10 Popularnych Atrakcji Dla Dzieci w Kujawsko-pomorskim

kujawsko-pomorskie atrakcje dla dziec

Województwo kujawsko-pomorskie znajduje się w północnej części Polski. Do najważniejszych miast zalicza się Toruń oraz Bydgoszcz. To województwo naszpikowane atrakcjami turystycznymi dla dzieci oraz dorosłych. Z całą pewnością jest interesujące pod wieloma względami. Patronem województwa jest Jan Paweł II, a święto tej części Polski przypada na 7 czerwca. Bez wątpienia warto się tutaj wybrać na urlop lub wycieczkę. Atrakcji nie zabraknie, co będzie ważną informacją dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Gdzie warto udać się w pierwszej kolejności?


atrakcje bydgoszcz

Cześć, czy już słyszeliście o naszej wystawie-przygodzie Kosmopark?

Czy znasz jaka jest grawitacja na innych planetach?

Czy podejmowałeś wcześniej szkolenie pilota?

Czy testowałeś wcześniej symulator dla prawdziwych astronautów?

Tak-Tak, to wszystko możesz spróbować na naszej wystawie i to tylko początek!

„Kosmopark” TO:

 – ogromna kosmiczna wystawa-przygoda o powierzchni ponad 1000m2.

 – tony sprzętu interaktywnego i multimedialnego

 – interakcja z eksponatami w formie interaktywnej i edukacyjnej.

 – pięć stref wirtualnej i dodatkowej rzeczywistości.

 – symulatory lotu, symulatory lotu i symulatory prawdziwych astronautów.

 – kombinezony astronautów, meteoryty, rzadkie gazety i inne artefakty kosmiczne.

 – badanie struktury układu słonecznego w strefie multimediów.

 – ekscytujące warsztaty kosmiczne.

 – Bilet nielimitowany na cały dzień.

 – planetarium z filmem kopułowym

Przed wyjściem na naszą wystawę dostaniesz strój kosmonauty i możesz zrobić fantastyczne zdjęcia!

Już czekamy na ciebie!

od 1 czerwca do 31 sierpnia

Codziennie od 10:00 do 20:00

Bydgoskie Centrum Finansowe, ul  Jagiellońska 1

Bilet możesz kupić przy wejściu lub na stronie internetowej 🚀

https://kosmopark.pl


1. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie usytuowane jest na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Jest to miejsce, z którym wiąże się ciekawa historia. Do odkrycia doszło właściwie przez przypadek w latach trzydziestych. Kolejne lata badań dowiodły, że w tym miejscu faktycznie znajdowała się niegdyś osada obronna. Odkrycie dosyć szybko okrzyknięto jednym z ważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku w tym regionie świata. To wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi, którym zależy na zwiedzaniu o zabawieniu edukacyjnym. Można z tego miejsca wynieść sporo wiedzy.

2. Myślęcinek Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Jest to zdecydowanie miejsce, które warto wziąć pod uwagę, gdy w grę wchodzi rodzinny wyjazd i chęć zapewnienia najmłodszym członkom rodziny atrakcji. Na terenie tego parku znajduje się sporo atrakcji. Do najważniejszych należy Ogród Zoologiczny, w którym będzie można podziwiać zwierzęta z różnych stron świata. Z całą pewnością warto również odwiedzić przepiękny Ogród Botaniczny. To niepowtarzalna okazja do tego, by podziwiać niespotykaną roślinność w miejscach zaaranżowanych w taki sposób, by rośliny miały do czynienia z naturalnym i przypisanym sobie środowiskiem. W tym samym parku znajduje się również ośrodek rekreacji konnej oraz fantastyczna ptasia wyspa.

3. Planetarium Toruń

Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu to jedno z tych miejsc, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bez wątpienia jest to idealne miejsce dla młodych miłośników kosmosu, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę i uzupełnić głowę o kilka przydatnych informacji. Można tutaj spędzić cały dzień i nie mieć pojęcia, kiedy ten czas tak naprawdę minął. Bilet normalny kosztuje zaledwie 19 PLN, ulgowy 12.

4. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

To fantastyczne centrum nauki znajduje się w dosyć niepozornym, aczkolwiek specyficznym budynku. Miejsce idealne dla rodzin, które pragną zapewnić sobie dzień pełen naukowych zjawisk, choć w postaci interaktywnych elementów. Miejsce cieszy się sporą popularnością ze względu na wyjątkowo umiejętne ukazywanie znaczenia nauki i kolejnych odkryć dla ludzkości. Z pewnością warto wybrać się do centrum nauki, by spędzić dzień pełen wrażeń i dowiedzieć się wielu rzeczy na temat zachodzących w świecie zjawisk.

5. Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

Muzeum usytuowane jest tuż obok domu Mikołaja Kopernika, co samo w sobie jest nie lada atrakcją. W środku czekają na nas zabawki wszelkiej maści i z różnych czasów. Każdy będzie mógł w tym miejscu chociaż na chwilę wrócić do beztroskich chwil dzieciństwa i zabaw, którym nie było końca. W zbiorach znajdują się zabawki powstałe już w XIX wieku. Co więcej, można tutaj załapać się na warsztaty, podczas których każdy będzie miał możliwość stworzenia unikatowej i jedynej w swoim rodzaju zabawki.

6. Teatr Baj Pomorski w Toruniu

To wyjątkowa atrakcja dla dzieci i dorosłych. Przybywają tutaj chętnie nie tylko entuzjaści teatru, ale również osoby, które pragną zapewnić swoim pociechom moc wrażeń. Teatr jest doskonale przygotowany na najmłodszych widzów. Proponuje spektakle dla dzieci od lat trzech, od pięciu, sześciu oraz dla dzieci nieco starszych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także spektakle dla dorosłych i młodzieży.

7. Wodny Plac Zabaw Ciechocinek

To atrakcja o której warto pamiętać zwłaszcza w letnie dni, które wymagają poszukiwania sposobów na ochłodę. W takim miejscu będzie można nie tylko przetrwać najgorętsze dni lata, ale również zapewnić własnym dzieciom wspaniałą zabawę. Wspaniała zjeżdżalnia i mnóstwo innych atrakcji sprawiają, że można tutaj spędzić cały dzień, doskonale się bawiąc.

8. Muzeum Etnograficzne we Włocławku

To wyjątkowe miejsce mieści się w budynkach, przy których znajduje się zabytkowy spichlerz pochodzący jeszcze z XIX wieku. Otwarcie muzeum nastąpiło w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. To doskonałe miejsce dla osób, którym regionalne historie nie są obojętne, ale również spora atrakcja dla najmłodszych, które będą mogły sporo dowiedzieć się na temat przodków, ich obyczajów, funkcjonowania, itd.

9. Inowrocław – Tężnie i Park Solankowy

Tężnie oraz Park Solankowy w Inowrocławiu są atrakcję, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób pragnących zapewnić sobie porcję zdrowia. Leczniczy wpływ tężni sprawia, że są one odwiedzane przez turystów z różnych stron Polski. Nie jest jednak prawdą, że to atrakcja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Warto wybrać się tutaj z dziećmi, które z pewnością nie będą się nudzić. Miejsce godne polecenia ze względu na dobroczynny wpływ na zdrowie.

10. Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji funkcjonuje od lat siedemdziesiątych. To fantastyczna atrakcja dla miłośników kolejnictwa, których nie brakuje wśród najmłodszych. Najważniejszym eksponatem jest zabytkowy tabor wąskotorowy, choć będzie można również zajrzeć do środka wagonów i na własnej skórze poczuć klimat ówczesnej kolei.

4/5 - (9 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić