5 Wyjątkowych Restauracji w Lądku-Zdroju 🍽️

restauracje lądek zdrój

Lądek-Zdrój to jeden z najsłynniejszych kurortów na Dolnym Śląsku, na terenie którego z leczniczych kąpieli korzystano już w XIII wieku. To popularne uzdrowisko może się pochwalić pięknymi parkami, i ciekawym arboretum, na jego terenie nie brakuje też cennych zabytków architektury (wśród których wyróżnia się Zdrój „Wojciech”). Lądek-Zdrój jest też doskonałym punktem wypadowym w Góry Złote, które można odkrywać dzięki gęstej sieci szlaków pieszych.

A gdzie warto zatrzymać się na smaczny posiłek? Możliwości jest sporo. Oto lokale, które na kulinarnej mapie uzdrowiska zajmują wyjątkowe miejsce.

1. Bar MĄCZKA

bar mączka lądek zdrój
foto – fb.com/profile.php?id=100089317385653

Bar MĄCZKA to raj dla miłośników domowych pierogów, zarówno tych słodkich, jak i słonych. W menu czekają m.in. pierogi z mozzarellą, pierogi z kapustą i grzybami oraz pierogi z dynią i borowikami. Pierogi w cieście szpinakowym z farszem z indyka oraz pyszne naleśniki (w tym naleśniki francuskie) to kolejne dania, na które warto postawić w tym miejscu. Nie brak tu również smacznych zup (m.in. rosół i żurek) oraz świeżych sałatek. Bar ten spełni również oczekiwania wszystkich miłośników frytek i kurczaka z rożna.

2. Kawiarnia Twórczości Piwnica Pod Adamem

Piwnica Pod Adamem lądek zdrój
foto – fb.com/PiwnicaPodAdamem

Choć na terenie uzdrowiska działają liczne kawiarnie, „Piwnica Pod Adamem” jest obiektem wyjątkowym. Dlaczego? Ze względu na panująca tu atmosferę, ciekawe wnętrze i bogato wyposażoną biblioteczkę, z której można korzystać podczas kawowej przerwy. Lokal ten kusi również  menu, w którym każdy miłośnik kaw, herbat i słodkości znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jedno jest pewne – kto zajrzy do „Piwnicy Pod Adamem”, ten na długo zapamięta pobyt w jej gościnnych progach.


⇒ Zwiedzasz okolicę ? Zobacz najlepsze atrakcje w Lądku-Zdroju 🗺️


3. Coffee Ride

Coffee Ride ladek zdrój
foto – fb.com/CoffeeRideladek

Coffee Ride to miejsce chętnie odwiedzane przez miłośników świeżo mielonej kawy, której aromat skutecznie pobudza do działania. To również bogaty wybór domowych ciast i deserów, którym nie można się oprzeć. Lokal ten kusi jednocześnie przyjaznym wnętrzem, niepowtarzalnym klimatem oraz bogatą ofertą koncertów i wydarzeń kulturalnych. To jedno z tych miejsc, w których nudzić się nie można, a kto zajrzy do kafejki na ulicy Kolejowej, ten z pewnością nie pożałuje.

4. Dom Klahra

Dom Klahra to nazwa jednej z najpiękniejszych kamienic stojących przy lądeckim rynku, której nazwa przypomina o jej lokatorze – barokowym rzeźbiarzu, z którego twórczością można spotkać się m.in. w pobliskim kościele parafialnym. Dziś w murach tej kamienicy czeka m.in. „Dom Klahra” – kawiarnia artystyczna oraz miejsce twórczych spotkań.  Kto zajrzy do tego przytulnego lokalu, ten będzie mógł poczuć magię dawnego miasta oraz odpocząć przy aromatycznej kawie, gorącej czekoladzie lub wybornych koktajlach (zarówno bezalkoholowych, jak i tych z procentami).

5. Restauracja Rybna „Pod Wyciągiem Narciarskim”

Restauracja Rybna działająca przy Alei Marzeń to przytulne wnętrze i piękne widoki na stawy rybne na Potoku Karpowskim. To również ciekawe menu, w którym najważniejsze miejsce zajmują ryby podawane na wiele oryginalnych sposobów (m.in. z grilla lub patelni). Lokal ten świetnie sprawdzi się jako miejsce dla osób samotnych i dla rodzin, z gorącego posiłku mogą tu również skorzystać większe grupy zorganizowane.

4/5 - (7 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić