdów rowerowych.

9. Park posiada również niezwykłe pole golfowe, które uznane zostało, za najpiękniej położony obiekt do gry w golfa na terenie całej Polski.

4.1/5 - (29 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić