Park Wodny Hajnówka

foto – FB Park wodny Hajnówka

Każdy kto swoje kroki pragnie skierować w stronę Białowieży i Puszczy Białowieskiej, zmuszony jest przejechać przez Hajnówkę. Nie bez przyczyny do miasta przylgnęło określenie, że jest bramą do Puszczy Białowieskiej.

Zanim jednak przyjezdni udadzą się w dalsza podróż warto, aby zatrzymali się w Hajnówce choćby na jeden dzień i spędzili go w „Parku Wodnym Hajnówka”

Park Wodny

W 2009 roku został w Hajnówce oddany do użytku kompleks rekreacyjno-sportowy pod nazwa „Park Wodny”. Obiekt najeży do największych tego typu na Podlasiu.

Spore wrażenie robi basen sportowy. Wyposażony został on w 6 torów długości 25 metrów. Oprócz tego jego otoczenie to trybuna mogąca pomieścić 219 osób. Trybuna wyposażona jest także w pomieszczenie spikera. Dzięki zastosowaniu takiego wyposażenia basen spełnia wymogi obiektu, na którym mogą odbywać się zawody sportowe na najwyższym poziomie. Basen ten był już widownią wielu sportowych zmagań, co niewątpliwie pozwoliło wielu zwolennikom sportów wodnych podpatrywać najlepszych zawodników i czerpać z tego faktu naukę.

Kolejnym ważnym miejscem kompleksu jest basen rekreacyjny. Największa atrakcją tego miejsca jest zjeżdżalnia. Niby nic wielkiego bo każdy obiekt tego typu również posiada zjeżdżalnie. Jednakże tutejsza zjeżdżalnia ma jeden podstawowy atut, jej długość wynosi 132 metry.
Zjeżdżalnia to nie jedyna atrakcja. W ramach rekreacyjnej części do dyspozycji użytkowników oddane są takie atrakcje jak sztuczna rzeka, liczne gejzery, miejsca do masażu wodnego, jacuzzi.

Najmłodsi użytkownicy mają do swojej dyspozycji specjalny basen z wewnętrzną zjeżdżalnią. Dużą atrakcję miejsca dla najmłodszych stanowi sporych rozmiarów kula wywołująca sztuczne fale. W części dla dzieci przebywają również animatorzy zabaw, będący zarazem ratownikami.

Tradycją wszelkiego rodzaju parków wodnych są strefy relaksu SPA. Nie brakuje takiego miejsca również w tym obiekcie. Profesjonalny salon SPA oferuje swoje usługi proponując chętnym masaże oraz inne zabiegi terapeutyczno- relaksujące. Do dyspozycji jest sucha sauna, łaźnia parowa.
Kolejną atrakcją tego zakątka kompleksu jest tężnia z kącikiem zabaw dla dzieci.

Osoby odwiedzające ten obiekt, zwłaszcza matki z małymi dziećmi, mają do dyspozycji specjalne pomieszczenie, w którym mogą przewinąć dzieci czy je nakarmić.
Na terenie obiektu odbywają się także zajęcia grupowe w zakresie fitnessu, aqua rumba itp.
W holu głównym parku wodnego wszyscy chętni mogą odpocząć przy kawie i ciastku w małej kawiarence.

„Park Wodny Hajnówka” to bardzo dobre miejsce dla poprawienia swojej sprawności fizycznej dla wszystkich użytkowników korzystających z atrakcji, które zostały dla nich przygotowane.

Adres:
3 maja 50
17-200 Hajnówka

4.8/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić