Park Ewolucji Sławutówko

fotografia – Park Ewolucji

Najlepszym sposobem przyswajania wiedzy jest połączenie edukacji z zabawą. Coraz więcej osób korzysta z najprostszej drogi do tego celu poprzez pobyt w miejscu, które umożliwi takie połączenie.

Właśnie takie miejsce znajduje się nieopodal Pucka. Sławutówko bo o nim jest ten tekst, spełnia takie zadanie.

W tej niewielkiej miejscowości stworzono „Park Ewolucji”

Park Ewolucji

Na powierzchni 10 hektarów zbudowano tematyczny park, w którym dominującą rolę zajmuje ukazanie czasów, kiedy po Ziemi spacerowały monstrualnych wielkości i kształtów stworzenia.
W miejscu tym połączono zabawę z przekazywaniem wiedzy o stworzeniach żyjących na ziemi miliony lat temu. W celu lepszego poznania życia tych stworzeń odtworzono je w swoich naturalnych wielkościach przyjmując skalę 1:1. Dzięki temu karkołomnemu zadaniu udaje się przykuwać uwagę wszystkich osób, które przebywają na terenach parkowych.
Park Ewolucji w swojej ofercie ma także inne atrakcje, których zadaniem jest nie tylko edukowanie, ale także dostarczanie dobrej bezpiecznej zabawy.

Park Dinozaurów

Jest to miejsce, w którym każdy może stanąć oko w oko z potężnymi dinozaurami zamieszkującymi naszą planetę w czasach tak odległych, że aż trudno to sobie wyobrazić.
Potężne drapieżne Tyranozaury, roślinożerne Triceratopsy, Brachiozaury, Diplodoki w formie makiet w naturalnych wielkościach, można spotkać tu na każdym kroku. Obok każdego z nich ustawione są tablice informujące o ich życiu. Niektóre z nich wyposażono w mechanizmy umożliwiające poruszanie się ich, połączone z dźwiękami przez nie wydawanymi.

Kino Prehistoryczne

Miejsce od którego każdy zwiedzający powinien zacząć swój pobyt w Parku. Podczas projekcji filmu na ekranie prezentowany jest film opowiadający o początkach naszej planety i o tym jak przebiegały poszczególne etapy ewolucyjnego rozwoju Ziemi. Projekcja połączona jest z zabawą edukacyjną.

Świat Człowieka Prehistorycznego

Miejsce gdzie pokazana jest ewolucja jaką przeszedł człowiek od czasów pierwszych przodków. Obrazy przedstawiają jak mogło wyglądać codzienne życie praczłowieka, poczynając od polowań na dziką zwierzynę na zajęciach typowo gospodarskich kończąc.

Piramidy

Park Ewolucji to nie tylko dinozaury i człowiek pierwotny, to także miejsce pokazujące wiele innych ciekawych rzeczy. Do nowości należą Piramidy Egipskie. Każdy śmiałek może udać się w tajemniczą podroż do wnętrza piramidy gdzie czekają go niesamowite emocje związane ze spotkaniem z mumią.

Dino Pociąg

Chcąc nieco odpocząć skorzystać można z przejażdżki niesamowitym „Dino Pociągiem”. Kolejka pokonuje 200 metrowy odcinek przez krainę filmowych jaskiniowców z bajki „Flinstonowie

To tylko niektóre z atrakcji czekających na dorosłych i na dzieci w Parku Ewolucji. Na każdym kroku tego niesamowitego miejsca można spotkać coś interesującego.
Nad wszystkim opiekę i nadzór sprawują specjalnie przygotowani pracownicy, gotowi nieść pomoc w objaśnieniach jak również udzielić pomocy w razie potrzeby.

Więcej informacji na stronie Parku

Adres:

Sławutówko 14

84-100 Sławutówko

3.6/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić