Rzucewo Turystycznie – Co Można Tutaj Zobaczyć ?

fotografia by Ciacho5 / Wikipedia

Rzucewo jest niewielką miejscowością położoną w przepięknym krajobrazie. Zlokalizowana jest w województwie pomorskim, stanowi część powiatu puckiego i wchodzi w skład gminy Puck. Jej największymi atrakcjami jest zabytkowy pałac – obecnie hotel, oraz muzeum Osada Łowców Fok przedstawiająca eksponaty sprzed wielu setek lat.

RZUCEWO – MALOWNICZE MIEJSCE
Dawniej Rzucewo było własnością rodów Przebendowskich, Wejherów czy Sobieskich. Właścicielem wsi miał być sam król Jan III Sobieski, który ponoć był inicjatorem sadzenia lip przy drodze prowadzącej do niedalekiego Osłonina.
Budowa pałacu została zakończona w 1845 roku, pomysłodawcą tej konstrukcji był Gustaw von Below, ówczesny właściciel tych ziem. Po II wojnie światowej, w budynku zorganizowano szkołę rolniczą dla dzieci i młodzieży z okolicznych wsi, natomiast hotel urządzono tutaj w 1996 roku. Kilkanaście lat wcześniej zbudowano szkołę w innym miejscu razem z internatem. Szkoła działała aż do 2015 roku jako technikum.

pałac w rzucewie
Pałac w Rzucewie w Kaszubskim Parku Miniatur w Stryszej Budzie / foto – Podróż Trwa
pałac w rzucewie
Pałac w Rzucewie w Kaszubskim Parku Miniatur w Stryszej Budzie / foto – Podróż Trwa

HOTEL I JEGO OFERTA
Oficjalna nazwa obiektu to „Zamek Jan III Sobieski”. Położony jest pomiędzy szkołą a przystanią. W ofercie znajdują się pokoje jedno i dwuosobowe, poza tym można wynająć apartament. W hotelu funkcjonuje restauracja, która przygotowuje dania również na imprezy okolicznościowe – wesela, urodziny itp.

Po więcej informacji warto zajrzeć tutaj

OSADA ŁOWCÓW FOK
Muzeum znajduje się w pobliżu wybrzeża Zatoki Puckiej. Dzięki temu odwiedzający mogą podziwiać widok akwenu ze specjalnie przygotowanego tarasu.
Eksponaty zgromadzone są w przystosowanej do tego chacie kaszubskiej. Jednak inne wystawy rozmieszczone są też na terenie pobliskiego lasu, co zmusza do przyjemnego spaceru.
Osada prezentuje zabytki swoistej kultury rzucewskiej. Wytwory pochodzą z okresu neolitu i jej pierwsze ślady znaleziono właśnie w Rzucewie. W muzeum można uczestniczyć w prezentacji multimedialnej przybliżającej historię oraz zobaczyć wiele ciekawych eksponatów. W placówce urządzane są różne imprezy, na których poznaje się tutejszą tradycję, a chętni mogą wziąć udział w zajęciach strzelania z łuku.

JAK DOJECHAĆ DO RZUCEWA?
Do wsi dojeżdża autobus linii 656, wyrusza on z Pucka i jedzie około 6 km, co zajmuje, mniej więcej 10 minut. Innym sposobem jest własny samochód, w miejscowości można zostawić auto na parkingu. Kolejną opcją jest rower, wydaje się ona najbardziej obiecująca, ponieważ wyruszając z Pucka można na spokojnie przyjrzeć się okolicznym zabudowaniom i przyrodzie. Wycieczka nie musi kończyć się na Rzucewie, warto pojechać też do takich miejsc jak Osłonino, Żelistrzewo albo Błądzikowo.

4.4/5 - (8 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić