7 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Bydgoszczy

fotografia – Pixabay

Bydgoszcz to miasto urzekające pięknymi widokami na dolinę Brdy oraz zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Spacery po Wyspie Młyńskiej mogą się okazać świetną przygodą, podobnie jak wizyta w krainie wiekowych spichrzy. Bydgoszcz przyciąga potężną katedrą i kanałem, który zaliczany jest do grona najcenniejszych zabytków techniki na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W mieście tym nie brak też ciekawych wystaw muzealnych, parków rozrywki i terenów sprzyjających rekreacji. Gdzie warto się wybrać w czasie rodzinnej wycieczki? Co Bydgoszcz może zaoferować najmłodszym turystom?

1. Myślęcinek Leśny Park Kultury i Wypoczynku

myślęcinek
foto – Autorstwa Pit1233 / wikipedia

Myślęcinek to największy park miejski w Polsce, mogący się pochwalić ogromną ilością zieleni i ścieżkami spacerowymi. Nie brak tu również atrakcji, dzięki którym cała rodzina może tu spędzić czas w przyjemny sposób. Kuszą takie atrakcje, jak stok narciarski i ośrodek jeździecki, przyciągają też ogród botaniczny oraz pola golfowe. Dla najmłodszych ten leśny park to przede wszystkim Zaginiony Świat z 50 modelami dinozaurów oraz park linowy – idealny dla małych miłośników mocnych wrażeń. Myślęcinek przyciąga też ogrodem zoologicznym, znanym z terrarium, wielu ciekawych gatunków ptaków oraz wybiegów, na których zamieszkały takie zwierzęta, jak tygrysy, wilki, żbiki oraz bobry.

2. Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum, którego głównym bohaterem jest brud, to chyba najsłynniejsza atrakcja turystyczna w Bydgoszczy. Kto odwiedzi to miejsce, ten zdobędzie sporo ciekawych informacji na temat stosunku człowieka do higieny, dowie się też, jak w dawnych czasach dbano o czystość. Ciekawe eksponaty i opowieści muzealnych przewodników sprawiają, że zwiedzającym wystawę osobom nuda nie zagrozi. Dla młodych gości wizyta w tym miejscu będzie ciekawą i bardzo oryginalną lekcją historii. Można ją poszerzyć o warsztaty, podczas których uczestnicy odkryją tajniki produkcji mydła i stworzą własny kosmetyk.  Wielkim powodzeniem cieszy się też muzealny sklepik, w którym czekają kolorowe mydełka przyciągające ciekawymi kształtami i zapachami.

3. Spacer po Wyspie Młyńskiej

wyspa młyńska bydgoszcz
foto – Autorstwa Pit1233 / wikipedia

Wyspa Młyńska to idealne miejsce na rodzinny spacer. Ten malowniczy skrawek Bydgoszczy zachwyca ogromną ilością zieleni, oraz takimi atrakcjami, jak przystań z wypożyczalnią rowerów wodnych. Kto nie chce ograniczać się do aktywnego wypoczynku, ten może wybrać się do muzeum skupionego na najdawniejszych dziejach miasta lub do Domu Leona Wyczółkowiskiego. Warto też zajrzeć do Europejskiego Centrum Pieniądza, w którym skupiono się na skarbie z bydgoskiej katedry. Znalazło się tu również miejsce na wystawę poświęconą historii Wyspy Młyńskiej, którą można potraktować jako rewelacyjne wprowadzenie do dalszego spaceru po tej części miasta.


⇒ Zobacz więcej najlepszych atrakcji w Bydgoszczy


4. Jura Park Solec Kujawski

W rejonie Bydgoszczy nie brak atrakcji dla dzieci, wśród których miejsce szczególne zajmuje Jura Park w Solcu Kujawskim. W tym rodzinnym centrum rozrywki czeka m.in. ścieżka dydaktyczna prowadząca wśród modeli dinozaurów oraz Muzeum Ziemi, przyciągające ciekawą ekspozycją. Dla małych gości miłym dodatkiem jest park rozrywki, na terenie którego czekają dmuchane zjeżdżalnie, mini samochodziki oraz wykopaliska, na terenie których mali badacze musza się zmierzyć z ciekawymi zadaniami. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Do Kina Emocji, w którym czeka film o powstaniu Wszechświata oraz do Parku Miniatur, na terenie którego znajduje się ponad 20 makiet polskich zamków.

5. Lodowisko Torbyd

Kto chce aktywnie spędzić wolny czas w Bydgoszczy, ten może wybrać się na lodowisko. Torbyd to wyjątkowe miejsce, szczególnie dla młodych amatorów sportu. Bliskość Parku Centralnego i spacerowych terenów nad Brdą, ciekawa oferta zajęć dla dzieci i młodzieży – oto czynniki, dzięki którym ten obiekt sportowy zajmuje ważne miejsce na mapie miasta. Można tu ćwiczyć jazdę figurową, można zmierzyć się z hokejem lub spędzić czas na zabawie z przyjaciółmi. Warto zaznaczyć, że ta nowoczesna hala służy miłośnikom ślizgawek przez cały rok, co znacznie zwiększa jej atrakcyjność.

6. Lodziarnia Przystań Na Lody

Rodzinny spacer po Bydgoszczy bez lodów? Wielu małych turystów nie jest w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji. A ponieważ maluchy mają spore wymagania, idealnym miejsce na słodki deser stanie się dla nich lodziarnia „Przystań na Lody”. Jest ona jedną z najważniejszych atrakcji na ulicy Stary Port, a piękne otoczenie i wyborne lody w wielu smakach sprawiają, że każdy (bez względu na wiek) spędzi w tym miejscu czas w przyjemny sposób.


⇒ Jeśli zgłodniejesz ze swoimi pociechami sprawdź najlepsze restauracje w Bydgoszczy 


7. Lumina Park Bydgoszcz

Kto lubi świetlne instalacje, ten w okresie jesienno-zimowym może wybrać się Lumina Parku – atrakcji, która czeka w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Spacer po parku pełnym świateł będzie wspaniałą przygodą dla całej rodziny. W sezonie 2022-2023 goście mogli spacerować po kolorowej „Krainie Marzeń”. Jakie atrakcje czekają w sezonie 2023-2024? To wyjaśni się w listopadzie!

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić