15 Ciekawostek o firmie Uber

foto – Pixabay

1. Uber został założony w San Francisco w 2009 roku przez absolwenta Uniwersytetu Kalifornijskiego Travisa Kalanicka i Garretta Campa, założyciela StumbleUpon.

2. Uber nie był pierwszą nazwą, jaką zaproponowali jego założyciele Travis Kalanick i Garett Camp. Początkowo nazywała się ona UberCab, co jasno określało, o co chodzi w firmie. Zmieniono ją na Uber w 2011 roku, gdy w San Francisco pojawiła się oficjalna aplikacja.

3. Istnieje usługa UberKITTENS, polegająca na dzieleniu się kociakami. Pozwala użytkownikom mieć trochę czasu na przytulanie się z kotami i psami, skłaniając klientów do adopcji futrzanych niemowląt. Dostępna jest w siedmiu stanach w USA.

4. 14 procent kierowców Uber to kobiety, a 71 procent kierowców ma w domu osoby na utrzymaniu.

5. Setki tysięcy nowych kierowców Ubera rejestruje się na platformie każdego miesiąca. W sierpniu 2015 roku Uber ogłosił, że jego milionowy kierowca właśnie ukończył swoją pierwszą podróż.

6. Uber często eksperymentuje z nowymi koncepcjami, ale nie wszystkie są strzałem w dziesiątkę. UberMOTO w Paryżu, na przykład, pozwolił pasażerom zamówić przejazd motocyklem, ale program został przerwany w 2013 roku.

7. Czy słyszałeś o Los Ubers? Jest to grupa pracowników Uber z całego świata “zaangażowanych w szerzenie żywej kultury latynoskiej w całej firmie Uber, jednocześnie wywierając wpływ na biznes, kulturę organizacyjną i różnorodność firmy”.

8. Uber działa obecnie w ponad 170 krajach na całym świecie i ma ponad 110 milionów użytkowników. Co ciekawe, od momentu uruchomienia firmy na całym świecie odbyło się ponad 5 miliardów przejazdów.

9. 87 procent kierowców Ubera dołączyło do firmy tylko dlatego, że chcą być swoim własnym szefem i ustalać własny harmonogram.

10. Uber nie jest unikalną nazwą; firma ta dzieli swój przydomek z nowojorską firmą projektową o nazwie Uber Inc. Ta sama nazwa przysporzyła Uber Inc. trochę kłopotów, ponieważ pracownicy/pasażerowie Ubera dzwonili do firmy projektowej, aby rozwiązać swoje problemy.

11. Na początku swojego istnienia firma zatrudniła fizyka jądrowego, neurobiologa obliczeniowego i eksperta od maszyn. Zaowocowało to stworzeniem mechanizmu, który pomagał Uberowi przewidzieć popyt na taksówkę i gdzie jest on największy. Firma jako pierwsza uzyskała autoryzację Kalifornijskiego Wydziału Standardów Pomiarowych (DMS) za dostarczenie wiarygodnego i dokładnego sposobu rekomendowania taryf przy użyciu GPS.

12. Najdłuższa w historii przejażdżka Uber’em miała miejsce w 2017 roku, gdzie  YouTuber Mr. Beast został zabrany na wycieczkę przez kierowcę Uber z Karoliny Północnej do Kalifornii, obejmującą 2 256 mil. Taksówkarz był byłym kierowcą ciężarówki i twierdził, że jazda na długim dystansie nie była dla niego wielkim problemem. Całkowity koszt przejazdu Uberem wyniósł $5,500, a Pan Beast zapłacił kierowcy Ubera dodatkowe $5,500, aby jego podróż powrotna była tego warta.

13. Wiele firm nabierających ludzi na prima aprilis, a Uber jest jedną z nich. W zeszłym roku firma zasugerowała, że UberEats wkrótce wprowadzi pierwsze na świecie lody przeciw starzeniu się, które są w stanie leczyć do ośmiu oznak starzenia się.

14. W Bombaju, w Indiach, klient zarezerwował Ubera, a kierowca został oznaczony na Morzu Arabskim przez Google Maps. Wiadomość rozeszła się wirusowo po tym, jak zrzut ekranu tego zdarzenia został udostępniony na Facebooku.

15. Uber posiada również własny magazyn drukowany i internetowy przeznaczony specjalnie dla swoich kierowców. Inauguracyjny numer Momentum Magazine ukazał się w marcu 2015 roku.

4.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić