10 Popularnych Atrakcji Dla Dzieci w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra
fotografia – Pixabay

Jastrzębia Góra – wieś letniskowa, która znajduje się w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Jest najdalej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce. Wieś zamieszkiwana jest przez nieco ponad 1000 osób.

1. Plaża i klify

Plaża rozciąga się przez całą linię brzegową przynależną do miejscowości. W części wschodniej plaża jest kamienista, natomiast w zachodniej piaszczysta. W sezonie letnim funkcjonują tu 3 strzeżone kąpieliska, każde o długości 100 m. Jastrzębia Góra słynie również z klifowego wybrzeża. Klif wznosi się na wysokość sięgającą nawet 33m i uważany jest za najwyższy w Polsce. Wzdłuż jego krawędzi przebiega niebieski szlak turystyczny. Jastrzębski klif jest miejscem chętnie wybieranym przez turystów do podziwiania panoramy okolicy, jak również zachodów słońca.

2. Latarnia Morska Rozewie

Czynna latarnia, która znajduje się na Przylądku Rozewie i wznosi się na wysokość 32,7 m. Powstała w 1822 r. i należy do najstarszych obiektów tego typu na polskim wybrzeżu. Obiekt udostępniony jest do zwiedzana. Wewnątrz znajduje się niewielkie muzeum prezentujące modele latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim, który gościł niegdyś w rozewskiej latarni. Ze szczytu latarni można podziwiać panoramę okolicy. Przy obiekcie znajduje się maszynownia, która również udostępniana jest do zwiedzania. Atrakcja czynna jest od początku maja do końca sierpnia.

3. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie

Kompleks sportowo-rekreacyjny, znajdujący się w bliskiej odległości od morza i zejścia na plażę. W jego ofercie znajduje się basen kąpielowy, korty tenisowe czy boiska do piłki nożnej. Atrakcję stanowi zespół parkowy z marmurową fontanną. W parkowych alejkach można spotkać znanych sportowców, którzy przyjeżdżają tu odpocząć lub potrenować. W sezonie letnim w ośrodku odbywają się różnorodne zawody, często ogólnodostępne.

4. Promenada Światowida

Główny deptak Jastrzębiej Góry, przy którym zlokalizowanych jest wiele lokali gastronomicznych, sklepów z pamiątkami i różnorodnych miejsc rozrywkowych. Promenada stanowi przedłużenie ulicy Puckiej, a kończy się punktem widokowym i zejściem na plażę. Przy deptaku usytuowane jest Muzeum Figur Woskowych oraz skwer z fontanną, obeliskiem Kaszubskie Nuty i miejscami do odpoczynku. Nazwa promenady, Światowid, pochodzi od istniejącego w latach 1938-1971 wyciągu plażowego, jedynej konstrukcji tego typu jaka powstala na polskim wybrzeżu.

5. Primavera Jastrzębia Góra

Ośrodek wypoczynkowy, który położony jest blisko plaży. Posiada wiele atrakcji dla dzieci, takich jak basen wewnętrzny i zewnętrzny, czynny w sezonie letnim, dwa ogrodzone place zabaw, sala zabawowa Playland, czy salon gier z piłkarzykami, bilardem oraz symulatorami i grami multimedialnymi. Na terenie ośrodka odbywają się animacje i warsztaty dla dzieci. Zorganizowany został również Ptasi Zakątek, gdzie dzieci mogą zobaczyć z bliska pawie czy kaczki. Dużą atrakcję stanowi wystawa makiet, prezentująca historię portu rybackiego i dawne bitwy artyleryjskie. Rodzice mogą również skorzystać z opcji miniprzedszkola.

6. Lunapark Sowiński

Park rozrywki, który mieści się we Władysławowie. Oferuje różnorodne place zabaw, park wodny, park dinozaurów czy park linowy. Na terenie kompleksu dzieci odnajdą znanych i lubianych bohaterów z takich produkcji jak „Pingwiny z Madagaskaru” czy „Epoka lodowcowa”. Starsze dzieci mogą skorzystać z kolejki górskiej „Tajfun”, przejażdżki gokartem, a także poczuć chwile grozy w zamku strachu. Mnóstwo zabawy czeka na całą rodzinę w gabinecie krzywych luster. Lunapark Sowiński czynny jest od początku maja do ok. połowy września.

4.8/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić