Cetniewo – Ciekawe Miejsca i Atrakcje w Cetniewie

fotografia by Przemysław Jahr / Wikipedia

Przyjeżdżając do Władysławowa na wakacje, warto udać się też do Cetniewa – dzielnicy miasta i jednocześnie Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma. W tym miejscu trenowali słynni sportowcy, którzy później odnieśli wielkie sukcesy, można tu przywołać np. Anitę Włodarczyk, lekkoatletkę specjalizującą się w rzucie młotem.

Historia Cetniewa i początki ośrodka sportowego

W przeszłości Cetniewo było samodzielną wsią, ale razem z rozwojem Władysławowa przyłączono ją do miasta.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, zorganizowano w Cetniewie Szkołę Starszych Przysposobienia Wojskowego. Był to rodzaj obozu letniego przeznaczonego dla chłopców w wieku 15-17 lat. Rozpoczynała się po zakończeniu roku szkolnego i jej absolwenci również otrzymywali świadectwo.
Sławę Cetniewa zapoczątkował Feliks „Papa” Stamm, który przyjeżdżał tutaj ze swoimi podopiecznymi na początku lat 50-tych. Po bokserskich treningach udało się zdobyć na olimpiadzie w Helsinkach złoty i srebrny medal w różnych kategoriach, dokonali tego odpowiednio Zygmunt Chychła i Aleksy Antkiewicz.
Potem do Cetniewa zaczęli przyjeżdżać sportowcy z innych dyscyplin. Z nowymi rodzajami sportu rosło zapotrzebowanie na odpowiednie obiekty, z czasem powstawały nowe sale. Zaczęto także organizować w Cetniewie różne wydarzenia sportowe.

OFERTA REKREACYJNA CETNIWA
Dla turystów udostępnia się kompleks basenowo-rekreacjny. Można z niego korzystać codziennie od godziny 8 do 20, jednak ostatnie wejście na basen to godzina 19.
Pływalnia Aquarius posiada 70-metrową zjeżdżalnię, jacuzzi oraz gejzery wodne. W obiekcie działa także gabinet masażu, sauny, odnowa biologiczna, kriokomora, a nawet sklep sportowy.

Cennik pływalni poza sezonem (15.09 – 31.12)
Od poniedziałku do piątku:
Bilet normalny – 13,80 zł
Cena za kolejną minutę powyżej 1 godziny – 0,23 zł
Bilet ulgowy – 9,60 zł
Cena za kolejną minutę powyżej 1 godziny – 0,16 zł

Sobota, niedziela i dni wolne:
Bilet normalny – 15,60 zł
Cena za kolejną minutę powyżej 1 godziny – 0,26 zł
Bilet ulgowy – 10,80 zł
Cena za kolejną minutę powyżej 1 godziny – 0,18 zł

W Cetniewie można wykupić też specjalne oferty, np. wczasy kondycyjno-odchudzające czy wziąć udział w fitness.

ALEJA GWIAZD SPORTU WE WŁADYSŁAWOWIE
Trzeba wspomnieć, że we Władysławowie stworzono Aleję Gwiazd Sportu honorującą wielkich zawodników, m. in. tych, którzy trenowali w Cetniewie. Kolejne odlewy gwiazd są umieszczane w Alei od 2000 roku. Pierwsza gwiazda została poświęcona Feliksowi „Papie” Stamm.

 

3.8/5 - (53 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić