10 Ciekawostkek o Hucie Szkła Julia

Huta szkła Julia jest jedną z najpopularniejszych hut tego typu w całym naszym kraju. Przez cały czas przyciąga do siebie setki ciekawych turystów, którzy chcą poznać zarówno jej historię, jak i również zobaczyć jak wygląda sam proces produkcji. Dlatego warto zapoznać się z ciekawostkami na jej temat, by jeszcze bliżej ją poznać i zrozumieć, skąd wziął się taki duży fenomen tego właśnie miejsca.

1. Huta szkła Julia swoje początki miała pod koniec dziewiętnastego wieku, gdy Friedrich Wilhelm Heckert postanowił zbudować tą właśnie fabrykę na terenie Piechowic.

2. Istnieje rzecz jasna możliwość zwiedzania huty, ale trzeba pamiętać o tym, że na miejscu ciągle pracują ludzie, dlatego obowiązuje cisza podczas takiej wycieczki.

3. Kolejnym plusem tego miejsca jest fakt, że za oprowadzanie wycieczek dbają panowie, którzy znają się na swoim fachu i posiadają ogromną wiedzę, zarówno o samej hucie, jak i również o produkcji.

4. Niezwykle interesujące jest także oglądanie pracowników podczas wykonywanej przez nich pracy. Ogromne wrażenie robi to, jakie cuda potrafią oni wyczyniać na owej hali produkcyjnej.

5. Bardzo ciekawy jest fakt dotyczący pieców hutniczych. Otóż by masa szklana była odpowiednio przygotowana, to wcześniej trzeba ją odpowiednio upłynnić. Dlatego też temperatura pieca do tego służącego wynosi aż 1200 oC.

6. Warto także zwrócić uwagę na jeszcze jeden niezwykle istotny fakt. Otóż Huta szkła Julia to jedna z nielicznych nadal funkcjonujących hut na terenie całego naszego kraju, co tylko pokazuje, jak ważna jest jej codzienna praca.

7. W owej hucie stosowane są najnowocześniejsze techniki malowania, co sprawia, że szczególnie istotne jest to dla produktów, które idą świat, gdyż w kwestii Polski, to tutaj zdecydowanie stawia się na kryształ czysty.

8. O wielkości Huty szkła Julia zdecydowanie może świadczyć fakt, iż głównymi państwami, do których trafiają wyroby z hal produkcyjnych z Piechowic, są Brazylia, Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Maroko, jak i również Francja.

9. Huta Julia od wielu lat znajduje się w rękach Polskiej rodziny i ani trochę nie traci przy tym na swojej atrakcyjności.

10. Po II wojnie światowej Huta Julia na nowo została uruchomiona w 1956 roku.

4.7/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić