Sabat Krajno – Informacje i Ciekawostki

sabat krajno
foto – Autorstwa Pibwl – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53930646

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno znajduje się w województwie świętokrzyskim, 20 kilometrów na wschód od Kielc. Stanowi miejsce, które przyciąga rodziny z dziećmi w różnym wieku gdyż znajduje się tutaj tyle atrakcji, że można spędzić cały dzień na doświadczaniu nowych przygód i podejmowaniu wyzwań.

Co warto wiedzieć o parku? Poniżej znajdują się wybrane informacje.

1. Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno jest jedynym tego typu parkiem w Europie, który został stworzony na wzgórzu. W związku z tym zapewnia piękną panoramę na sam obiekt, a także na Świętokrzyski Park Narodowy oraz Łysicę. Z kolei podczas nocnego zwiedzania turystów zachwycają pięknie podświetlone miniaturowe obiekty.

2. Zwiedzanie parku to umiejętne połączenie nauki i zabawy. Już na początku przewodnik opowiada turystom historię całego regionu świętokrzyskiego oraz ciekawostki na temat samego parku.

3. Znajdująca się tutaj aleja miniatur, znana jako “Wonderful World”, to miejsce, w którym znajduje się dwadzieścia siedem miniatur najsłynniejszych miejsc na całym świecie.

4. “Wonderful world” to miejsce, w którym można zobaczyć między innymi egipskie piramidy i Sfinksa, wieżę Eiffla, watykańską bazylikę św. Piotra, katedrę Notre Dame, Statuę Wolności i wiele innych. Budowle są wykonane z zachowaniem wszelkich szczegółów, a podczas ich oglądania można poznać sporo ciekawostek na temat znanych architektów i historii konkretnych obiektów.

5. Na terenie Sabatu Krajno znajduje się jeden z największych parków linowych w całej Polsce, który jest bardzo zaawansowany i dzieli się na trasy o różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. W ofercie znajduje się kilka tras łatwych, trasa dziecięca, trasa średnia oraz trasa trudna, na której znajduje się dziewiętnaście przeszkód. Jest to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności ekwilibrystycznych i pokonanie lęku wysokości, a ilość zabezpieczeń wyklucza wszelkie wypadki.

6. Na terenie tutejszego lunapaku znajduje się niezliczona ilość dmuchańców, które są rozłożone na powierzchni trzystu metrów kwadratowych. Dominują tutaj zjeżdżalnie, tunele i mosty, które są przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do czternastu lat.

7. Lunapark w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno to raj dla małych miłośników wodnych przygód. Znajduje się tutaj pompowana kula, w której można chodzić po wodzie, napędzane ręcznie łódki i rowerki wodne, a także karuzela gondolowa, w której można poczuć, jak wygląda prawdziwy sztorm.

8. Lunapark został również wyposażony w atrakcje dla wielbicieli ekstremalnych przeżyć i silnych emocji. Na dzieci w różnym wieku czekają tutaj euro bungee, elektryczne skutery czy autodrom z napędzanymi elektrycznie samochodzikami.

9. Najmłodsi zwiedzający z pewnością będą zachwyceni tutejszą bawialnią z dużą ilością przeszkód, basenami z piłką, tunelami i wieżami. Jest to miejsce, z którego kilkuletnie dzieci nie chcą wychodzić i mają okazję pobawić się ze swoimi rówieśnikami.

10. Na terenie parku funkcjonuje kino 6D, w którym można wziąć udział w seansie z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Fotele są ruchome, w odpowiednich momentach pryska woda, można doznać efektu burzy, w powietrzu unoszą się bańki mydlane, a obraz oglądany jest w wersji 3D. W repertuarze znajduje się kilka filmów, a wśród nich na przykład “Balonowa przygoda” czy “Park pluszaków”.

11. Stacja Narciarska “Sabat” znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i przyciąga miłośników sportów zimowych. Rozpościera się stąd imponujący widok na Dolinę Wilkowską i odbywają się tutaj nocne zjazdy oraz kursy jazdy na nartach dla dzieci. Warto wspomnieć, że w tym samym miejscu sto lat temu na nartach jeździł sam Stefan Żeromski.

12. Na terenie parku znajduje się restauracja Magia Sabatu, która ma bardzo rozbudowaną kartę dań, a ponadto oferuje miejsce na grilla. Można tutaj zatrzymać się na obiad w przerwie od zabaw, a także zorganizować imprezę okolicznościową taką, jak chrzciny, komunię, wesele czy urodziny.

13. Serce parku miniatur stanowi Plac Świętego Piotra, na którym znajduje się wierna kopia znanego z Watykanu obelisku. Znajdują się w nim relikwie drzewa Krzyża Świętego, które można również zobaczyć w klasztorze na Świętym Krzyżu znajdującym się dwadzieścia kilometrów dalej.

14. Na miniaturowym Placu św. Piotra w Parku rozrywki i Miniatur Sabat Krajno regularnie odbywają się wydarzenia kulturalno-religijne. Można tutaj na przykład posłuchać koncertów poświęconych pielgrzymkom polskiego papieża, Jana Pawła II.

15. Cennik Parku rozrywki i Miniatur Krajno jest bardzo zróżnicowany. Uwzględnia nie tylko pojedyncze osoby, ale również grupy rodzinne. Ponadto można wykupić Pakiet Zabawa pozwalający na  korzystanie z dmuchańców, Mega Strefy, stacji kosmicznej i łódek oraz Pakiet Full, który zawiera wszystkie atrakcje i jest sugerowany dla dzieci od pięciu lat wzwyż.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić