15 Ciekawostek o mieście Atlanta

Atlanta / Foto – Pixabay

1. Atlanta położona jest w amerykańskim stanie Georgia. Jest to największe miasto i stolica stanu.

2. Mamy swojski hymn o tym mieście 🙂  Piosenka powstała w związku z odbywającymi się Igrzyskami w Atlancie w 1996 roku.

3. Miasto otrzymało swoją obecną nazwę od inżyniera kolejowego J. Edgara Thompsona. Uważa się, że jest to skrócona wersja “Atlantica-Pacifica”.

4. Wiele lotnisk twierdzi, że są najbardziej ruchliwe na świecie. Ale Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport naprawdę jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie.

5. Terminal Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport jest tak duży jak 45 boisk futbolu amerykańskiego.

6. Atlanta to miejsce, gdzie rozpoczęła się historia znanej na całym świecie marki napojów. Znajduje się tu nawet jedyne na świecie World of Coca-Cola, muzeum będące jedną z głównych atrakcji miasta, w którym można dowiedzieć się więcej o historii napoju i wypróbować interesująco zróżnicowaną gamę smaków

Drink Coca Cola / foto – Pixabay

7. Atlanta jest liderem w kraju, jeśli chodzi o tytuł “Miasta w lesie”, z ponad 100 000 drzew cienistych zasadzonych i rozprowadzonych przez organizację non-profit “Trees Atlanta”.

Krajowa Służba Leśna uznała Atlantę za “najbardziej zalesiony obszar miejski w kraju”, obejmujący 47,9% powierzchni miasta.

8. Atlanta jest domem dla 71 ulic z odmianą słowa “Peachtree” (drzewo brzoskwiniowe) w nazwie: Peachtree Avenue, Peachtree Plaza, itd… jednak w Atlancie nie ma drzew brzoskwiniowych, ani nie są to drzewa rodzime dla tego obszaru!

9. Kiedyś w Atlancie nielegalne było wkładanie rożka z lodami do tylnej kieszeni.

10. W Atlancie zakazano również przywiązywania żyrafy do słupa telefonicznego.

11. Najszybszy mecz baseballowy w historii odbył się w Atlancie, kiedy to Mobile Sea Gulls pokonali Atlanta Crackers 2-1 w zaledwie 32 minuty.

12. Dlaczego mieszkanka Atlanty Margaret Mitchell napisała “Przeminęło z wiatrem”? Ponieważ kontuzja kostki uniemożliwiła jej chodzenie i była bardzo, bardzo znudzona.

13. Atlanta miała twardą konkurencję, kiedy zdobyła tytuł gospodarza Olimpiady w 1996 roku. Miasto pokonało Ateny, Toronto, Melbourne, Manchester i Belgrad w walce o to miejsce.

14. W 1996 roku Terry Hitchcock przebiegł z Minneapolis do Atlanty w zaledwie 75 dni. Pokonał ponad 2100 mil!

15. Jedna z największych świątyń hinduistycznych poza granicami Indii znajduje się w Atlancie.

3.9/5 - (13 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić