Pogorzelica Turystycznie – Atrakcje i Ciekawe Miejsca 2024

fotografia – Pixabay

Pogorzelica choć jest niewielkim, nadmorskim kurortem, chętnie wybierana jest przez turystów, którzy marzą o wypoczynku na czystej, szerokiej oraz piaszczystej plaży. Prócz wygrzewania się na plaży, w okolicy można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć wypoczywając w Pogorzelicy.

Atrakcje w Pogorzelicy

Pogorzelica to wyjątkowo urokliwa miejscowość, w której z pewnością zakocha się każdy. Prócz wspomnianej wcześniej plaży, ze strzeżonym kąpieliskiem, podziwiać tu można między innymi nadmorskie wydmy.

Turyści pragnący wrażeń, powinni wybrać się na Nadmorską Kolej Wąskotorową.
Ta niezwykła linia kolejowa, łączy ze sobą aż 14 nadmorskich miejscowości i liczy blisko 40 km. Z niewielkich, wygodnych i dobrze wyposażonych wagoników, można podziwiać urokliwe miejsca zlokalizowane wzdłuż Wybrzeża Bałtyckiego. To również świetny środek transportu, umożliwiający zwiedzanie najpopularniejszych nadmorskich miejscowości.

Przejazdy odbywają się na odcinkach Pogorzelica – Trzęsacz i Pogorzeliac Gryfice.

Dojeżdżając do Gryfic warto wybrać się do tamtejszej Wystawy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Dostępna tu Stała Wystawa Kolei Wąskotorowych zajmuje imponujący obszar wynoszący ok. 5,5 tysiąca m2. Dodatkowo w salach wystawowych znajdują się  zbiory fotografii ukazujących dzieje kolei Pomorza Zachodniego na przestrzeni okresu niemieckiego i polskiego. Na placu wystawowym na wolnym powietrzu umieszczone zostały parowozy, wagony osobowe i towarowe, a także maszyny i inne urządzenia kolejowe.

Dla osób, które pragną bliskiego kontaktu z dziką przyrodą, idealnym miejscem na odpoczynek jest Jezioro Konarzewo. To dość duży zbiornik wodny w kształcie litery C, który stał się domem dla wielu gatunków ptaków, zamieszkujących tereny wodnobagienne. Wśród lasu, dostrzec można spacerujących turystów oraz wędkarzy, chcących odpocząć na świeżym powietrzu.

Atrakcje w okolicy Pogorzelicy

Jeśli wymienione atrakcje nie przypadły Ci do gustu, nie przejmuj się – oto okoliczne miejscowości, które warto odwiedzić będąc w Pogorzelicy.

  • Niechorze

W pobliskim Niechorzu znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Motylarnia.

Motylarnia w Niechorzu, to ciekawe miejsce, które zamieszkują liczne gatunki egzotycznych motyli. Specjalnie przygotowane pomieszczenie, umożliwia spacer wśród latających motyli, przyjrzenie się im z bliska oraz poznanie najciekawszych informacji, dotyczących stylu i warunków życia motyli. To fantastyczne miejsce, które powinien odwiedzić każdy.

Latarnia Morska, to inna atrakcja, która jest chętnie odwiedzana przez turystów. Z znajdującego się na wysokości 37 m tarasu widokowego, można podziwiać okolicę Niechorza. Ciekawostką jest również znajdujący się na terenie Latarni ogród.

  • Rewal

Jeśli lubisz piesze wycieczki, koniecznie wybierz się na spacer deptakiem, łączącym Niechorze z Rewalem. Znajduje się tu bowiem wspaniała Aleja Róż i Zakochanych. Naturalną ozdobą deptaku, są różne gatunki egzotycznych krzewów oraz roślin, które przez cały sezon letni, nadają miejscu oryginalnego wyglądu. Ponadto, można zrobić sobie tu pamiątkowe zdjęcie z najsłynniejsza parą zakochanych, czyli Romeo i Julią, oraz podziwiać pobliską plażę.

  • Trzęsacz

W pobliskim Trzęsaczu, również można spędzić ciekawie czas. Można chociażby wybrać się na partyjkę mini golfa. Na placu, znajduje się aż 16 stanowisk, które trzeba pokonać, by ukończyć grę. To świetny test umiejętności i skupienia.

Drugą atrakcją, znajdującą się w Trzęsaczu jest platforma widokowa oraz znajdujące się w pobliżu ruiny zabytkowego, gotyckiego kościoła. Platforma widokowa znajduje się na wysokości 20 n.p.m i umożliwia podziwianie Wybrzeża Bałtyckiego. Nocą, ozdabiają ją różnokolorowe światełka, które sprawią, że miejsce jest jeszcze bardziej urokliwe. W dzień, polecamy zobaczyć ruiny kościoła, które stopniowo zabiera morze.

Lot paralotnią – Coś dla odważnych i rządnych przygód osób. To świetny sposób, na podziwiane okolicy z innej perspektywy. Lot z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Pogorzelica jak i jej okolice, to fascynujące miejsce, z licznymi atrakcjami turystycznymi, idealnymi dla osób w każdym wieku. Osoby uwielbiające odpoczynek na plaży, mogą skorzystać z pięknych, piaszczystych plaż, zaś dla tych, co uwielbiają odkrywać nowe miejsca – liczne atrakcje w najbliższej okolicy, w tym motylarnia, latarnia morska czy lot paralotnią. Dzięki tak wielu możliwością, urlop będzie pełen wrażeń.

3.7/5 - (55 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić