Aquapark Fala – 15 Ciekawostek

aquapark fala
foto – Autorstwa Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17005787

Znajdujący się w samym centrum Łodzi Aquapark Fala jest jednym z największych parków wodnych w całej Polsce. Poza basenami, znajdują się tutaj również zjeżdżalnie i strefy relaksacyjne, a także liczne atrakcje dla dzieci. Co warto wiedzieć o tym parku wodnym? Poniżej znajdują się wybrane informacje.

1. Kompleks Aquapark Fala jest atrakcyjny pod względem architektonicznym. Trzy budynki nawiązują swoim kształtem do egipskich piramid, a całe konstrukcje zrobione są ze szkła w nawiązaniu do oranżerii. Ich wnętrza wypełniają palmy, które dodatkowo podkreślają egzotyczny klimat panujący na terenie kompleksu.

2. Cały aquapark składa się z trzech części, o których warto dowiedzieć się nieco więcej przed wycieczką. Pierwszą cześć stanowi czynna przez cały rok część wewnętrzna. Druga część to część zewnętrzna, z której można korzystać tylko w okresie letnim, natomiast trzecią część stanowi tak zwany Świat Saun.

3. W części wewnętrznej kompleksu na gości czekają basen rekreacyjny oraz sportowy, basen ze sztuczną falą oraz basen dla dzieci, w którym znajdują się zabawki. Jak widać – jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku wycieczek rodzinnych.

4. Wielką furorę wśród odwiedzających Aquapark Fala robią ogromne zjeżdżalnie, które zostały wyposażone w efekty dźwiękowe i świetlne. Jedna z nich ma długość 130 metrów, a druga jest o szesnaście metrów dłuższa. Miejsce, z którego można zjechać, znajduje się na specjalnej wieży o wysokości 16,5 metra.

5. W zewnętrznej części kompleksu można korzystać z dwóch basenów. Jeden z nich jest sportowy, a drugi rekreacyjny, a oba połączone są sztuczną rzeką. W basenach znajdują się również wodospady masujące, stanowiska z masażem oraz bicze wodne.

6. W zewnętrznej części kompleksu znajduje się również basen dla dzieci, do którego można zjechać z dwóch mniejszych zjeżdżalni. Tuż przy zewnętrznych basenach znajdują się plaża z leżakami, plac zabaw oraz Bar Lodowy, który nawiązuje do stylu karaibskiego.

7. Świat Saun to miejsce, które z pewnością docenią osoby lubiące połączenie relaksu i pielęgnacji. Na jego terenie znajduje się pięć różnych saun, jacuzzi oraz pokój relaksu. Ta część przyciąga przede wszystkim ludzi zmagających się z najróżniejszymi dolegliwościami zdrowotnymi oraz tych, którzy chcą wzmocnić swój organizm korzystając z przyjemnych zabiegów.

8. Na terenie Świata Saun w Aquaparku Fala znajduje się również tepidarium, czyli pomieszczenie nawiązujące do starożytnych pomieszczeń w termach rzymskich. Promieniujące ze ścian i podłóg ciepło w połączeniu z wodą mają bardzo dobry wpływ na drogi oddechowe i działają relaksująco.

9. Znajdująca się na terenie kompleksu Grota Śnieżna to miejsce, w którym można schłodzić organizm w otoczeniu skał i szczelin pokrytych śniegiem. Wizyta w Grocie tuż po wizycie w saunie pozwala zwiększyć odporność organizmu, zmniejszyć napięcie mięśni, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

10. W wodnym parku w Łodzi znajduje się również tężnia solna, w której wykorzystywana jest ciechocińska solanka. Zawarte w niej związki są wskazane w przypadku wielu chorób o dolegliwości, a ilość wdychanego przez czterdzieści pięć minut jodu odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem.

11. Restauracja Fala znajdująca się na terenie kompleksu i jest czynna codziennie od godziny 9 do godziny 22. W środku można zjeść tradycyjne polskie potrawy oraz włoską pizzę na kruchym cieście, a także zamówić kawę i desery. Po kilku godzinach szaleństw w tutejszych basenach każdy marzy tylko o pysznym obiedzie.

12. Kolejnym punktem gastronomicznym na mapie Aquaparku Fala jest Bar Mokry, znajdujący się tuż obok basenu z falą. Można tutaj w dowolnej chwili zjeść ciepły posiłek, nie odchodząc daleko od głównych atrakcji.

13. Na terenie parku wodnego regularnie odbywają się grupowe zajęcia w wodzie, które są dostosowane do potrzeb i możliwości osób w różnym wieku. Aqua Senior to zajęcia dla osób starszych, podczas których dobra zabawa łączona jest ze wzmacniającą gimnastyką. Aqua Bike to zajęcia dla osób w różnym wieku, które dzięki ćwiczeniom na rowerkach w wodzie chcą poprawić swoją kondycję albo dość do pełnej sprawności po zabiegach lub wypadkach. Odbywa się tutaj również wodny aerobik.

14. Wodny Plac Zabaw z Muszlą to miejsce, w którym z pewnością zakochają się dzieci. Znajduje się tutaj atrakcyjna zjeżdżalnia o kształcie ślimaka morskiego, a także wodna tęcza i dom na palach.

15. Tuż nad basenem z falą wznosi się Most Linowy, który zapewnia gościom sporo emocji. Ma piętnaście metrów długości i jest bardzo chwiejny, ale całkowicie bezpieczny. Przechadzając się po nim można zobaczyć część kompleksu z zupełnie innej perspektywy.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić