10 Ciekawostek o mieście Little Rock

Little Rock / Foto – Pixabay

1. Little Rock” to nie tylko urocze przezwisko: wywodzi się od prawdziwej małej skały. Prowadząc partię podróżników, francuski odkrywca Bernard de la Harpe ochrzcił pewną małą formację skalną nad rzeką Arkansas jako La Petite Roche – “małą skałę” – a nazwa  pozostała po zasiedleniu tego obszaru.

2. W 1821 roku, miasto Little Rock zostało na krótko przemianowane na “Arkopolis” podczas sporu o ziemię. Nazwę tę można zobaczyć na starych mapach z tamtych czasów.

3. Big Dam Bridge w Little Rock jest najdłuższym w USA mostem przeznaczonym wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Rozpiętość mostu wynosi 0,8 mili, łączy on 14 mil szlaków w Little Rock i pobliskim North Little Rock.

4. Stary Młyn w North Little Rock, przedstawiony w kultowej scenie otwierającej film “Przeminęło z wiatrem” z 1939 roku, jest uważany za jedyną budowlę, która wciąż stoi po produkcji filmu.

5. W MacArthur Park na McMath Avenue w Little Rock stoi mały historyczny znak upamiętniający nieco dziwne wydarzenie: pierwszą sekcję człowieka w Arkansas.

6. Zarówno Bill jak i Hillary Clinton są byłymi mieszkańcami Little Rock, a ich córka Chelsea urodziła się tutaj w 1980 roku.

Inni sławni mieszkańcy Little Rock w przeszłości to m.in. gen. Douglas MacArthur z czasów II wojny światowej oraz założyciel Walmartu Sam Walton.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Little Rock CVB (@littlerockcvb)

7. Każde miasto potrzebuje miejsca, w którym wszyscy gromadzą się, aby zjeść wspaniały posiłek, posłuchać muzyki na żywo lub zrobić zakupy. Dzielnica Little Rock River Market oferuje to wszystko i jeszcze więcej, w tym targ farmerski, butiki rzemieślnicze, amfiteatr i bajeczny park położony nad brzegiem rzeki Arkansas.

8. Finkbeiner Meat Packing Co. z Little Rock jest miejscem narodzin “cheese dog”, hot doga z roztopionym serem w środku, który został opracowany w 1956 roku.

9. Little Rock rozwinęło się w ważnego gracza w dziedzinie mikrobrowarów i jest obecnie jednym z wiodących miejsc piwnych na południu. Do popularnych hotspotów należą Blue Canoe Brewing, Diamond Bear Brewing, Rebel Kettle Brewing i Stone’s Throw Brewing.

10. W 1885 roku, kiedy miasto liczyło około 25 000 mieszkańców, gazeta Little Rock podobno oferowała darmowy pług przy każdej opłaconej z góry prenumeracie w wysokości 12 dolarów.

 

4.5/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić