Planetarium Międzyzdroje

Planetarium Międzyzdroje
foto – Pixabay

Planetarium, które znajduje się w Międzyzdrojach, to z pewnością ciekawe rozwiązanie i dobra opcja i punkt każdej wycieczki. Sprawdzi się ono dla różnych grup. Możemy wybrać się tam samodzielnie, z przyjaciółmi, z rodziną lub z dziećmi. Zainteresowanie kosmosem, wszechświatem i planetami to z pewnością coś, co towarzyszy dużej części ludzi. Jest to więc świetna opcja i atrakcja, która polega jednak nie tylko na rozrywce, ale również w dużej mierze na czynnikach edukacyjnych. Dzięki temu wybierając się w to miejsce możemy jednocześnie świetnie się bawić, a także uczyć się i dowiadywać się o świecie wielu nowych, ciekawych rzeczy. Informacje te dotyczą wielu różnych aspektów kosmosu i wszechświata, który jest przecież tak bardzo skomplikowany. Większe wrażenia z tego doświadczenia pojawiają się tam głównie dzięki efektach specjalnych i atmosferze, która jest tam wytworzona. Wiedza ta więc, jaka jest tam przekazywana, nie jest podawana w nudnej i szkolnej formie, ale w formie bardzo ciekawego i ekscytującego doświadczenia.

Planetarium w Międzyzdrojach znajduje się przy słynnej promenadzie, która jest bardzo chętnie i często odwiedzana przez wielu turystów. Planetarium mieści się w budynku, w którym znajduje się również Gabinet Figur Woskowych. Projekcje, które są prezentowane w tym planetarium pokazują bardzo odległe zakątki wszechświata. Poza tym można zobaczyć tam również inne prezentacji i projekty, które związane są m. in. z geologią, biologią, czy też z historią świata. W planetarium zostały wykorzystane nowe i robiące wrażenie technologie, które sprawiają, że planetarium to uznawane jest za jedno z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu na terenie całej Polski. System, który jest tam wykorzystany pozwala m. in. na to, by sterować pokazem na żywo. Są to więc swego rodzaju wykłady, które jednak umożliwiają możliwość uczestnictwa w nim. W repertuarze tego planetarium znajduje się wiele różnego rodzaju pokazów, takich jak m. in. „Cuda wszechświata”, „Dwa szkiełka”, czy też „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”. Ceny biletów, w zależności od wieku i od liczebności grupy, wahają się od 12 zł do 18 zł.

Planetarium w Międzyzdrojach to z pewnością świetna okazja do tego, by połączyć świetną rozrywkę, ciekawe przeżycia i robiące wrażenie efekty z wspaniałą okazją do edukacji i nauki o nowych, niezwykle ciekawych i ekscytujących rzeczach dotyczących bardzo odległych i do dziś nie do końca odkrytych aspektów świata i wszechświata.

Strona www planetarium 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like