17 Ciekawostek o Hydropolis Wrocław

Hydropolis Wrocław
foto – Autorstwa Jacek Halicki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56357249

Wrocław to miasto, które każdego roku przyciąga do siebie nie tylko chcących zdobyć wiedzę i zawód studentów, ale również turystów, którzy mogą śmiało wybierać z listy wielu ciekawych atrakcji. Wśród nich znajduje się między innymi Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”, które okazuje się być fascynującym miejscem nie tylko dla dzieci.

Zobacz więcej atrakcji we Wrocławiu

Kilka ciekawych faktów i informacji o Hydropolis Wrocław:

1. To centrum wiedzy o wodzie zlokalizowane jest we Wrocławiu pod adresem ulica Na Grobli 17. Znajduje się dwa przystanki tramwajowe od Galerii Dominikańskiej, można również dojechać samochodem.

2. Hydropolis czynne jest przez cały tydzień: od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 (ostatnie wejście o 17:00), w soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście o 19:00).

3. Otwarcie obiektu nastąpiło w grudniu 2015 roku. Łączy on w sobie walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. To jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce oraz jeden z nielicznych na świecie.

4. Wśród atrakcji Hydropolis znajduje się siedem stref tematycznych, zwiedzający mają możliwość dowiedzenia się, jak powstała woda na Ziemi, przyjrzeć się przerażającym stworzeniom głębinowym, odkryć życie w ciemnościach, dowiedzieć się o ewolucji życia, które pojawiło się w wodzie przed ponad 3 miliardami lat, zażyć relaksu w specjalnej strefie, zwiedzić salę „Sacrum”, zajrzeć do strefy Wystaw Czasowych, jak i zakupić pamiątki czy też wypić kawę w kameralnej kawiarni Molecule Cafe.

5. Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym, neogotyckim, podziemnym zbiorniku wody czystej. Od 2002 roku obiekt ten znajduje się na liście zabytków.

6. Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych.

7. Poza zgłębianiem wiedzy zwiedzający mogą skorzystać z innym atrakcji: gier interaktywnych, multimedialnych instalacji, lokalu Arcadia Lounge znajdującego się na trasie przejścia z pawilonu kasowego do Hydropolis.

8. Oferta Centrum skierowana jest do zwiedzających prywatnie, grup zorganizowanych oraz dla firm.

9. Na zwiedzanie należy zarezerwować sobie około dwie godziny. Przy zakupie biletu poprzez stronę internetową należy wybrać dostępną godzinę startu zwiedzania.

10. Zakup biletu przy kasie biletowej może wiązać się z oczekiwaniem na godzinę rozpoczęcia zwiedzania, dlatego Hydropolis zachęca do zakupu biletu metodą online.

11. Parking znajdujący się przy Centrum jest przeznaczony dla grup zorganizowanych, które przyjeżdżają autokarem, oraz dla osób niepełnosprawnych. Centrum zachęca do przyjechania w swoje progi rowerem lub komunikacją miejską: tramwajami linii 0L, OP, 3, 5, 16, autobusami liniami 145, 146, N.

12. Oferta Hydropolis w największej mierze skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, tych w wieku szkolnym, a także dla młodzieży licealnej i dorosłych.

13. Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” może pochwalić się wieloma nagrodami, jakie zostały mu przyznane. Wśród nich wyróżnić warto między innymi Cud Polski 2016 National Geographic Traveler, nagroda publiczności Copper in Architecture Awards 2017, wyróżnienie w konkursie Piękny Wrocław w kategorii Modernizacja obiektu historycznego, certyfikat jakości 2017 i 2018 od Tripadvisor oraz odznaka Traveller’s Choice 2020, tytuł najlepszej atrakcji dla dzieci 2018 roku wg portalu dzieckowpodrozy.pl, Wyróżnienie w konkursie „Popularyzator Nauki 2020” organizowanym przez PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

14. Ceny biletów do Hydropolis zaczynają się od 18 złotych. Istnieje możliwość wykupienia rocznej karty wstępu do Centrum, cena to odpowiednio za kartę normalną 90 złotych, za kartę ulgową 60 złotych. Opcja ta dostępna jest jedynie w kasie biletowej.

15. Istnieje specjalna oferta biletu łączonego, który umożliwia zwiedzanie Hydropolis oraz Zoo Wrocław.

16. Zwiedzający mają możliwość zapoznania się z Centrum, korzystając z usługi autoprzewodnika. Chcąc skorzystać z tej opcji, należy mieć przy sobie słuchawki oraz pobrać go poprzez aplikację przez wyruszeniem na zwiedzanie. Osoby korzystające z tej opcji mogą dodatkowo w trzech miejscach Centrum odkryć jego maskotki.

17. Hydropolis ma zaszczyt mieć za swoich ambasadorów dwie wspaniałe osobistości: fotografa i specjalistę w zakresie cyfrowego przetwarzania informacji, Ryszarda Horowitza, oraz oceanografa, eksploratora mórz i oceanów, wykładowcę, oficera US Navy w stanie spoczynku, Dona Walsha.

4.5/5 - (8 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić