Park Śląski – Informacje i Ciekawostki

park śląski
foto – Autorstwa Sojomail – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27121565

Park Śląski to jedno z tych miejsc, którego nie da się nie pokochać, zarówno porą zimową, jak i latem, a może szczególnie właśnie w sezonie letnim. To ukochane miejsce Ślązaków, które na około 520 hektarach skumulowało dosłownie wszystko, co wiąże się z aktywnym lub leniwym wypoczynkiem.

Nic zatem dziwnego, że gdy tylko pogoda pozwala, Park Śląski zapełnia się tłumami ludzi, którzy pragną odetchnąć od miasta, hałasu samochodów i pooddychać nieco świeżym powietrzem na łonie natury.

1. Park leży na granicy dwóch miast – Katowic oraz Chorzowa.

2. Powstawał na przestrzeni lat pięćdziesiątych XX w. z inicjatywy niezwykłego śląskiego działacza Jerzego Ziętka. Warto wspomnieć, że Ziętek był jedynie prowodyrem całej akcji, natomiast faktyczne prace wymagane do powstania tego cudownego miejsca odbywały się również za sprawą mieszkańców, którzy własnoręcznie dokonywali części robót.

3. Na terenie Parku Śląskiego znajduje się Chorzowskie Planetarium, które w tym regionie jest obowiązkowym punktem w harmonogramie wycieczek szkolnych. To tutaj można na dobre zanurzyć się w kosmicznym świecie i poznać mnóstwo interesujących rzeczy na temat astronomii.

4. W niewielkiej odległości znajduje się Śląski Ogród Zoologiczny, który od lat przyciąga ogromne tłumy każdego roku. Pięknie zaprojektowany park to fantastyczne miejsce na rodzinny wypad. Nikogo nie powinien dziwić widok dumnego pawia przechadzającego się zadbanymi alejkami wraz z tłumem zwiedzających. Spacerujące pawie to swojego rodzaju atrakcja wewnątrz atrakcji. W nowoczesnych pawilonach można zapoznać się z niespotykanymi gatunkami gadów i płazów, a na najmłodszych czeka mini zoo, w którym będzie można z bliska przyjrzeć się uroczym osiołkom czy świnkom morskim i kozom.

5. Jeżeli ogród zoologiczny nie stanowi dla nas żadnej atrakcji to właściwie po sąsiedzku czeka na nas jedno z najwspanialszych miejsc na terenie Górnego Śląska, w którym dobra zabawa jest w stu procentach gwarantowana – Śląskie Wesołe Miasteczko

To pięknie zaaranżowane miejsce to istna baśń odwzorowana na potrzeby spełniania oczekiwań chętnych do niezapomnianej zabawy. Pełno tutaj kolejek górskich, atrakcji ekstremalnych, rodzinnych oraz wodnych. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, co sprawi, że jeszcze długo nie będzie można dojść do siebie. Miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży od kiedy zaczęto organizować również nocne wypady.

6. Park Chorzowski może również zaproponować nieco spokojniejszy przejazd Elką, czyli nizinną kolejką linową, dzięki której można niemal cały park obejrzeć z lotu ptaka.

7. Park Śląski to także ukochane miejsce organizatorów wszelkich imprez plenerowych. Ogromna przestrzeń pozwala na organizację koncertów oraz innego rodzaju imprez, z czego chętnie się korzysta zwłaszcza latem.

8. Lokalne knajpy dbają również o prawidłowy wystrój i w związku z tym, latem często można natknąć się na sztuczne plaże, wygodne leżaki oraz drinki z parasolką.

9. W Parku można znaleźć również sporo ustronnych miejsc, w których znajdziemy się daleko poza zasięgiem cudzych oczu. Taka możliwość przyciąga wiele młodych par, które właśnie w Parku Śląskim realizują swoje ślubne zdjęcia. Różnorodność pleneru jest zdumiewająca, w związku z czym każdy fotograf będzie miał ogromne pole do popisu i multum możliwości.

4.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić