Najwspanialsze oblicza Tanzanii

image1-min

Tanzania kojarzy się zwykle z krajobrazami rodem z Króla Lwa i jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie. Majestatyczne krajobrazy rozciągające się aż po horyzont i dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Z Polski coraz łatwiej dolecieć w najdalsze zakątki świata, w tym do Tanzanii. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co należy zobaczyć w Tanzanii?

Niezapomniane safari

W Tanzanii znajduje się kilka olbrzymich rezerwatów i parków narodowych, do których warto wybrać się na safari. Do najbardziej znanych obszarów ochrony przyrody należą: Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Tarangire i Rezerwat Ngorongoro. Słyną nie tylko z zapierających dech w piersiach widoków, ale także z bogactwa dzikich zwierząt. Wśród nich można zobaczyć, żyrafy, strusie, słonie, a także wiele gatunków dzikich kotów m.in. lwów czy gepardów. Wybierając się w tak odległe miejsce polecamy skorzystać z wiedzy doświadczonych firm z branży turystycznej, takich jak np. agencja wyprawowa Sunsara.

image3-min

Zanzibar

Zanzibar to wyspa należąca w całości do Tanzanii. Do znaków szczególnych Zanzibaru można zaliczyć białe plaże i lazurową wodę. Wszystko oczywiście w otoczeniu palm i owiane rajską atmosferą. W Zanzibarze znajduje się wiele luksusowych hoteli, często z basenem i prywatną plażą. Nie sposób nie wspomnieć o przepysznej kuchni, której rarytasem są owoce morza. Zanzibar jest wspaniałym miejscem na odpoczynek z pełnym poczuciem relaksu i intymności.

image2

Co jeszcze warto odwiedzić w ramach pobytu w Zanzibarze?

  • Prison Island

    Prison Island, czyli Wyspa Więzienna, znajduje się niedaleko samego Zanzibaru i w przeszłości byli na nią zsyłani więźniowie, głównie niewolnicy. Obecnie wyspa jest jedną z ważniejszych w okolicy atrakcji turystycznych. Na Prison Island można podziwiać ponad stuletnie żółwie giganty.

  • Cheetah’s Rock

    Cheetah’s Rock to sierociniec dla dzikich zwierząt głównie gepardów, ale można tam też zobaczyć zebry, hieny czy małpy. Są to zwierzęta uratowane z nielegalnego handlu i okrutnego traktowania.W Cheetah’s Rock organizowane są wycieczki edukacyjne, podczas których można poznać historie podopiecznych i dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach.

  • Kamienne Miasto

    Kamienne Miasto (Stone Town) to historyczna i majestatyczna część Zanzibaru. Niegdyś był to ważny punkt handlu niewolnikami. Bardzo widoczne są tam wpływy różnych kultur muzułmańskiej, hinduskiej, chrześcijańskiej i tanzańskiej. To właśnie w Kamiennym Mieście urodził się Freddie Mercury.

Podsumowanie

Urlop w Tanzanii to zdecydowanie niezapomniane przeżycie. Co ciekawe Tanzania już otworzyła swoje granice dla turystów z Europy. Jest to wyraźny sygnał, że Tanzania jest bezpieczna i  przede wszystkim gotowa na przyjęcie odwiedzających.

3.5/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić