11 Ciekawostek o mieście Indianapolis

foto – Pixabay

1. Pewien sędzia Sądu Najwyższego Indiany wybrał nazwę Indianapolis, sklejając nazwę stanu z greckim słowem oznaczającym “miasto”.

2. Indianapolis nie było pierwszą stolicą stanu Indiana. Pierwotna stolica, Corydon, została zlikwidowana w 1820 roku, zaledwie cztery lata po utworzeniu stanu.

3. Indiana jest znana jako skrzyżowanie Ameryki, a Indianapolis potwierdza tę nazwę, ponieważ przez miasto przebiega sześć autostrad międzystanowych.

4. W 1911 roku narodził się legendarny wyścig Indianapolis 500, jaki znamy. Nagroda oferowana zwycięzcy spośród 40 zakwalifikowanych: 25 000 dolarów. Koszt biletu dla każdego z 80.200 widzów na trybunach: 1$.

5. Dziś uważa się, że przydomek miasta “Naptown” pochodzi od jego sennej reputacji. Ale tak naprawdę termin ten został wymyślony przez muzyków jazzowych w latach 30-tych XX wieku.

6. Zapomnij o szampanie: Zwycięzcy Indy 500 biorą świętobliwy łyk mleka, jako część tradycji, która podobno została zapoczątkowana przez trzykrotnego zwycięzcę Louisa Meyera w latach 30-tych. Po gorącym dniu na torze, Meyer orzeźwiał się maślanką. Dziś American Dairy Association Indiana ogłasza, która lokalna mleczarnia dostarczy łyk mleka, a nawet prowadzi listę preferencji mlecznych kierowców.

7. Budowa pierwszego amerykańskiego dworca kolejowego Union Station rozpoczęła się w Indianapolis w 1849 roku.

8. Ostatni koncert Króla odbył się w Indianapolis – zaledwie trzy miesiące przed śmiercią w 1977 roku, Elvis Presley wystąpił w Indianapolis’ Market Square Arena.

9. Ikoniczny amerykański magazyn The Saturday Evening Post ma swoją siedzibę w Indianapolis.

10. Muzeum Dziecięce w Indianapolis jest domem dla czaszki nowo odkrytego dinozaura Dracorex hogwartsia. Odkryty w Iowa, jego nazwa oznacza “Smoczy Król Hogwartu”.

11. Firma Taggart Baking Company z siedzibą w Indianapolis wprowadziła na rynek chleb Wonder Bread w 1921 roku, stając się pierwszą dużą firmą rozprowadzającą chleb krojony.

4.5/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić