10 Popularnych Atrakcji dla Dzieci w Sopocie

foto – Pixabay

Sopot – miasto w województwie pomorskim, które wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy tzw. Trójmiasto. Na jego terenie już w VIII w. n.e. istniał gród. Prawa miejskie Sopot otrzymał w 1901 r. Obecnie zajmuje powierzchnię 17,28 km2, a zamieszkuje go ponad 35 tys. ludzi.

Farma Zwierzaki Nad Potokiem

Farma Zwierzaki Nad Potokiem prowadzi hodowlę gatunków zwierząt, takich jak: alpaki, kuce, emu, świnki wietnamskie, świnki morskie, króliki, wiewiórki, ozdobne kaczki, gęsi, pawie, kozy, owce i wiele innych. Odwiedzający mogą zobaczyć na własne oczy zwyczaje poszczególnych zwierząt, głaskać i nawet karmić zwierzęta. Karmę dostajemy przy wejściu. W weekendy w trakcie sezonu organizowane są ogniska. Niewiele jest miejsc, w których można poznać zwierzęta i jednocześnie nawiązać z nimi tak dobry kontakt. Alpaki – Diego oraz Pedro to znakomici towarzysze. Chętnie podchodzą do ludzi i dają się głaskać.

Farma znajduje się w Żukczynie, w pobliżu miejscowości Pruszcz Gdański, 20 km od centrum Gdańska. Zobacz tutaj dlaczego warto odwiedzić to miejsce – www.zwierzakinadpotokiem.pl

1. Molo Sopot

Molo Sopot – jest najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim. Długość części spacerowej wynosi 511,5 m. Obiekt nosi imię Jana Pawła II. W jego części szczytowej znajduje się przystań morska „Molo”. Z molo roztacza się widok na port morski w Gdańsku oraz Kępę Redłowską. Skorzystanie z atrakcji jest płatne od połowy kwietnia do końca września. Przez pozostałą cześć roku wstęp jest darmowy.

2. Plaża w Sopocie

Plaża w Sopocie – rozciąga się po obu stronach Skweru Kuracyjnego, na łącznej długości ok. 4,3 km, przy 110 m szerokości. Wzdłuż plaży wyznaczonych jest kilka strzeżonych kąpielisk. Na najmłodszych czekają place zabaw, dmuchańce, a także basenik ze słodką wodą. W pobliżu plaży znajdują się lokale gastronomiczne. Główną atrakcję plaży w Sopocie stanowi molo.

3. Monciak

Monciak – czyli ulica Bohaterów Monte Cassino, reprezentacyjny sopocki deptak, który jest w całości wyłączony z ruchu samochodowego. Prowadzi na słynne molo. Przy Monciaku znajdują się zabytkowe kamieniczki, liczne lokale gastronomiczne i kramy z pamiątkami. Osobliwością deptaka jest Krzywy Domek, centrum handlowo-usługowe, które przyciąga wzrok oryginalną, fantazyjną architekturą. Ciekawostkę obiektu stanowi tzw. Ściana Sławy, gdzie swój podpis składają osoby biorące udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Krzywym Domku.

4. Aquapark Sopot

Aquapark Sopot – wśród basenów znajduje się m. in. basen rekreacyjny i basen dla najmłodszych, w którym temperatura wody wynosi od 30 do 32 st. C. W sezonie letnim działa basen zewnętrzny dla dzieci, z wodnym placem zabaw i trzytorową zjeżdżalnią. Wśród zjeżdżalni wewnętrznych znajduje się dwutorowa zjeżdżalnia familijna, na której rodzic może zjechać wraz z dzieckiem. Starsze dzieci mogą skorzystać ze zjeżdżalni familijnej w postaci szybkiej rury o długości 110 m, z licznymi zakrętami.

5. Skansen Archeologiczny Grodzisko

Skansen Archeologiczny Grodzisko– stanowi oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Znajduje się w miejscu odnalezionego wczesnośredniowiecznego grodziska. Na terenie skansenu można zobaczyć zrekonstruowane zabudowania grodu, takie jak chaty i bramę oraz częściowo odtworzoną drewnianą palisadę. Dwie chaty można obejrzeć również w środku – w Zbrojowni prezentowana jest dawna broń i elementy wyposażenia, a Chata Garncarza poświęcona jest garncarstwu i tkactwu. W pawilonie wystawienniczo-edukacyjnym mieści się ekspozycja, która gromadzi najstarsze zabytki archeologiczne Sopotu. Dodatkową atrakcją jest zagroda kóz.


→ Zobacz także: Najlepsze restauracje w Sopocie – gdzie rodzice powinni zabrać całą rodzinę na pyszną wyżerkę ?


6. Park Północny

Park Północny – park nadmorski o powierzchni 25 ha, który rozciąga się od mola w Sopocie w kierunku Gdyni. Na jego terenie wytyczone zostały bezkolizyjne ścieżki dla spacerowiczów, rowerzystów i rolkarzy. Dla dzieci powstała specjalna interaktywna ścieżka edukacyjna, na trasie której mogą się zapoznać z historią parku oraz z występującymi tu roślinami i zwierzętami. Na ścieżkach spacerowych rozmieszczone są gry dla najmłodszych, np. klasy. Do dyspozycji pozostaje również plac rekreacyjny z miniboiskiem piłkarskim, koszem do gry w koszykówkę i niewielką siłownią plenerową oraz plac zabaw.

7. Błonia Sopockie i Park Hestii

Błonia Sopockie i Park Hestii – stanowią ogromny teren rekreacyjny. Znajduje się tu polana piłkarska o powierzchni ok. 2 ha do uprawiania różnych sportów oraz miejsce do grillowania z 2 ogólnodostępnymi grillami. Zlokalizowane są również dwa place zabaw. Ekologiczny plac zabaw znajduje się przy ul. Polnej i obejmuje m. in. tunele z gałązek wierzbowych, altany z wierzby czy domek na wysokości. Kolorowy plac zabaw mieści się przy Stacji Uzdatniania Wody, a do zabawy przeznaczone są m. in. huśtawki, karuzele, bujaki czy skałka wspinaczkowa.

8. Latarnia Morska

Latarnia Morska  – pierwotnie pełniła funkcję komina. Powstał on na początku XX w. dla kotłowni zakładu balneologicznego. Status latarni morskiej budowla uzyskała dopiero w 1977 r. Obecnie obiekt udostępniany jest do zwiedzania, a na jego szczycie znajduje się taras stanowiący doskonały punkt widokowy na molo, promenadę i część miasta. Każdy zwiedzający otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający wizytę w latarni.

9. Hipodrom

Hipodrom – stanowi jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Najstarszą jego część stanowi kompleks toru wyścigowego, przeznaczony do rozgrywania wyścigów konnych. Ośrodek w swojej ofercie posiada m. in. szkółki jeździeckie i zajęcia prowadzone w ramach hipoterapii. Na jego terenie organizowane są pikniki i festyny rodzinne.

10. Rejsy tramwajem wodnym

Rejsy tramwajem wodnym – odbywają się w ramach specjalnej linii obsługiwanej przez promy wodne Żeglugi Gdańskiej. Do wyboru jest rejs na Hel, trwający ok. 1,5 godz. lub podróż do Gdańska. Tramwaje wodne wypływają z przystani znajdującej się na końcu sopockiego molo. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Atrakcja jest dostępna w sezonie letnim.

4.2/5 - (32 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić