10 Ciekawostek o JuraPark Solec Kujawski

jurapark solec
foto – Autorstwa Pit1233 – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41929368

JuraPark Solec to park dinozaurów, który powstał w 2008 roku w Solcu Kujawskim. Miejsce to przyciąga modelami dinozaurów w oryginalnych rozmiarach i jest świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę, która zachwyci nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Oto kilka ciekawostek na jego temat.

1. Park znajduje się na terenie starego lasu, gdzie rozłożono ponad sto figur przedstawiających fascynujące gady z ery mezozoicznej, spośród których większość stanowią dinozaury.

2. Trasa wycieczki jest rozplanowana chronologicznie. Dzięki temu możliwe jest poznanie gatunków diznozaurów, które pojawiały się na Ziemi kolejno przez miliony lat.

3. Park powstał w inicjatywy Stowarzyszenia Delta, a miejsce jego powstania nie jest przypadkowe. To właśnie na tych terenach odkryto tropy świadczące o tym, że żyły tu kiedyś dinozaury.

4. Na terenie JuraParku znajdują się Park Owadów, Muzeum Ziemi, Kino Emocji Cinema 5D, Park Rozrywki i wiele innych kompleksów.

5. Wszystkie modele w JuraParku zostały wykonane przez paleo-rzeźbiarzy, którzy zadbali o najmniejsze detale, aby figury odwzorowywały istniejące niegdyś zwierzęta. Twórcy konsultują się ze światowej sławy specjalistami oraz naukowcami, którzy starają się zrekonstruować prehistoryczny świat.

6. Na ścieżce prowadzącej przez różne etapy mezozoiku znajdują się liczne tablice. Zawarte na ich informacje pozwalają poznać najważniejsze wydarzenia historyczne.

7. Na terenie JuraParku funkcjonuje Jurajski Ogród Botaniczny. Jest usytuowany w historycznej części Puszczy Bydgoskiej. Można w nim podziwiać niezwykle rzadko spotykany starodrzew sosnowy i mnóstwo innych drzew, krzewów i bylin.

8. Kino Emocji 5D to miejsce, w którym można zobaczyć i poczuć, jak wyglądały narodziny świata. Na widzów czeka tutaj nie tylko trójwymiarowy obraz, ale również efekty dźwiękowe, ruchowe i dotykowe.

9. Park Rozrywki to miejsce szczególnie doceniane przez najmłodsze dzieci. Czekają tutaj na nie liczne zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki i euro-bungee.

10. Muzeum Ziemi w Solcu może pochwalić się jedną z największych kolekcji skamieniałości w całym kraju. Część eksponatów pochodzi z prywatnych, a część została zebrana przez JuraPark Explorer Team. Znajduje się tutaj również sporo ilustracji i fotografii, a także rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt.

11. Jurapark jak i cały Solec Kujawski położony jest w pobliżu drogi krajowej nr 10. Można stąd łatwo dojechać do Bydgoszczy jak i do Torunia.

4/5 - (34 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić