Aquapark Sopot

foto – FB Aquapark Sopot

Kompleks relaksacyjno-sportowych obiektów znajdujących się w Sopocie tworzą jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów tego miasta – Aquapark. Jest to obowiązkowy punkt, szczególnie rodzinnych wyjazdów do Trójmiasta. Można w tym miejscu zregenerować siły oraz aktywnie wypocząć z całą rodziną. Oprócz ogromne ilości basenów, jakie oferuje obiekt, Aquapark zaopatrzony jest także w strefę relaksu i piękna, znajdującą się na górnym poziomie. Aqua Spa oferuje przeróżne masaże oraz zabiegi obejmujące zarówno twarz, jak i całe ciało. Obiekt posiada także specjalnie przygotowaną strefę Odnowy Biologicznej, która zawiera aż 8 rodzajów saun, w których prowadzone są seanse aromatyczne. Dodatkową atrakcję stanowi Tepidarium, czyli strefa wypoczynkowa oraz rozbudowaną sieć obiektów gastronomicznych.

Wśród podstawowych atrakcji Aquapqrku należy wymienić :
1 Baseny rekreacyjne z centralnie położonymi parasolami, biczami wodnymi, leżankami do hydromasażu i wodospadem
2. Basen parapływacki, na którym prowadzone są kursy pływania
3. Basen dla najmłodszych, którego głębokość nie przekracza 60 cm
4. Whirpoole z masażami, do których wykorzystuje się wodę i powietrze
5. Miejsca do Hydromasażu
6. Całoroczny basen zewnętrzny
7. Sezonowy basen dla najmłodszych.

Ogromną liczbę turystów przyciągają zjeżdżalnie o różnych długościach i funkcjach, do których zaliczamy Dziką Rzekę, zjeżdżalnie familijną oraz familijną dwutorową i trzytorową, Turbo oraz Wodny Plac Zabaw.
Wśród saun, w które wyposażony jest Aquapark znajdują się :
1 Serail Bath – pobyt w niej poprawia samopoczucie, rozluźnia, niweluje bóle mięśniowe oraz wspomaga wydzielanie zalegających w organizmie toksyn. Zabiegi odbywają się tutaj w trzech etapach: nagrzewanie, nawilżanie i zraszanie.
2. Laconium – pomieszczenie to zapewnia bezpieczeństwo dla osób cierpiących na choroby serca i nadciśnienie. Temperatura w nim wynosi około 55 °C i panuje tu dosyć niska wilgotność.
3. Sauna Nordic, która znajduje się na zewnętrznym tarasie. Zabiegi w tym pomieszczeniu polegają na naprzemienny stosowaniu niskich i wysokich temperatur dla poprawy krążenia.
4. Sauna Finnish jest tradycyjną fińską sauną, której zadaniem jest poprawa samopoczucia i zdrowia. Przebywanie w niej redukuje zmęczenie, nerwowość i niepokój.
5. Aroma Sauna z zabiegami polegającymi na stosowaniu różnych zapach od wpływających pozytywnie na organizm. W saunie tej oczyszcza się skórę oraz drogi oddechowe.
6. Biosauna to sauna fińska o niższej temperaturze. Przebywanie w niej bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy.
7. Steam Bath jest sauną parową z dodatkiem różnych zapachów. Pozytywnie wpływa na układ oddechowy, regeneruje skórę oraz włosy.
8. Caldarium to intensywna wersja sauny parowej. Przebywanie w niej odstresowuje i pozwala się zrelaksować.
9. Tepidarium to miejsce wyłożone kamieniami i ceramiką. Zabiegi w niej regenerują i odprężają całe ciało.

Należące do Aquaparku Spa oferuje następujące zabiegi i atrakcje:
1 Strefę zdrowia obejmującą saunę błotną oraz lecznicze kąpiele, które odprężają i łagodzą bóle mięśniowe.
2. Strefę relaksu, w której odbywają się zabiegi pomagające odnaleźć równowagę duchową oraz odpowiednio zadbać o ciało.
3. Strefę piękna posiadającą zabiegi na ciało i twarz, których zadaniem jest zapewnienie poczucia piękna i harmonii.
4. Solarium
5. Mini siłownię, która zapewni aktywny wypoczynek oraz rozładowanie napięcia. Siłownia posiada między innymi 3 urządzenia do fitnessu i jest przeznaczona szczególnie dla osób, które uwielbiają wysiłek fizyczny nawet w czasie wakacji.

Aquapark w Sopocie zapewni duża dawkę wrażeń całej rodzinie. Jak widać, każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę spędzania wolnego czasu.

Adres:
Zamkowa Góra 3
81-713 Sopot

4.7/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić