40 Ciekawostek o zwierzętach

foto – Pixabay

Bardzo ciężko wyobrazić sobie obecnie świat, bez jakiegokolwiek udziału w nim zwierząt. To one nas fascynują, bawią, jak i również szokują. By jeszcze bliżej je poznać, ich zwyczaje i inne interesujące aspekty, to zdecydowanie warto zapoznać się z poniższymi ciekawostkami, które na pewno to uczynią i pomogą zrozumieć ich ogromny fenomen.

1. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to właśnie kozy, a nie inne zwierzęta były tymi, którymi ludzie opiekowali się jako pierwszymi już 9 tysięcy lat temu.
2. Kolejna z ciekawostek dotyczy tygrysów. Otóż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie istnieją dwa identyczne tygrysy. Dzieje się tak, gdyż tygrysy posiadają paski, które zdobią zarówno ich futra, jak i również skórę i są jednocześnie unikalne dla każdego z tygrysich osobników.
3. Wielbłądy znane są z tego, że doskonale wręcz potrafią gospodarować wodę w swoich własnych organizmach. Uważa się, że tolerują ubytek wody dochodzący nawet do 30 % masy ciała.
4. Jedną z najbardziej inteligentnych rasą psów są labradory. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że niezwykle często wykorzystywane są one w policyjnych służbach, jak i również w przypadku pomocy osobom niepełnosprawnym.
5. Niesamowity jest także fakt, że istnieją gatunki zwierząt, które znane są z tego, że posiadają umiejętność liczenia. Przede wszystkim należą do nich szympansy, kanarki i łyski.
6. Lamparty należą do zwierząt, które są niesamowicie szybkie. Otóż mówi się, że podczas biegu potrafią one osiągnąć prędkość oscylującą w granicach aż 58 kilometrów na godzinę.
7. Słonie znane są przede wszystkim z tego, że są zwierzętami uwielbiającymi jeść. Potrafią na tej czynności spędzić nawet 16 godzin dziennie. Ma to miejsce dlatego, że są one roślinożercami i dlatego muszą przyswajać bardzo duże ilości pokarmu, by w pełni zaspokoić swój głód.
8. Słoń jest także znany z jeszcze jednej, bardzo interesującej ciekawostki. Otóż słoń jest jedynym ssakiem, który nie posiada umiejętności podskoczenia.
9. Orki są bohaterami niezwykłej ciekawostki. Otóż posiadają one umiejętność zjadania dziennie nawet do 227 kilogramów jedzenia, które składa się przede wszystkim z ryb, żółwi morskich, kałamarnic, czy też pingwinów.
10. Bobry znane są z tego, że posiadają długie zęby, które rosną im nieustannie, dlatego też bardzo często muszą ścierać je o różnorakie obiekty.
11. Na temat żyraf istnieje wiele niezwykłych ciekawostek, a niewątpliwie jedną z nich jest to, że posiadają niesamowicie długi język, że potrafią sobie nim sięgać nawet do uszu, chociażby z powodu tego, że czują potrzebę wyczyszczenia ich.
12. Króliki znane są z tego, że mają one dosyć niezwykłą cechę, która jest szczególnie przydatna do walki z różnorakimi drapieżnikami. Posiadają talent do panoramicznego widzenia, czyli takiego w zakresie 360 stopni.
13. Okazuje się, że rozpoznanie płci żółwia wcale nie należy do procesów zbyt skomplikowanych. Otóż można to zrobić przez wydawane przez nie charakterystyczne dźwięki. Samce chrząkają, a samice zaś syczą.
14. Krowy są bohaterami jednej bardzo interesującej ciekawostki. Otóż potrafią one wejść po schodach na sam szczyt, ale problemem w tej kwestii jest to, że ciężko jest im po nich zejść. Dzieje się tak, ponieważ przeszkadza im w tym sposób, w jaki uginają się ich tylne kopyta.
15. Niesamowita ciekawostka dotyczy papug. Otóż są one jedynymi ptakami, które posiadają umiejętność poruszania jednocześnie zarówno górną, jak i również dolną częścią swojego dzioba.
16. Bardzo ciekawie wygląda proces snu występujący u wydr. Podczas snu trzymają się one za łapki, gdyż robią to po to, by nawet na chwilę się nie rozdzielać.
17. Bardzo ciekawie wyglądają oświadczyny pingwina białobrewego. Otóż wręcza on swojej partnerce kamyk i od tego, czy przyjmie ona ten podarek, zależy to, czy zostaną partnerami.
18. Koniki morskie bezapelacyjnie należą do tych najwolniejszych ryb ze wszystkich gatunków, gdyż poruszają się one z prędkością zaledwie 0,016 kilometra na godzinę.
19. Dosyć niezwykła ciekawostka dotyczy karaluchów. Otóż w przypadku, gdy zostają pozbawione głowy, to i tak żyją dalej, a co ciekawsze potrafią tak przeżyć nawet do kilku tygodni.
20. Kolejna ciekawostka dotyczy tych młodych lisów. Po urodzeniu ważą zaledwie 100 g i nie potrafią chodzić, jak i są również ślepe i głuche, co sprawia, że są wtedy całkowicie bezbronne.
21. To właśnie dlatego matka musi się nimi w pełni opiekować, by mogły one w ogóle przeżyć. Rolą ojca w tej kwestii jest przynoszenie jedzenia i wykarmianie całej rodziny.
22. Bardzo ciekawy jest również przykład złotej rybki. Otóż posiada ona pamięć, która potrafi sięgać nawet do trzech miesięcy do tyłu.
23. W kwestii złotej rybki bardzo interesujący jest również jeszcze jeden fakt. W przypadku, gdy przez dłuższy okres czasu owa rybka nie będzie miała dostępu do światła, to całkowicie utraci ona swoją barwę i stanie się ona biało – szara.
24. Bardzo interesująca jest także budowa krewetki. Otóż jej serce umiejscowione jest bowiem w jej głowie, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne.
25. Udowodniono, że serce wieloryba potrafi bić zaledwie około 9 razy na minutę, co jest wynikiem bardzo niskim, zaś u kozy serce potrafi bić około 90 razy na minutę.
26. Pandy znane są z tego, że nie mają określonego czasu, jak i miejsca na sen. Otóż niezależnie od miejsca, czy też pory dnia, czy nocy, potrafią one zasnąć w jednej chwili.
27. Ciekawy jest fakt, że mrówkojady nie posiadają w ogóle zębów. Mają one za to niesamowicie długi język sięgający nawet do 90 centymetrów.
28. Niesamowita ciekawostka dotyczy krokodyla. Otóż potrafi on przeżyć bez jedzenia nawet jeden cały rok. Ma to miejsce dlatego, iż posiada on niezwykle wolny metabolizm i ma niskie zapotrzebowanie na energie.
29. Słonie i humbaki znane są także z tego, że podobnie jak człowiek, przechodzą one menopauzę.
30. Bardzo ciekawy jest przypadek ryb, a dokładniej mówiąc błazenek. Otóż rodzą się one obojnakami i mogą zmieniać swoją płeć w zależności od swoich upodobań.
31. Gepard jest bezsprzecznie najszybszym zwierzęciem lądowym. W ciągu trzech sekund potrafi on osiągnąć prędkość nawet do 97 kilometrów na godzinę.
32. Ciekawy jest fakt, że szczury potrafią się śmiać, szczególnie wtedy, gdy czują one łaskotanie.
33. Interesujący fakt dotyczy młodych dzika. Otóż rodzą się one z otwartymi oczami.
34. Łabędzie są zwierzętami niezwykle pamiętliwymi. Potrafią zapamiętać fakt, kto okazywał im dobroć, a kto je skrzywdził.
35. Macki ośmiornicy mają jedną bardzo istotną rolę. Otóż służą do określania zarówno zapachu, jak i smaku.
36. Leniwce znane są z tego, że opuszczają drzewa jedynie raz na tydzień tylko po to, aby się wypróżnić.
37. Pieski preriowe znane są przede wszystkim z tego, że pocałunek jest ich zwyczajowym powitaniem.
38. Rysie mają umiejętność biegania po głębokich warstwach śniegu, a dzieje się tak dzięki temu, że posiadają niezwykle wielkie łapy.
39. W przypadku znaczącego głodowania ośmiornica jest w takim wypadku w stanie pochłonąć nawet własną mackę.
40. Ślimaki są znane z tego, że ich sen zimowy bardzo często może trwać nawet do 6 miesięcy.

4.3/5 - (22 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić