Ocean Park Władysławowo

Ocean Park we Władysławowie to zupełnie nowa odsłona oceanarium, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą nie tylko spędzić czas na rozrywce i zabawie, ale również zdobyć sporo wiedzy na temat podwodnego świata.

Cały park zajmuje dwadzieścia hektarów, a na jego terenie znajdziemy eksponaty przedstawiające ryby i ssaki morskie. Modele zostały stworzone z niezwykłą dbałością o najmniejsze detale i można się im przyjrzeć z każdej strony. Znajdziemy tutaj budzące grozę rekiny, ale również przeurocze foki, orki i delfiny, a nawet pingwiny i ośmiornice. Największą atrakcją pośród eksponatów jest naturalnej wielkości wieloryb, który tryska wodą, tak jak jego żywe odpowiedniki.

Głębiny mórz i oceanów to świat, który człowiek poznał do tej pory w bardzo niewielkim stopniu. Badacze podwodnych tajemnic twierdzą, że w dwudziestym pierwszym wieku ludzie wiedzą o wiele więcej na temat Księżyca czy Marsa, niż na temat tego, co rozgrywa się głęboko pod wodą. Nadal istnieje tam mnóstwo stworzeń, które były widziane zaledwie kilka razy w historii i mają niemalże status legend. Znamy jednak część wspaniałych ryb i ssaków wodnych, które nie przestają nas zadziwiać, dlatego warto zwiedzać Ocean Park w towarzystwie przewodnika, który może nas sporo nauczyć na temat morskich stworzeń i ich życia. Ciekawostki i spora dawka wiedzy będą fantastycznym uzupełnieniem wycieczki między modelami morskich stworzeń.

Ocean Park to nie tylko wystawa przedstawiająca faunę rodem z mórz i oceanów. Na terenie kompleksu znajduje się również Wioska Rybacka, dzięki której możemy przekonać się, jak zgodnie z dawną tradycją mieszkali kiedyś rybacy. Na jej terenie podziwiać można drewniane wyroby oraz łodzie, które naszym przodkom służyły do łowienia ryb. Jest to swoista podróż w czasie, dzięki której zwiedzający mogą dostrzec rozwój rybołówstwa. To właśnie w Wiosce Rybackiej można zobaczyć bardzo dokładne rzeźby, które przedstawiają różne gatunki ryb. A jeśli o wiele bardziej interesują nas żywe stworzenia, znajdziemy tu również akwaria z tropikalnymi rybami i rekinami.

W 2019 roku na terenie Parku powstała papugarnia. Jest to dodatkowa atrakcja, uwielbiana zwłaszcza przez najmłodszych zwiedzających. W papugarni znajduje się ponad sto egzotycznych ptaków, które latają swobodnie nad głowami gości i zachwycają ich swoimi kolorowymi piórami.

Ocean Park to kompleks, który idzie z duchem czasów. Znajdziemy tu sporo rozwiązań interaktywnych, które zachwycą dzieci, przyzwyczajone do wirtualnej i multimedialnej rzeczywistości. Gogle Oculus Rift dają na przykład możliwość przeżycia prawdziwej podwodnej przygody w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto najmłodsi mogą wziąć udział w interaktywnym show, podczas którego można porozmawiać z animowanym wielorybem o imieniu Błękitek. Wieloryb ten tryska humorem, opowiadając dzieciom ciekawostki ze swojego świata, głęboko pod powierzchnią wody. A kiedy show się skończy, dzieci mogą przejść przez multimedialny tunel, w którym otaczać je będą animowane rekiny.

Ocean Park to świetny wybór, jeśli szukamy idealnej wycieczki dla dzieci. Znajduje się tu największy plac zabaw na całym Pomorzu, gdzie można spędzić całe godziny bawiąc się na huśtawkach, zjeżdżalniach, trampolinach i innych przyrządach. Dla odważnych znajdą się również barwne ściany wspinaczkowe, a wszystkie wymienione atrakcje są w cenie biletu do Ocean Parku. Dzieci oszaleją z radości, kiedy zobaczą tutejszy lunapark, salon gier i tor offroadowy, a nieopodal kucyki, na których można się przejechać.

4.1/5 - (53 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić