Kawcza Góra

Kawcza Góra
foto – Autorstwa Adrian Tync – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106670086

Planujesz wyjazd do Międzyzdrojów? A może właśnie tam jesteś i zastanawiasz się co zwiedzić? Poznaj naszą propozycję na wypad – Kawcza Góra to świetne miejsce na spacer, które leży 2 km od Międzyzdrojów. Stanowi ona świetny punkt podróży we dwoje albo z całą rodziną lub samotnej refleksyjnej podróży. Przekonaj się dlaczego warto odwiedzić akurat to miejsce będąc na wakacjach nad morzem.

Kawcza Góra – dlaczego warto ją odwiedzić?

Fani górskich wędrówek na chwile znajdą się w swoim naturalnym środowisku. Kawcza Góra znajduje się na wysokości 61 metrów nad poziomem morza. Jest jednym ze wzniesień wału morenowego w paśmie Wolińskim. Warto odhaczyć to miejsce na liście atrakcji głównie ze względu na piękny widok. Ze szczytu można zaobserwować plażę w Międzyzdrojach, molo i bezkres Bałtyku. Naprawdę można tu na moment odlecieć. Punkt widokowy znajduje się na wysokości 56,9 metrów nad poziomem morza i prowadzą do niego drewniane schodki. Co ciekawe dawne schody zostały zniszczone przez sztorm w 1997 roku.

Caffe Berg – co to takiego?

Wcześniejsza nazwa góry brzmiała Caffe Berg za sprawą kawiarni prowadzonej przez Wernera Hahna. Goście przed wybuchem wojny siedzieli na tarasach i przy kawie obserwowali zachód słońca nad morzem. Świetny biznes zniszczyła jednak II wojna światowa, po której kawiarnia nie powróciła już do łask. Na krótko po wojnie postanowiono zmienić nazwę z Caffe Berg na Kawczą Górę i ta nazwa pozostała do dziś.

Jak dostać się na Kawczą Górę?

Z centrum Międzyzdrojów na Kawczą Górę wiedzie czarny szlak. Początek ścieżki prowadzącej na szczyt znajduje się tuż obok bramy Wolińskiego Parku Narodowego. Na górę można również dojechać autem, zostawiając samochód na parkingu przy głównej drodze. Większość turystów wybiera szlaki piesze przez las, ponieważ wejście od strony plaży należy do stromych i trudnych. Pokonanie schodów jest jednak grą wartą świeczki, bo widok z góry rekompensuje trudy podróży.

Kawcza Góra – interesujące fakty

Co ciekawe, same schody na Kawczą Górę są oficjalnie uznane za najdłuższe schody na wybrzeżu. Miejsce to jest często wybierane na sesje ślubne dla par młodych. Na miejscu można także zwiedzić bunkry z czasów wojennych. Na szczycie góry znajdują się także dwa kamienne obeliski, które powstały na pamiątkę zjazdu leśników niemieckich w 1892 roku.

4.7/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić