10 Popularnych Atrakcji Dla Dzieci w Województwie Łódzkim

łódzkie atrakcje dla dzieci
foto – Wikipedia

Województwo łódzkie położone jest w centralnej części Polski. Ze względu na położenie dalekie od morskich kurortów i bez gór, nie należy do jednych z pierwszych regionów branych pod uwagę, gdy w grę wchodzi letni wypoczynek. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to niezwykle intrygujące województwo i zdecydowanie region Polski, który ma całkiem sporo atrakcji do zaoferowania. Warto się zastanowić nad mniej typową destynacją wakacyjną i być może postawić na zwiedzanie interesujących miejsc, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym uczestnikom wycieczki. Gdzie warto wybrać się z dziećmi, będąc w województwie łódzkim? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Pałac w Nieborowie

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie to jedna z tych atrakcji, które warto obejrzeć, będąc w okolicy. To budowla, której historia sięga XVII wieku. Została zaprojektowana przez Tylmana z Gameren. Na przestrzni lat pałac przechodził z rąk do rąk. Każdy nowy właściciel w pewien sposób modyfikował i ulepszał budowlę. Od lat sześćdziesiątych znajduje się w rejestrze zabytków. Podobnie jak wspaniały ogród wokół pałacu. To miejsce, które zachwyca na każdym kroku i z pewnością pobudza wyobraźnię młodych turystów.

Zobacz na mapie

2. Zamek Królewski w Łęczycy

To imponująca budowla, która powstała niejako na zlecenie Kazimierza Wielkiego. Do dnia dzisiejszego nie sposób stwierdzić, kiedy dokładnie powstała, aczkolwiek liczne przesłanki historyczne wskazują na to, że budowla rozpoczęła się jeszcze w pierwszej połowie XIV wieku. Pierwotnie pełnił funkcję obronną. Był wielokrotnie niszczony, zdarzały się również pożary, a zatem cudem przetrwał do dzisiejszych czasów. Ciekawostką jest, że podczas bitwy pod Grunwaldem to właśnie w tym zamku przetrzymywano jeńców krzyżackich.

Zamkowa 1, Łęczyca

3. Ogród Zmysłów Poddębice

Ogród Zmysłów to fantastyczna destynacja dla osób, które poszukują odpoczynku w nieco spokojniejszych miejscach. Jest niezwykłym miejscem, ponieważ zamieszczone w jego obrębie instalacje pozwalają na poznawanie otoczenia wyłącznie za pomocą zmysłów. To prawdziwa zabawa dla małych dzieci, które z wielką radością odkrywają szereg możliwości w nich drzemiących. Wiele z atrakcji wymaga aktywności, a zatem nie trzeba obawiać się, że dziecko znudzi się monotonnym spacerowaniem. Będzie mogło uczestniczyć w wielu doświadczeniach i czerpać z tego ogromną radość.

Adama Mickiewicza, Poddębice

4. Zalew Sulejowski

Jezioro Sulejowskie jest w rzeczywistości sztucznym zbiornikiem wodnym będącym pokłosiem powstania zapory o długości przekraczającej jeden kilometr i wysokości szesnastu metrów. Zbiornik stanowi niemałą atrakcję dla mieszkańców okolic, ale także osób przybywających z dalszych zakątków. Warto się tutaj wybrać latem. Będzie można wybrać się w rejs kajakiem, pożeglować i spróbować swoich sił w innych wodnych sportach. Atrakcji nie brakuje, a młodzi turyści zainteresowani przede wszystkim aktywnym wypoczynkiem z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie.

Plaża Karolinów

5. Lewityn w Pabianicach

Lewityn to obszar stricte rekreacyjny, a zatem idealny dla rodzin z dziećmi, dla których każda atrakcja jest wartością na wagę złota. To właśnie tutaj będzie można załapać się na rejsy rowerami wodnymi czy kajakami. Fantastyczne kąpielisko będzie gwarancją udanej zabawy. Warto tutaj przyjechać z małymi dziećmi w sezonie letnim. Atrakcjom nie ma końca.

Bugaj 110, Pabianice

6. Arboretum w Rogowie

Arboretum w Rogowie to jeden z najpiękniejszych i najlepiej wyposażonych obiektów tego typu w całej Europie. Wspaniałe kolekcje można podzielić na szklarniowe, leśne powierzchnie doświadczalne, rośliny drzewiaste oraz alpinarium. To idealne miejsce na rodzinny spacer w przepięknej scenerii oraz niepowtarzalna okazja przyjrzenia się z bliska pięknym okazom roślin.

Leśna 5B, Rogów

7. Góra Kamieńsk

Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk to idealna propozycja przede wszystkim w sezonie zimowym. Mamy w tym wypadku do czynienia z fantastycznym ośrodkiem narciarskim, w którym znajdują się aż trzy wyciągi – talerzykowy dla osób początkujących, talerzykowy dla bardziej zaawansowanych narciarzy oraz czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. To idealne miejsce dla osób, które pragną spróbować swoich sił w narciarstwie oraz przeżyć fantastyczną przygodę.

Huby Ruszczyńskie

8. Szlak wodny Pilicy – spływy kajakowe

Spływ kajakowy po Pilicy to zdecydowanie atrakcja, która zrobi ogromne wrażenie na dzieciach i na dorosłych. Wspaniała nizinna okolica pełna jest krajobrazów zapierających dech w piersiach. Trzeba również mieć świadomość tego, że zwiedzanie okolic z takiej perspektywy jest po prostu niezwykle wygodną formą, w której nie zabraknie ekscytujących chwil.

Zobacz na mapie

9. Skansenu Rzeki Pilicy i pobliskie „Niebieskie Źródeła”

Skansen Rzeki Pilicy znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. To dosyć atrakcyjna lekcja historii, która pozwoli nam zrozumieć, jak niegdyś funkcjonowali mieszkańcy, jakie mieli obyczaje i jakie przedmioty ułatwiały im pracę. Na terenie obiektu znajduje się carska samotnia, młyn wodny oraz wartownia ze Spały. Spacer po skansenie w naturalny sposób pozwala nam się przenieść w odległe czasy i poczuć klimat codzienności pierwotnych mieszkańców. Nieopodal znajdują się również Niebieskie Źródła, czyli rezerwat przyrody, który od lat zachwyca pięknymi krajobrazami.

Modrzewskiego 9/11, Tomaszów Mazowiecki

10. PGE Giganty Mocy

Za tą nietypową nazwą kryje się fantastyczne i zupełnie innowacyjne muzeum dotyczące węglu i energii. Całe mnóstwo atrakcji oraz interaktywnych ekspozycji sprawiają, że zwiedzanie tego miejsca jest prawdziwą przygodą i tym samym skarbnicą ciekawych informacji. Zwiedzający mogą korzystać z audioprzewodników. Warto sobie zarezerwować nieco ponad dwie godziny w tym miejscu, by na spokojnie przebrnąć przez wszystkie atrakcje. inicjatorom muzeum zależy na tym, by zagadnienia związane z muzeum stały się jasne dla każdego. Nie trzeba się zatem martwić, że dzieci nie wyniosą z tego miejsca porcji wiedzy.

plac Narutowicza 3, Bełchatów

4/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić